top

Nepromokavé bundy

Bunda do deště je při nepříznivém počasí nezbytnou součástí oděvu. Membránová bunda je vnější vrstva turistického a horského oblečení, která chrání před deštěm, sněhem a větrem.
Zobrazení Mřížka Seznam

317 výrobky

na stránce
 1. -15%
  Dešťová bunda Małachowski 3L Tourist - black

  wish list

 2. -26%
  Bunda do deště Houdini The Orange Jacket - orange

  wish list

 3. -20%
  Cyklistická bunda ION Shelter Anorak - dark mud

  wish list

 4. -20%
  Cyklistická bunda ION Shelter 3L Hybrid - black

  wish list

 5. -20%
  Cyklistická bunda ION Shelter Anorak - black

  wish list

 6. -35%
  Kabát do deště Didriksons Aviv Parka – black

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

317 výrobky

na stránce
Vymazat

Bundy odolné proti dešti - ideální do nepříznivého počasí

Ačkoli jsou pláštěnky spojovány především s přechodnými ročními obdobími, jejich vlastnosti jsou neocenitelné po celý rok. Membránové bundy neboli takzvané hardshelly jsou oděvem, který by neměl chybět ve výbavě žádného milovníka horských aktivit. V silném dešti nebo sněžení se osvědčí pouze membránové bundy, které chrání ostatní vrstvy oblečení před snadným promočením. Díky tomu nás chrání nejen před vodou, ale také před prochladnutím, ke kterému může rychle dojít, když je všechno oblečení mokré. Pláštěnky se nosí jako svrchní vrstva. Lze je použít samostatně nebo v kombinaci s halenkami či vestami. V létě lze v případě slabých srážek nosit membránovou bundu přímo přes tričko. V zimě si pod něj určitě můžete vzít teplou mikinu a v případě velmi nízkých teplot i péřový svetr.

Jak jsou konstruovány bundy do deště?

Základem většiny bund do deště je nepromokavá membrána. Jedná se o vrstvu, která je obvykle umístěna mezi vnějším materiálem a podšívkou. Její hlavní funkcí je udržet vodu mimo bundu, ale není to jediná funkce. Membrána musí propouštět molekuly vodní páry. To je nezbytné pro udržení optimálního klimatu během cvičení, kdy tělo produkuje velké množství vlhkosti. Vysoká míra propustnosti vodních par je to, co odlišuje bundy do deště od renomovaných výrobců od ostatních modelů. Pokud jsou všechny tři vrstvy (vnější tkanina, membrána a podšívka) trvale spojeny, jedná se o třívrstvý laminát (3L). To zajišťuje vysokou odolnost a vynikající prodyšnost. Pokud je membrána spojena pouze s vnějším materiálem a podšívka je volná, je bunda vyrobena z dvouvrstvého laminátu (2L). Tato konstrukce se nejčastěji používá u všestranných turistických modelů a také u bund, které jsou opatřeny další izolační vrstvou. Existuje také přechodné řešení, často označované jako 2,5vrstvý (2,5L) laminát. U těchto plášťů je vnější materiál trvale spojen s membránou. Na vnitřní straně je místo podšívky použit speciální potisk na membráně, který ji chrání před snadným poškozením. Tento typ bundy výrazně snižuje hmotnost bundy a její rozměry při balení. 2,5L bundy do deště jsou obvykle ultralehké běžecké modely, nouzové bundy a modely pro zkušené uživatele, kteří hledají oblečení s minimální hmotností. Kromě tradičních konstrukcí je na trhu k dispozici také inovativní řešení, při kterém se nepoužívá žádný vnější materiál. Membrána je umístěna na vnější straně bundy, což eliminuje potřebu impregnace a umožňuje snadnější odtok vody z povrchu bundy. Bundy vyrobené Technologie GORE-TEX® SHAKEDRY jsou nejlehčí dostupné běžecké bundy s maximální prodyšností. Naproti tomu bundy Columbia OutDry™ EXTREME jsou turistické bundy s výjimečným vzhledem a funkčností.

Typy membrán v pláštěnkách

U bund do deště najdeme mnoho typů membrán, které účinně chrání před vodou. Nejznámější z nich je GORE-TEX®. Používá se ve špičkových modelech horolezeckých bund do deště i v turistických a běžeckých bundách. Různé verze laminátu zajišťují, že vlastnosti bundy lze optimálně přizpůsobit dané činnosti. Kromě membrány GTX nabízí většina výrobců bundy s nezávisle vyvinutými membránami. Patří mezi ně DryVent od The North Face, Omni Tech od Columbia, PreCip od Marmot, BD.dry od Black Diamond nebo Powertex od Salewa. Jedná se o osvědčené konstrukce, které odvádějí skvělou práci v turistickém a horském oblečení do deště.

Diferencované bundy do deště pro různé aktivity

Ať už běháte, zdoláváte rychlé trasy nebo lezecké výstupy, potřebujete spolehlivou ochranu před deštěm. Proto je k dispozici celá řada bund do deště, které jsou optimálně přizpůsobeny konkrétním aktivitám. Nejuniverzálnějšími modely jsou membránové turistické bundy. Pohodlné střihy, velké množství kapes a kapuce, kterou lze dokonale přizpůsobit hlavě, poskytují pohodlí při turistice. Tyto modely jsou oblíbené i pro každodenní použití, když vás počasí nenutí vycházet z domu. Pláštěnky určené pro horolezectví jsou střiženy tak, aby neomezovaly pohyb při natažení paží nahoru. Kromě toho jsou kukly přizpůsobeny pro použití s horolezeckými přilbami. Jedná se o ideální volbu pro zkušené uživatele, kteří hledají maximální odolnost. Běžecké bundy odolné proti dešti jsou samostatnou kategorií. Jedná se zpravidla o nejtenčí modely, díky čemuž jsou velmi lehké. Jsou dokonalým doplňkem vašeho outfitu při tréninku v tom nejhorším počasí.

Bundy odolné proti dešti - obchod 8a.cz je široký výběr modelů

Nabízíme široký výběr bund do deště pro všechny milovníky outdoorových aktivit. Nabízíme pánské a dámské membránové bundy špičkových značek - Arcteryx, Salewa, The North Face, Columbia, Patagonia, Marmot a mnoho dalších. Poskytují spolehlivou ochranu před deštěm, sněhem a větrem, ať už na horské stezce, lesní cestě nebo ve městě. V kombinaci s nepromokavými kalhotami a boty s membránou získáte sadu oblečení, která vás dostane na cesty za každého počasí.

Hledáte konkrétní bundu do deště? Podívejte se na:

Pánské nepromokave bundy Dámské nepromokave bundy Pánské bundy GORE-TEX Dámské bundy GORE-TEX GORE-TEX