top

Trekingové čelovky

Trekingové čelovky jsou ideální na túry, když je tma a bez světla se nedá bezpečně jít. Díky tomu vás denní doba neomezuje při realizaci vašich plánů.
108
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 108

na stránce
 1. -5%
  Čelovka Black Diamond Storm 450 - dark olive

  wish list

 2. -5%
  Čelovka Black Diamond Storm 450 - black

  wish list

 3. -5%
  Čelovka Black Diamond Storm 450 - azul

  wish list

 4. Čelovka Petzl Duo Z2

  wish list

 5. Čelovka Silva Scout 3X

  wish list

 6. Čelovka Silva Scout 3

  wish list

 7. Čelovka Silva Exceed 4R

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 108

na stránce

Trekingové čelovky na noční túru

Výstup na vrchol často začíná v noci, kdy se stezka ponoří do tmy. To znamená, že se na horu dostanete ještě předtím, než jsou vysoké teploty nesnesitelné. Abyste však mohli chodit v bezpečných podmínkách, je důležité najít správnou trekingovou čelovku. Díky němu osvětlíte temnotu, takže se vše vyjasní. Taková konstrukce se vám bude hodit i při kempování nebo táboření a nočním návratu do tábora. Trekingové čelovky jsou mimořádně univerzální turistické modely, které lze použít v mnoha různých situacích a které nabízejí pokročilou technologickou podporu. V obchodě 8a.cz najdete širokou škálu modelů pro každou kapsu a pro konkrétní činnost, kterou provozujete. Trekingové čelovky mají různou svítivost, od 100 do 1000 lumenů, a v závislosti na provedení a vašich potřebách si můžete snadno vybrat provedení, které vás zajímá.

Režimy svícení trekingových čelovek

Konstruktéři si uvědomují, že jeden světelný režim v horských podmínkách není vždy praktický, a proto jich do svých modelů zahrnují několik. Nejoblíbenějším typem trekingové čelovky je čelovka zaměřená, tzv. úzká. Jedná se o koncentrovanou dávku světla, která dobře funguje, když chcete vidět do dálky. Světelný paprsek pak dosáhne i na několik desítek metrů v závislosti na počtu lumenů. Trekingové čelovky s tímto režimem se vám budou hodit na nočních túrách, při kterých urazíte kilometry. V těchto konstrukcích se často vyskytuje také difúzní režim. Hodí se při stavění stanu v noci nebo při přípravě večerního jídla. Toto světlo má nižší výkon, takže snižuje riziko oslnění. Hodí se také při nočním úklidu stanu nebo při dlouhých rozhovorech. Čelovky se smíšeným režimem se hodí, když jdete na lehčí túru a chcete vidět něco do dálky i do strany.

Trekingové čelovky s režimem blikání nebo stroboskopu jsou záložním řešením, když chcete jasně signalizovat svou polohu. Tato možnost funguje jako výstražné nebo nouzové světlo, proto se vyplatí zvolit model vybavený touto funkcí. Zvyšuje naši bezpečnost, když se pohybujeme v noci na okraji silnice nebo čekáme na záchranu GOPR/TOPR. Trekingové čelové svítilny jsou často vybaveny také červeným světlem. Hodí se pro čtení mapy, když nechcete oslňovat své společníky na túře. Některé trekingové čelovky jsou podporovány režimem "Boost". Zapnutím vytáhnete z modelu co nejvíce a na několik desítek sekund získáte maximální hodnotu lumenů. Toto řešení však spotřebovává mnohem více energie, takže byste jej měli používat v situacích, kdy se ukáže jako nezbytné.

Trekingové čelovky jsou různorodé zdroje napájení

Trekingové čelovky mají dva zdroje energie: klasicky s jednorázovými bateriemi nebo s lithium-iontovými akumulátory. Pokud se vydáte do terénu, kde nebudete mít možnost model dobít, vyplatí se zvolit model na klasické baterie. Trekingové čelovky s dobíjecími bateriemi jsou však nepochybně ekologické. Jejich opakované dobíjení snižuje znečišťování životního prostředí odpadem, což se bude líbit lidem, kterým záleží na dobrém stavu naší přírody.

Voděodolné trekingové čelovky do nepříznivého počasí

Třída vodotěsnosti se označuje jako IPX a konkrétní hodnota, která ji definuje. Nejčastěji se jedná o krytí IPX4, které chrání trekingové čelovky před stříkající vodou a prachem. V bohaté nabídce obchodu 8a.cz v nabídce najdete i modely s vyššími parametry, které i při pádu do vody budou fungovat.