top

Merino oblečení

Oblečení Merino znamená vysoký komfort nošení a výjimečné vlastnosti přírodní vlny. Košile, mikiny a dokonce i bundy jsou určeny pro aktivní lidi a jsou ideální pro venkovní aktivity i každodenní nošení.
Zobrazení Mřížka Seznam

1172 výrobky

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

1172 výrobky

na stránce
Vymazat

Merino oblečení je návratem k přírodním materiálům

Merino vlna byla relativně nedávno objevena jako skvělá surovina pro výrobu oděvů. Díky svým přirozeným vlastnostem je velmi úspěšnou volbou pro oblečení určené pro širokou škálu aktivit. Je to dobrá alternativa pro každého, kdo hledá změnu oproti syntetickým materiálům, ale chce oblečení, které nabízí vysokou prodyšnost a skvělé výkonnostní vlastnosti. Merino vlna se bude líbit všem, kteří věnují zvláštní pozornost ekologickému aspektu výroby oděvů. Špičkové módní značky vyrábějící oděvy z merino vlny dbají na to, aby ovce, které vlnu dodávají, byly chovány s ohledem na etické normy. Dobré zacházení se zvířaty a jejich chov v horských podmínkách zajišťují, že vlna, kterou produkují, je mimořádně kvalitní, což se projevuje i na vlastnostech materiálů vyrobených z jejich vláken.

Vlastnosti merino vlny v oděvech

Merino vlna je speciální vlákno, které se nepodobá žádnému syntetickému roztoku. Ve srovnání s běžnou vlnou je mnohem tenčí a hladší. Díky těmto vlastnostem jsou oděvy z merina velmi příjemné na dotek. Neškrábe jako klasická vlna a lze ji pohodlně nosit na holém těle. Proto je oblíbené merino prádlo, které je mnohem příjemnější na dotek než většina syntetických řešení. Vlákna merino vlny navíc chrání ovce před extrémními teplotami, a proto mají vynikající izolační vlastnosti. Díky tomu jsou silnější modely ideální pro použití jako spodní prádlo nebo jako dodatečné teplo v těch nejchladnějších dnech. Lehká merino mikina může úspěšně nahradit tenký fleece a nabízí perfektní střih a naprostou volnost pohybu v systému vrstveného oblečení.

Merino oblečení znamená také dlouhotrvající svěžest. Charakteristická struktura vláken této vlny zabraňuje rychlému množení bakterií, což v důsledku znamená, že i při intenzivním používání se nepříjemné pachy objevují mnohem později než u jiných typů prádla. To je fantastická vlastnost pro každého, kdo potřebuje oblečení na dlouhé trekingové výpravy nebo pro intenzivnější použití. Kromě toho lze merino vlnu splétat s mnoha dalšími vlákny a kombinovat tak různé vlastnosti v jednom výrobku. Letní modely jsou často doplněny nylonem, který zpevňuje velmi tenké tkaniny. Ty se často vyznačují téměř síťovou strukturou. U merino spodního prádla pevného střihu se přidává elastan, který zvyšuje elasticitu materiálu.

Diverzifikované merino oblečení

Oblečení z merino vlny je velmi rozmanitá skupina výrobků. Zdaleka nejoblíbenější je prádlo z merina, kde skutečně začal rychlý nárůst popularity tohoto materiálu. Přední značky nabízejí celou řadu výrobků, včetně lehkých triček s krátkým rukávem, teplých mikin a kamaší na zimu, ale i kalhotek a podprsenek. Spodní prádlo je vyrobeno z nejjemnějších odrůd merino vlny, je velmi příjemné na dotek a má vynikající termoregulační vlastnosti, které chrání před chladem i přehřátím. S úspěchem spodního prádla přišel čas i na další skupiny merino oblečení. V současné době zahrnuje sortiment také klasické svetry, turistické blůzy a dokonce i zateplené bundy s výplní z merino vlny. Mnoho modelů je určeno pro outdoorové aktivity, ale nabídka merino oblečení pro každodenní použití se rozšiřuje. Lehká trička s krátkým rukávem a dlouhým rukávem mohou poskytnout ještě větší pohodlí než klasická bavlněná trička.

Oblečení z merino vlny pro mnoho aktivit

Oblečení z merina pro outdoor, hory a sport pánské a damske jsou nesmírně rozmanitou skupinou modelů, které se od sebe mohou výrazně lišit. Největší značky merino oblečení nabízejí řadu oblečení pro konkrétní aktivity, která je optimalizovaná pro povětrnostní podmínky i specifický pohyb. Klasické merino oblečení pro turisty má obvykle klasické střihy a řešení navržená tak, abyste se při cestě po stezce cítili pohodlně. V případě lyžařského merino oblečení je nezbytné, aby byla nejzranitelnější místa řádně izolována. Důležitý je také správný střih, který zajistí pohodlí a naprostou volnost pohybu při lyžování. Legíny s kratší nohavicí zajistí dokonalé přizpůsobení vysokým lyžařským botám. Mezi merino oblečením najdeme i výrobky určené pro běžce. Lehká trička a mikiny z merino vlny s panely pro odvod vlhkosti jsou ideální pro trénink při mírných teplotách.

Podívejte se také na další kategorie merina:

Merino - kompletní nabídka Bluzy merino Tricka merino Ponožky merino Merino prádlo pro děti