top

Běžecké oblečení

Běžecké oblečení je lehké oblečení, které poskytuje vynikající ochranu před nepříznivým počasím a zároveň zajišťuje pohodlí během intenzivního tréninku. Máme perfektní běžecké vybavení pro trénink i závody!
Zobrazení Mřížka Seznam

1123 výrobky

na stránce
 1. -10%
  Kšiltovka Buff 5 Panel Cap - deri blue

  wish list

 2. -10%
  Kšilt Buff Go Visor - deri pink

  wish list

 3. -10%
  Kšilt Buff Go Visor - solid white

  wish list

 4. -10%
  Běžecký kšilt Buff Go Visor - attel blue

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

1123 výrobky

na stránce
Vymazat

Běžecké oblečení je lehké a volně se pohybuje

Ačkoli se běh zdá být jednou z nejjednodušších forem aktivity, vyžaduje řádnou přípravu, a to jak z hlediska kondice, tak techniky a vybavení. Dalším důležitým prvkem je správně zvolené běžecké oblečení, které se rozhodně liší od turistického, horského nebo horolezeckého. Musí zajistit správnou termoregulaci při velmi intenzivní námaze a pohodlí při běžeckých závodech i vyčerpávajících, dlouhých trénincích. Všechny tyto vlastnosti najdete v oblečení špičkových horských značek, které obvykle mají samostatnou běžeckou kolekci.

Dobré běžecké oblečení dokonale spolupracuje s každým pohybem svého nositele. Proto se obvykle používají vysoce elastické materiály, které zajišťují dobré padnutí a nijak neomezují v pohybu. Velmi oblíbené jsou také přiléhavé běžecké legíny, bundy a mikiny, protože při běhu kladou menší odpor vzduchu. To je důležité zejména na horských stezkách, kde se často potýkáme se silným větrem. Běžecké oblečení znamená také minimalistické rozměry při balení. Systém vrstveného oblečení, které se obvykle skládá z bundy, mikiny a trička, umožňuje dokonale přizpůsobit běžeckou výbavu povětrnostním podmínkám. Po odstranění jedné vrstvy ji však musí být možné snadno sbalit, aby nepřekážela dalšímu běhu. Kromě toho by měl být běžecký oblek lehký. Díky moderním materiálům je možné současně zajistit extrémně nízkou hmotnost a odolnost na potřebné úrovni.

Oblečení do deště

Déšť je pro každého běžce skutečnou výzvou. V případě lehkého mrholení se většina běžeckých nadšenců ani neobtěžuje se speciálním oblečením a běhá dál v klasické mikině a běžeckých kalhotách. Pokud však musíte běžet delší dobu v dešti nebo lijáku, je ochrana proti úplnému promočení nezbytná, i když dosáhnout rovnováhy mezi nepromokavostí a vysokou prodyšností je velmi obtížné. Tyto podmínky splňuje pouze to nejlepší běžecké oblečení. Bunda do deště na běhání je obvykle velmi tenký model s množstvím větracích otvorů, které mají napomáhat účinné výměně ohřátého a vlhkého vzduchu. V případě běhu na dlouhé vzdálenosti vás běžecké oblečení do deště ochrání před poklesem tělesné teploty, což se projeví ve větším pohodlí.

Běžecké oblečení odolné proti větru

Dalším faktorem, před kterým se musí běžci chránit, je vítr. Chladný vítr dokáže tělo ochladit během několika minut a není nic horšího než prochladnout během tréninku nebo soutěže uprostřed trasy. Přehřátí na trase často znamená horší výsledek, větší riziko zranění nebo dokonce onemocnění. Proto je větruodolné běžecké oblečení tak důležité. Existují dva základní typy větruodolného běžeckého oblečení. Lehké softshellové bundy poskytují určitý stupeň ochrany před větrem a zároveň umožňují zachovat vysokou prodyšnost. Softshellový materiál se nejčastěji používá na kalhoty a mikiny. Druhým typem běžeckého oblečení do větru jsou oblíbené větrovky. Jsou vyrobeny z ultratenkého polyesteru nebo nylonu, díky čemuž vám po srolování padnou do ruky. Tento batoh se snadno vejde do kapsy nebo na běžecký pás. Je ideální volbou pro závody nebo delší trénink, kdy se obejdete téměř bez dalšího vybavení.

Termální běžecké oblečení

Primární funkcí každého oblečení je udržet tělo v teple. Podobnou funkci plní i běžecké oblečení. Použité materiály umožňují tělu udržovat příjemnou teplotu během intenzivního cvičení. Modely s různou tloušťkou a vlastnostmi umožňují vytvořit dokonalý běžecký oblek pro léto i zimu. Potřebujete maximální prodyšnost a okamžitý odvod vlhkosti? Vyberte si ultralehká letní trička a krátké šortky. Jdete si zacvičit v mrazu? Podívejte se na dobře izolované běžecké bundy nebo silnější legíny, které vás skvěle ochrání před chladným počasím.

V obchodě najdete dokonalý běžecký oblek 8a.cz

Nabízíme běžecké oblečení špičkových horských značek. Návrhy, které připravili, jsou ideální pro horský běh na stezkách i pro každodenní trénink v městských parcích. Extrémně lehké, dobře chráněné proti povětrnostním podmínkám běžecké oblečení zajistí vysoký komfort při fyzické aktivitě a umožní vám dosáhnout ještě lepších výsledků.

Podívejte se na oblíbené kategorie běžeckého oblečení:

Bundy pro běžce Sportovni bezecke mikiny Bezecka tricka Běžecké spodní prádlo Bezecke kalhoty a legíny
Bezecke kratasy Bezecke ponozky Bezecke cepice a celenky Běžecké rukavice Boty na beh v terenu