top

Sondy

Lavinová sonda je nezbytnou součástí každého lavinového ABC. Umožňuje přesně určit polohu osoby zasypané lavinou v poslední fázi pátrání, což výrazně zvyšuje šanci na úspěšnou záchranu.
3
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

3 položek

na stránce
  1. -18%
    Lavinová sonda Pieps Probe Carbon 220 Pro

    wish list

  2. -18%
    Lavinová sonda Pieps Probe Alu 300 Sport

    wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

3 položek

na stránce

Snadná obsluha a účinnost - lavinová sonda

Princip fungování lavinové sondy je velmi jednoduchý a spočívá v pronikání vrstvami sněhu za účelem zjištění polohy osoby zasypané lavinou. Sonda se používá poté, co byla poloha zraněné osoby určena lavinovým detektorem, který však není dostatečně přesný, aby určil polohu zasypané osoby s přesností na centimetry. Používání lavinové sondy vyžaduje určitý nácvik a mělo by se provádět podle přesně stanoveného schématu, proto se vyplatí si ji před cestou nacvičit, abyste byli v případě potřeby schopni účinně pomoci lidem zasypaným lavinou. K naší výbavě by samozřejmě měly patřit také lopata na sníh a lavinový detektor Tyto tři prvky tvoří neoddělitelný lavinový ABC systém, který vám dává šanci rychle vyhrabat lidi zasypané lavinou.

Stavba a typy lavinových sond

Lavinové sondy mají velmi jednoduchou konstrukci - skládají se z několika segmentů spojených lankem, které lze rychle vyztužit díky použití vhodného zajišťovacího systému. Při záchranné akci záleží na každé vteřině, proto by měla být vždy po ruce profesionální lavinová sonda. Spodní část sondy je zakončena speciálním hrotem, který umožňuje prořezávat i tvrdý sníh. Lavinové sondy pro parašutismus jsou nejčastěji vyrobeny z hliníku nebo uhlíkových vláken. První z nich se vyznačují zvýšenou pevností a jsou ideální pro častější používání. Jedná se o ultralehké modely, které obvykle volí lyžaři, kteří počítají každý gram svého vybavení. Lavinová sonda z obchodu 8a.cz lavinová sonda z obchodu je skvělým doplňkem každé lavinové výbavy doplněné o záměr použít ji na lyžích.