top

Boty s membránou

Membránové boty jsou ideální volbou pro měnící se povětrnostní podmínky. Kdykoli na trase očekáváte déšť nebo sníh, nepromokavé turistické boty ochrání vaše nohy před vodou a poskytnou vám pohodlí při chůzi.
Zobrazení Mřížka Seznam

601 výrobky

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

601 výrobky

na stránce
Vymazat

Membránové boty jsou skvělou volbou pro pěší turistiku

Všichni milovníci horských aktivit dobře vědí, že na stezce musíte být připraveni na každé počasí. Zejména v horském terénu se mohou povětrnostní podmínky měnit z hodiny na hodinu. Každý milovník trekingu nebo horolezectví se musí připravit na nečekané srážky, aby byl připraven na déšť. Lehké neprůhledné bundy a kalhoty a na nohou membránové boty poskytnou účinnou ochranu i při silnějším dešti. Nepromokavé boty s membránou jsou nejuniverzálnější volbou pro turistiku bez ohledu na roční období. Svršek, který je odolný proti rychlému proniknutí vody, zajistí, že vaše nohy budou dobře chráněny, když se počasí pokazí. Je dobré se také vybavit stupátky (chrániče bot), které ochrání horní část bot, aby se do nich nedostala voda. Ať už se chystáte na jednodenní túru, lezení nebo dáváte přednost vícedenním trekům, membránové boty jsou natolik rozmanitou skupinou, že si jistě najdete model, který bude dokonale vyhovovat vašim potřebám.

Jak fungují nepromokavé boty?

Membránové boty jsou navrženy tak, aby poskytovaly co nejlepší ochranu před deštěm a sněhem. U tradičního svršku je jedinou ochranou proti dešti vnější materiál. Pokud se jedná o dobře impregnovanou kůži nebo nepromokavý syntetický materiál, mohou tyto boty odolávat vodě poměrně dlouhou dobu. Vlhkost se do boty často dostává přes méně chráněný jazyk, spoje materiálu nebo švy. Membránové boty tomuto nebezpečí zabraňují použitím další vrstvy nepromokavého materiálu v botě. Membrána je umístěna mezi vnějším materiálem svršku a podšívkou. Speciální struktura membrány nepropouští kapky vody, ale umožňuje průchod molekulám vodní páry. Díky tomu může být při intenzivní chůzi vlhkost vznikající při chůzi odváděna ven, což pomáhá udržovat příjemné klima uvnitř obuvi.

Diferencovaná membránová obuv

Voděodolná obuv je velmi rozmanitá skupina. Lehká turistická obuv, outdoorová běžecká obuv, trekingová obuv a vysokohorská obuv jsou vybaveny membránou. To znamená, že ať už se věnujete jakékoliv aktivitě, můžete své nohy dokonale ochránit před deštěm a sněhem. Nejlehčí boty s membránou používají ve svršku tenké panely ze síťoviny pro zvýšení prodyšnosti. Membrána v kombinaci s pevným koženým svrškem zase zaručuje vysokou nepromokavost po mnoho hodin, což se osvědčí při dlouhých hodinách túr v blátě nebo hlubokém sněhu. V botách lze použít různé membrány. Nejoblíbenější je membrána GORE-TEX®. Používají ji téměř všichni přední výrobci horské a turistické obuvi. Nabízí vynikající výkon s vynikající nepromokavostí a prodyšností. Obuv Columbia používá membránu OutDry. Merrell má membránu M-Select™ Dry. Všechny jsou navrženy tak, aby chránily nohu před vodou a fungovaly i v náročných povětrnostních podmínkách.

Turistická obuv s membránou - obchod 8a.cz je velký výběr obuvi do deště

Nabízíme široký sortiment nepromokavé obuvi od předních výrobců horské a turistické obuvi. Od ultralehké outdoorové běžecké obuvi, přes turistickou a trekingovou obuv až po pokročilé vysokohorské boty. Přední horské značky zaručují špičkovou kvalitu zpracování a plnou nepromokavou ochranu. Obuv s membránou je nezbytným doplňkem pro všechny výlety v chladnější části roku - v přechodných ročních obdobích a v zimě, kdy je třeba být připraven na každé počasí.

Podívejte se na boty s membránami od předních výrobců:

Trekkingová obuv GORE-TEX Dámská treková obuv GORE-TEX Pánské trekové boty GORE-TEX Boty GORE-TEX Invisible Fit Běžecké boty s membránou

Oblíbené kategorie obuvi v nabídce 8a.cz:

Trekingová obuv Turistická obuv Horolezecké boty Nástupové boty Outdoorové boty
Trailové boty Běžecké boty Zimní obuv Lezecká obuv Sandály