top

Trekingové čelovky

Trekingové čelovky jsou ideální na túry, když je tma a bez světla se nedá bezpečně jít. Díky tomu vás denní doba neomezuje při realizaci vašich plánů.
Zobrazení Mřížka Seznam

7 výrobky

 1. -10%
  Chyt Silva Free Helmet Mount Kit
  Chyt Silva Free Helmet Mount Kit
  včetně DPH 879Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 879Kč 0%
  Doporučená cena výrobce 979Kč -10%

  wish list

 2. -29%
  Obal Petzl Shell LT
  Obal Petzl Shell LT
  včetně DPH 154Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 159Kč -3%
  Doporučená cena výrobce 217Kč -29%

  wish list

 3. -28%
  Držák čelovky na přilbu Silva Helmet Bracket/Belt Clip Explore
  Držák čelovky na přilbu Silva Helmet Bracket/Belt Clip Explore
  včetně DPH 289Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 269Kč +8%
  Doporučená cena výrobce 405Kč -28%

  wish list

 4. -30%
  Držák čelovky na přilbu Silva Helmet Bracket Explore
  Držák čelovky na přilbu Silva Helmet Bracket Explore
  včetně DPH 359Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 339Kč +6%
  Doporučená cena výrobce 513Kč -30%

  wish list

 5. -28%
  Držák čelovky na přilbu Silva Helmet Bracket Exceed
  Držák čelovky na přilbu Silva Helmet Bracket Exceed
  včetně DPH 289Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 269Kč +8%
  Doporučená cena výrobce 405Kč -28%

  wish list

 6. -25%
  Pouzdro pro čelovku Petzl Poche - Shell L
  Pouzdro pro čelovku Petzl Poche - Shell L
  včetně DPH 359Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 329Kč +10%
  Doporučená cena výrobce 482Kč -25%

  wish list

 7. -27%
  Pouzdro pro čelovku Petzl Noctilight
  Pouzdro pro čelovku Petzl Noctilight
  včetně DPH 439Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 449Kč -2%
  Doporučená cena výrobce 603Kč -27%

  wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

7 výrobky

Vymazat

Trekingové čelovky na noční túru

Výstup na vrchol často začíná v noci, kdy se stezka ponoří do tmy. To znamená, že se na horu dostanete ještě předtím, než jsou vysoké teploty nesnesitelné. Abyste však mohli chodit v bezpečných podmínkách, je důležité najít správnou trekingovou čelovku. Díky ní osvětlíte temnotu, takže se vše vyjasní. Taková konstrukce se vám bude hodit i při kempování nebo táboření a nočním návratu do tábora. Trekingové čelovky jsou mimořádně univerzální turistické modely, které lze použít v mnoha různých situacích a které nabízejí pokročilou technologickou podporu. V obchodě 8a.cz najdete širokou škálu modelů, které vyhovují každému rozpočtu a jsou pro konkrétní činnost, kterou provozujete. Trekingové čelovky mají různé hodnoty lumenů, pohybují se od 100 až po dokonce 1000. V závislosti na designu a vašich potřebách si snadno vyberete konstrukci, která vás zajímá.

Světelné režimy trekingových čelovek

Návrháři si uvědomují, že jeden světelný režim v horských podmínkách není vždy praktický, a proto jich do svých modelů zahrnují několik. Nejoblíbenějším typem trekingové čelovky je čelovka zaměřená, tzv. úzká. Jedná se o koncentrovanou dávku světla, která dobře funguje, když chcete vidět do dálky. Světelný paprsek pak dosáhne i na několik desítek metrů v závislosti na počtu lumenů. Trekingové čelovky s tímto režimem se vám budou hodit na nočních túrách, při zdolávání kilometrů. V těchto konstrukcích se často vyskytuje také rozptýlený režim. Hodí se při stavění stanu v noci nebo při přípravě večerního jídla. Toto světlo má nižší výkon, takže snižuje riziko oslnění. Hodí se také při nočním úklidu stanu nebo při dlouhých rozhovorech. Čelovky se smíšeným režimem se hodí, když jdete na lehčí túru a chcete vidět něco do dálky i do strany.

Trekingové čelovky s režimem flash nebo stroboskopu jsou záložním řešením, když chcete jasně signalizovat svou polohu. Tato možnost funguje jako výstražné nebo nouzové světlo, proto se vyplatí zvolit model vybavený touto funkcí. Zvyšuje naši bezpečnost, když se pohybujeme v noci na okraji silnice nebo čekáme na záchranu Horské služby. Trekingové čelové svítilny jsou často vybaveny také červeným světlem. Hodí se pro čtení mapy, když nechcete oslňovat své společníky na túře. Některé trekingové čelovky jsou podporovány režimem "Boost". Zapnutím vytáhnete z modelu co nejvíce a na několik desítek sekund získáte maximální hodnotu lumenů. Toto řešení však spotřebovává mnohem více energie, takže byste jej měli používat v situacích, kdy se ukáže jako nezbytné.

Trekingové čelovky - různé zdroje napájení

Trekingové čelovky mají dva zdroje energie: klasicky s tužkovými bateriemi nebo s lithium-ionovými akumulátory. Pokud se vydáte do terénu, kde nebudete mít možnost model dobít, vyplatí se zvolit model na klasické baterie. Trekingové čelovky s akumulátory jsou však nepochybně ekologické. Jejich opakované dobíjení snižuje znečišťování životního prostředí odpadem, což se bude líbit lidem, kterým záleží na dobrém stavu naší přírody.

Voděodolné trekingové čelovky do nepříznivého počasí

Třída vodotěsnosti se označuje jako IPX a konkrétní hodnota, která ji definuje. Nejčastěji se jedná o IPX4, které chrání trekingové čelovky před stříkající vodou a prachem. V bohaté nabídce obchodu 8a.cz najdete i modely s vyššími parametry, které i při pádu do vody budou fungovat.