top

Zamberlan Horolezecké boty

Alpská obuv Zamberlan jsou modely, se kterými můžete pokořit Korunu země. Různé modely jsou vhodné pro horolezce, alpinisty i himálajské lezce. Dokonalá italská vysokohorská obuv.
Zobrazení Mřížka Seznam

17 výrobky

na stránce
  1. -35%
    Expediční boty Zamberlan Everest Evo RR PU - blk/orange

    wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

17 výrobky

na stránce
Vymazat

Vysokohorská obuv Zamberlan

Vysokohorská obuv je korunní kolekcí italského výrobce. Himálajské boty přece musí obstát v extrémních podmínkách nejvyšších vrcholů světa. Každý vysokohorský turista musí být plně přesvědčen o spolehlivosti svých bot - závisí na nich nejen možnost dosažení vrcholu, ale často i samotný život. Proto jsou vysokohorské boty Zamberlan navrhovány a vyráběny s maximální pozorností věnovanou detailům. Speciálně vybrané materiály se vyznačují nejen maximální trvanlivostí, ale jsou také odolné vůči extrémně nízkým teplotám. Mezi vysokohorskými botami najdeme nejen himálajské boty, ale také obuv, která se skvěle osvědčí při zdolávání horských výzev v Alpách nebo Tatrách. Všechny modely jsou vybaveny možností použití poloautomatických nebo automatických maček, díky čemuž zaručují maximální bezpečnost při pohybu v zasněženém a zledovatělém terénu.

Konstrukce vysokohorské obuvi Zamberlan

Vysokohorská obuv se liší od trekkingové obuvi Zamberlan, protože terén, ve kterém se v ní pohybujeme, vyžaduje výrazné konstrukční změny. V turistických botách většinou urazíme mnoho kilometrů po horských stezkách. Vysokohorská obuv se používá především pro horolezectví, které na ni klade další nároky. Především musí být vysokohorská turistická obuv vhodně vyztužená, aby byla zajištěna opora i v případě, že je na skále jen malá část podrážky. Vysoké tuhosti alpských bot Zamberlan je dosaženo použitím speciálních panelů ze skelných vláken nebo karbonu. Za druhé, boty musí být kompatibilní s poloautomatickými nebo automatickými mačkami. Ty poskytují větší stabilitu při lezení než mačky. Kromě toho je lze nasadit mnohem rychleji, což je důležité při nízkých teplotách a silném větru. Za třetí, vysokohorské boty Zamberlan pro nejvyšší vrcholy procházejí výraznými úpravami svršku. Svršek je navíc chráněn velmi vysokou patou boty, která zabraňuje jeho poškození ostrými hranami skal nebo ledem. Velmi důležitá je také správná izolace horní části, která ji chrání před extrémně nízkými teplotami. Kromě silné vrstvy izolace se často používají další vnitřní botičky. Takové řešení umožňuje jejich použití při pobytu ve stanu a také usnadňuje obouvání.

Zamberlan - vysokohorská obuv v obchodě 8a.cz

Nabízíme mimořádně velký výběr vysokohorských bot od italského výrobce. Bez ohledu na to, jaké pohoří se chystáte zdolat, najdete tu správnou obuv. Boty pro zimní výstupy na Rysy, boty na Mont Blanc, boty na Mount Everest nebo dokonce boty do Himálaje. Alpské boty Zamberlan jsou spolehlivé v těch nejnáročnějších podmínkách na světě.