top

Trekové boty pro široké nohy

Trekingové boty se širokou podrážkou poskytují pohodlí všem, kteří se v klasické obuvi necítí úplně pohodlně. Široké trekové boty jsou dobře známé, klasické modely, u kterých byla mírně zvětšena šířka.
Zobrazení Mřížka Seznam

5 výrobky

 1. -28%
  Trekové boty Zamberlan Vioz GTX Wide Last - dark grey
  Trekové boty Zamberlan Vioz GTX Wide Last - dark grey
  včetně DPH 6324 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 4779 Kč (+33%)
  Doporučená cena výrobce 8889 Kč (-28%)

  wish list

 2. -25%
  Trekové boty Zamberlan Guide GTX RR WL - dark brown
  Trekové boty Zamberlan Guide GTX RR WL - dark brown
  včetně DPH 7299 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 5199 Kč (+41%)
  Doporučená cena výrobce 9839 Kč (-25%)

  wish list

 3. -14%
  Široké trekové boty Hanwag Tatra II Wide GTX - brown
  Široké trekové boty Hanwag Tatra II Wide GTX - brown
  včetně DPH 6624 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 5774 Kč (+15%)
  Doporučená cena výrobce 7790 Kč (-14%)

  wish list

 4. -24%
  Trekové boty Hanwag Alaska Wide GTX - brown
  Trekové boty Hanwag Alaska Wide GTX - brown
  včetně DPH 6449 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 6474 Kč
  Doporučená cena výrobce 8490 Kč (-24%)

  wish list

 5. -25%
  Trekové boty Zamberlan Vioz Plus GTX RR WL - chestnut
  Trekové boty Zamberlan Vioz Plus GTX RR WL - chestnut
  včetně DPH 6674 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 4969 Kč (+35%)
  Doporučená cena výrobce 8999 Kč (-25%)

  wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

5 výrobky

Vymazat

Trekingová obuv se širokou podrážkou se perfektně hodí

Trekingová obuv se vyrábí v mnoha různých střizích. Celá konstrukce obuvi vychází z tzv. kopyta, což je fyzikální model chodidla. Má co nejvěrněji kopírovat tvar chodidla, aby bylo zajištěno maximální pohodlí při používání obuvi. Obvykle má každá značka svou vlastní sadu stélky, která se používá při výrobě trekové obuvi, stejně tak je známa široká noha. Jejich tvar a velikost jsou jedním z nejpřísněji střežených tajemství každé značky obuvi. V průběhu let jsou často zdokonalovány na základě zkušeností a připomínek přímo od zákazníků. Pouze tisíce kilometrů najetých v botách a pečlivý proces úpravy tvaru kopyt obuvníků umožňují dosáhnout úrovně padnutí obuvi, kterou prezentují nejznámější značky. Každé chodidlo je však jiné a není možné vyrobit dokonalou obuv. Proto každá významná značka obuvi nabízí trekingovou obuv se širokou špičkou - modely speciálně vyrobené pro lidi, kteří potřebují širší obuv, než je standard.

Kdy se vyplatí vyzkoušet trekingové boty se širokou podrážkou?

Když většina dosud nošených bot způsobuje tlak na boční stranu chodidla, je problém zřejmý. Někdy je však těžké pochopit tak samozřejmou věc, jako jsou příliš úzké boty. Při zkoušení bot v obchodě se zdá, že boty perfektně sedí. Po celém dni na trase se však noha značně rozšíří a zvětší se její objem. To může vést k dalšímu tlaku na boční strany. Příliš úzká obuv často nevede k otlakům nebo odřeninám na boční straně chodidla, ale k bolestem ve střední části chodidla po dlouhé túře. Řešením těchto problémů je často trekingová obuv se širokými chodidly. Správná konstrukce zajistí, že po stranách bude extra prostor, takže noha bude mít při dlouhých procházkách vysokou úroveň pohodlí.

Jak výrobci označují trekingové boty se širokou podrážkou?

Většina předních výrobců má modely připravené speciálně pro osoby s mírně širšími chodidly. Každý z nich označuje takto připravenou obuv trochu jiným způsobem. Často se k názvu modelu jednoduše přidává slovo "Wide". Dalším stejně oblíbeným slovem je "WL" nebo "Wide Last", což znamená široký poslední. To znamená, že bota je založena na mírně širším kopytu. Trekingové a horské boty se širokou stélkou jsou jak zcela samostatné modely, tak i speciální verze, které se vzhledově neliší od klasických modelů. Změna šířky se projeví až při nošení bot.

Diferencovaná treková obuv pro široké nohy

V obchodě 8a.cz nabízíme široký výběr obuvi pro osoby se širšími chodidly. Jsou mezi nimi lehké modely, které se hodí do lehčího terénu a pro každodenní použití, i horské boty. Největší výběr nabízí trekingovou obuv pro širokou nohu. Mezi nimi dominují vysoké modely, které poskytují vynikající stabilitu na trase. Jsou ideální volbou na dlouhé túry s batohem na zádech. Nejsilnější modely jsou ideální do skalnatého horského terénu. Odolný kožený svršek znamená, že v těchto botách zvládnete stovky kilometrů na stezce a zároveň si zachováte vysoký komfort. To vše díky rozšířené konstrukci, která eliminuje nadměrný tlak na chodidlo. Trekingové boty se širokou podrážkou jsou ideální volbou pro každého, kdo hledá maximální pohodlí.

Podívejte se také na:

Trekove boty Pánske trekove boty Dámske trekove boty Pánské trekingové ponožky Dámské trekingové ponožky