top

Rukavice pro jištění

Jistící rukavice jsou nezbytné pro horolezectví, práce ve výškách a arboristické práce. Budete je nosit i na via-ferrat, kde je kontakt s ostrým ocelovým lanem nepříjemný.
19
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

19 položek

na stránce
 1. -5%
  Rukavice Black Diamond Transition Gloves - natural

  wish list

 2. -15%
  Rukavice Black Diamond Torque Glove - black

  wish list

 3. -10%
  Horolezecké rukavice Petzl Cordex Plus - tan

  wish list

 4. -10%
  Rukavice pro jištění Beal Assure

  wish list

 5. -10%
  Rukavice pro jištění Beal Assure Max

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

19 položek

na stránce

Rukavice na pokládání - účinná ochrana rukou

Pokud jistíte spolulezce, provádíte práce ve výškách nebo podnikáte via-ferratové aktivity, jsou tyto modely to, co hledáte. Rukavice pro slaňování chrání ruce, které pracují s lanem. Při častém lezení se kůže stává drsnou a nepříjemně tvrdou. To je obzvláště škodlivé při práci nebo při via-ferratách, kde se používají ocelová lana. Proto jsou jistící rukavice velmi univerzální a vhodné pro širokou škálu skalních a pracovních úkolů. Tyto konstrukce si vybírají i arboristé, kteří jsou velmi vystaveni poranění ostrými větvemi. V nabídce obchodu 8a.cz najdete jistící rukavice od nejlepších výrobců: Petzl, Beal, Climbing Technology, Black Diamond nebo Metolius. Díky tomu není problém vybrat si model pro sebe, protože každý z nich je té nejvyšší kvality.

Rukavice na pokládání - vysoká odolnost proti oděru

Tento typ rukavic je vždy založen na vysoce odolných řešeních. Obvykle se jedná o kombinaci kůže a polyamidu nebo jen jednoho z těchto materiálů. Každý z těchto materiálů však odolává namáhání konstrukce, a proto zůstávají rukavice pro slaňování dlouho funkční. Kromě toho celková konstrukce lépe odolává tření lana, takže riziko zranění je výrazně nižší. Nabízíme pětiprsté i bezprsté modely. Druhá možnost je vhodná pro teplé dny, kdy je lano vedeno vnitřní stranou ruky a prsty nepotřebují příliš chránit. Rukavice na vázání jsou v kritických částech své konstrukce podepřeny speciálními panely. Ta je obvykle vyrobena z polyamidu, takže je celek ještě lépe chráněn před poškozením při slaňování nebo práci ve výškách. Je třeba dodat, že tyto materiály mají také optimální úroveň prodyšnosti. Díky tomu se méně potí ruce a rukavice jsou velmi pohodlné.

Podložené rukavice - pohodlí a funkčnost

Konstruktéři značek Petzl, Beal, Climbing Technology, Black Diamond nebo Metolius si uvědomují, že nejdůležitější je pohodlí. O výběru konkrétního modelu rozhoduje to, co je bezprostředně vedle síly. Rukavice jsou také na důležitých místech vybaveny elastickými panely, které umožňují roztažení celé konstrukce. Jejich střih a anatomický střih navíc zajistí, že nic nebude omezovat volnost pohybu rukou. To je důležité, protože taková omezení mohou bránit výkonu jakékoli činnosti. Rukavice Belay nabízejí také různé užitečné funkce. Některé modely mají speciální kousky materiálu pro otírání potu z čela. To je užitečné v teplých dnech a při náročných úkolech. Většina konstrukcí má také poutka nebo otvory, které umožňují připevnit rukavice na karabinu. Díky tomu budete mít jistící rukavice vždy po ruce. Celou konstrukci lze přizpůsobit zápěstí pomocí suchého zipu. Díky tomu si můžete individuálně nastavit obvod modelu podle svých potřeb.