top

Dámské fleecové rukavice

Dámské fleecové rukavice jsou univerzálním doplňkem vašeho šatníku v chladných dnech. Používejte je jako vložky pod silné membránové rukavice nebo je používejte v přechodném období.
Zobrazení Mřížka Seznam

20 výrobky

na stránce
 1. -15%
  Fleecové rukavice Arcteryx Rho Glove - black

  wish list

 2. -20%
  Rukavice Patagonia Cap MW Liner Gloves - black

  wish list

 3. -34%
  Rukavice Trekmates Taktil DRY Glove - black

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

20 výrobky

na stránce
Vymazat

Dámské fleecové rukavice - tepelný komfort

Fleece se vyznačuje tím, že je vynikajícím izolantem, který dobře funguje v přechodném období a v zimě. Dámské fleecové rukavice snižují riziko prochladnutí rukou, které je stejně nebezpečné v horách jako ve městě. Modely dostupné v obchodě 8a.cz jsou návrhy špičkových výrobců, jako je Berghaus, Marmot, The North Face nebo Columbia. Návrháři těchto značek obvykle používají fleece v podobě různých druhů materiálu Polartec®. Dámské fleecové rukavice účinně chrání ruce před chladem a zvyšují pohodlí. Modely vyrobené na základě této a podobných technologií lze nosit samostatně nebo jako hřejivou vrstvu. V chladných podzimních dnech na horských stezkách a v zimě ve městě a na túrách můžete nosit dámské fleecové rukavice jako hlavní tepelnou vrstvu. V extrémních podmínkách je však vhodné nosit je pod expedičními rukavicemi s membránou. Tato dodatečná podpora se ukáže jako neocenitelná, když jsou teploty opravdu nízké.

Dámské fleecové rukavice - nezbytná prodyšnost

Fleece je materiál na bázi polyesterových vláken. To znamená, že dámské fleecové rukavice nabízejí všechny pozitivní vlastnosti tohoto řešení. Díky tomu si zachováte část přirozené prodyšnosti pokožky. Tím je zajištěno, že vlhkost, která přirozeně vzniká při pěší turistice a městských volnočasových aktivitách, bude postupně odváděna pryč. Tím se zabrání snadnému přehřátí a usnadní se udržení příjemného suchého klimatu kolem pokožky po delší dobu. Díky polyesteru mají dámské fleecové rukavice také rychleschnoucí vlastnosti. To znamená, že i když je promočíte, velmi rychle se vrátí do původního stavu. Někteří výrobci také do svých modelů zabudovávají podporu antibakteriální technologie. Dámské fleecové rukavice tak zůstanou déle svěží a zlepší se celkový pocit pohodlí. Takové řešení zpomalí tvorbu nepříjemného zápachu, což ocení zejména ženy, které se vydávají na vícedenní treky.

Dámské fleecové rukavice - pohodlný pohyb rukou

Turistické modely se vyznačují maximálním komfortem, bez kterého se na trasu nelze vydat. Fleecové rukavice jsou vždy střiženy tak, abyste mohli volně pohybovat rukama. Pokud vás v tomto úkolu nic neomezuje, budete pohodlně manipulovat s lyžařskými hůlkami, otevírat batoh a jednoduše si brát, co chcete. Výrobci tohoto efektu dosahují pomocí speciálních konstrukcí. Fleecové rukavice mají často elastická vlákna a speciální strečovou konstrukci. Díky tomu se přizpůsobí specifickým pohybům vašich rukou, aniž by vás jakkoli omezovaly.

Dámské fleecové rukavice - mimořádná funkčnost

Žijeme v době dotykových displejů, které najdete v chytrých telefonech, fotoaparátech nebo turistických hodinkách. Setkat se s nimi musíte i při turistických aktivitách, když obsluhujete bankomat nebo když si v automatu kupujete jízdenku na horskou železnici. Proto dámské fleecové rukavice nabízejí možnost ovládat displeje z tekutých krystalů. K tomu slouží speciální panel, který se obvykle nachází na palci a ukazováčku. Můžete tak poslat textovou zprávu, udělat si fotku na cestě nebo zavolat kamarádovi, aniž byste si museli sundat rukavice. To, jak víme, by vás mohlo vystavit nepříjemnému prochladnutí, proto se vyplatí takové řešení použít.