top

Turistické a trekingové batohy Gregory

Ať už se jedná o krátkou túru v Beskydech nebo vícedenní výlet do Alp, turistické batohy GREGORY® mají dostatek prostoru pro vše, co potřebujete. Pohodlné nosné systémy, nastavitelnost a rozmanitý design zajišťují, že si každý turista najde batoh.
92
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 92

na stránce
 1. -5%
  Turistický batoh Gregory Miwok 12 - reflex blue

  wish list

 2. -8%
  Turistický batoh Gregory Arrio 30 - brick red

  wish list

 3. -8%
  Turistický batoh Gregory Arrio 18 - brick red

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 92

na stránce

Turistické batohy GREGORY představují desítky let zkušeností s navrhováním horského vybavení. Americká značka byla založena na lásce k přírodě a aktivnímu životnímu stylu. Od samého počátku se zakladatel značky zaměřil na výrobu modelů, které splňují požadavky zákazníků milujících turistiku a treking. Turistické batohy Gregory opakovaně představily inovativní řešení, která způsobila revoluci v outdoorovém průmyslu. Jednou z klíčových inovací byl systém měření zad (torso), který umožňuje dokonale přizpůsobit nosný systém délce vašich zad. Dnes můžeme s jistotou říci, že batohy této americké značky dokáží uspokojit všechny milovníky hor. Od horolezců, přes ultraběžce, baťůžkáře až po horské turisty a turisty s batohem na zádech. Turistické batohy Gregory představují množství modelů s různými designy, propracovanými nosnými systémy a různou kapacitou. Tyto modely jsou ideální pro horskou turistiku, cestování a menší modely pro každodenní použití.

Trekingové a turistické batohy Gregory - jaký model vybrat?

Při výběru turistického batohu Gregory je vhodné položit si otázku: kde a jak ho budeme používat? Bude to batoh pouze na jednodenní túry? Nebo třeba na víkendové výlety do hor? A pokud ano, bude to znamenat přespání v hostelu nebo třeba stanování pod stanem? Odpověd na tyto otázky nám více či méně objasní, jakou kapacitu batohu zvolit. Turistických batohů Gregory je celá řada modelů, jejichž objem se pohybuje od 20 litrů přes oblíbených 30-40 litrů až po batohy dosahující několika desítek litrů. Trekingový batoh Gregory s objemem 70 litrů se skvěle osvědčí na vícedenní treky a expedice i na cestování - tzv. backpacking. Vyznačují se pohodlným a plně nastavitelným nosným systémem, který si můžete přizpůsobit své postavě. A s množstvím praktických kapes, do kterých se vám vejde vše, co potřebujete, zejména ty nejmenší předměty.
Který model si vyberete, záleží na tom, jak chcete cestovat po horách. Pokud jste příznivci rychlého a lehkého stylu a chcete si být jisti, že neztratíte ani gram hmotnosti, zvolte model o objemu 40 litrů. Snadno se do nich sbalíte jak na víkendový výlet, tak na týdenní túru. Na druhou stranu, pokud dáváte přednost spaní ve stanu a potřebujete si s sebou vzít spacák, karimatku nebo samonafukovací karimatku a plynový vařič, vyplatí se při delší cestě poohlédnout po větších modelech. Trekingové batohy Gregory vám sice neumožní téměř běhat po horských stezkách, ale bez ohledu na jejich velikost a konečnou hmotnost batohu nabízejí nekompromisní pohodlí. Jejich inovativní nosné systémy a pokročilá konstrukce rovnoměrně rozkládají hmotnost.

Technicky dokonalé

U batohů s větší kapacitou je zásadní nosný systém. Měli bychom tomu věnovat pozornost při výběru vhodného modelu. Turistické batohy Gregory byly vytvořeny na základě moderního nosného systému Versa Fit, který se dokonale přizpůsobí vaší postavě a zajistí maximální pohodlí. To je způsobeno nastavitelnou délkou těla. Systém nese lehký hliníkový rám, který je přímo spojen s ortézami a bederním pásem. Díky tomu je celá konstrukce velmi stabilní a pohodlná. Dvouvrstvá prodyšná pěna 3D Backpanel na zádech navíc zajišťuje vynikající cirkulaci vzduchu v kritických oblastech, což vede k rychlému odvodu vlhkosti. Robustní bederní a hrudní popruhy zaručují vhodnou stabilizaci batohu, takže i při těch nejexcentričtějších pohybech udržíte plnou rovnováhu.
Modely s nižší kapacitou naopak využívají dokonale odvětraný nosný systém Vaporspan. Přirozená cirkulace vzduchu je zajištěna použitím speciální síťoviny natažené přes rám, která poskytuje prostor potřebný pro dostatečnou cirkulaci vzduchu. Jednodílná konstrukce bederního pásu se stará o hladké usazení kolem boků, což zaručuje pohodlné používání i při celodenní chůzi. Celek podpírají pohodlné a široké ramenní popruhy, které jsou vyrobeny z perforované pěny EVA.

Turistický batoh Gregory - pohodlí a funkčnost

Trekingové batohy Gregory mají štíhlou konstrukci, která neomezuje vaše pohyby, krk ani hlavu. Díky promyšlenému designu a inovativním technologiím jsou velmi funkční. Na turistických modelech si zamilujete perfektně uspořádané kapsy. Snadný přístup do hlavní přihrádky vám umožní rychle najít to, co hledáte. Mnoho modelů má po stranách batohu mimořádně prostorné kapsy ze strečového materiálu. Jsou dostatečně prostorné, aby se do nich snadno vešla láhev s vodou. Turistické batohy Gregory jsou kompatibilní s hydratačními systémy. Téměř každý turistický a trekingový batoh Gregory je také vybaven pláštěnkou, která se ukáže jako nepostradatelná při náhlých deštích.

V horském obchodě 8a.cz najdete široký výběr turistických modelů. Jedná se o mimořádně funkční batohy, které využijete jak při horských túrách, tak při turistických výletech po Evropě nebo po světě. Pohodlné nosné systémy umožňují optimální přizpůsobení batohu zakřivení vaší páteře.

Viz také ženské a mužské turistické batohy od jiných výrobců >>