top

Turistické a trekingové batohy Deuter

Turistické a trekingové batohy Deuter ® patří mezi nejoblíbenější batohy pro turisty a trekaře v Evropě. Rozmanitá kapacita, rozdělení na pánské a dámské modely, inovativní řešení a extrémně odolné materiály činí tuto německou značku oblíbenou.
Zobrazení Mřížka Seznam

220 výrobky

na stránce
 1. -15%
  Batoh na hory dámské Deuter Groden 30 SL - jade/ink

  wish list

 2. -15%
  Batoh na hory Deuter Groden 32 - graphite/ink

  wish list

 3. -15%
  Dámský batoh Deuter AC Lite 28 SL - lake/ink

  wish list

 4. -10%
  Turistický batoh Deuter Trail 30 - wave/ivy

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

220 výrobky

na stránce
Vymazat

Trekingové a turistické batohy Deuter jsou zárukou spolehlivosti a pohodlí na cestách. Již více než sto let je tato německá značka synonymem nejvyšší kvality. Nejkvalitnější materiály, super vyvinuté nosné systémy, rozmanité modely s objemem od několika do několika desítek litrů, které splňují různé potřeby turistů. Mnohé z nich jsou rozděleny na pánské a dámské modely, aby ještě lépe splnily vaše očekávání. Turisté, cestovatelé a milovníci hor si na batozích Deuter oblíbili vysokou kvalitu konstrukce a jejich odolnost. Četné řady batohů pro horolezce, cyklisty, běžce, pěší turisty a jednodenní turisty jsou přizpůsobeny specifickým potřebám každé skupiny. Turistické batohy Deuter byly vyvinuty s ohledem na každý detail, kterého si jistě všimnete, když si je poprvé nasadíte.

Turistické a trekingové batohy Deuter 100% bez PFC!

Všechny trekingové batohy Deuter jsou důsledně vyráběny tak, aby neobsahovaly nadměrně a polyfluorované chemikálie. Tímto způsobem německá značka snižuje používání látek škodlivých pro životní prostředí, které znečišťují planetu a ohrožují zdraví. PFC se mimo jiné masivně používá jako nátěr chránící před deštěm, protože má vlastnosti, které odpuzují vodu, špínu a mastnotu. Místo toho používá Deuter impregnaci DWR (durable water repellent), která je zdravotně nezávadná a neškodí životnímu prostředí. Dlouhou dobu neexistovala srovnatelná alternativa ke škodlivým chemikáliím. Teprve když organizace Greenpeace v roce 2012 zahájila kampaň "Detoxikujte naše oblečení", začali dodavatelé a chemický průmysl vyvíjet alternativní, ekologicky šetrné metody impregnace textilií. Mnoho outdoorových firem - včetně Deuteru - se rozhodlo reagovat. Nová speciální povrchová úprava, kterou má každý turistický nebo trekingový batoh Deuter, zajišťuje, že voda stéká z vnější strany tkaniny a udržuje výrobek suchý. Touto metodou se společnost Deuter postupně přibližuje svému cíli vyrábět výhradně výrobky bez PFC.

Technická dokonalost

Pokud se zabýváme technickými vlastnostmi turistických batohů Deuter z řad HIKING a TREKKING, je vhodné začít u různých nosných systémů. Zpravidla platí, že čím je batoh větší, a tedy i těžší, když je naložen, tím je nosný systém robustnější a poskytuje maximální oporu. To znamená, že například lehké turistické modely obvykle používají systém založený na prodyšné síťovině. Panel Aircomfort Mesh Net poskytuje bezkonkurenční pohodlí a větrání, protože umožňuje cirkulaci vzduchu ze tří stran. Tím se zvýší rychlost větrání až o 20 %! Modely s objemem kolem 50 litrů a více používají sofistikovanější nosné systémy. Komfortní nosný systém VariSlide například umožňuje plynulé nastavení délky nosného systému jediným pohybem ruky. Dobře vyvinutý bederní pás VariFlex umožňuje, aby se bederní pás během túry houpal sem a tam.
Konstrukce je stejně důležitá jako samotný nosný systém. Každý turistický batoh Deuter je propracovaný do nejmenšího detailu, aby vám zajistil maximální pohodlí, ať už se vydáte kamkoli. Mezi klíčové prvky, které vám usnadní život v přírodě, patří množství kapes. Do nich se vám vejdou nejpotřebnější věci na trek nebo cestování. V závislosti na modelu najdete kapsy na bederním pásu se zipem, v klopě batohu jako vnější a vnitřní kapsu. Skvělým řešením jsou také kapsy z elastického materiálu na bocích a tzv. kompresní kapsy. Batohy Deuter pro turistiku v horách mají kromě kapes také četné úchyty, popruhy a poutka na trekové hole, podložku na sezení, stativ, sekeru nebo hole. Boční kompresní popruhy zvyšují stabilitu batohu a umožňují také připnutí objemných předmětů, jako je karimatka nebo stan.

Samčí a samčí nosné systémy

Dělení batohů na dámské a pánské modely je v horách naprosto oprávněné. Ženy, které jsou drobnější postavy, obvykle potřebují odpovídající podporu a nastavení nosného systému. A právě v tom spočívá nejdůležitější rys, který odlišuje pánské modely od dámských. Dámské turistické batohy Deuter mají kratší vzdálenost mezi popruhy batohu a bederním pásem. Některé modely jsou také o něco menší a mají menší kapacitu. Odlišný je také střih ramenních popruhů batohu, který je přizpůsoben ženské postavě. Dámské turistické batohy Deuter se od ostatních modelů odlišují něčím jiným. Něco, co zaujme na první pohled. Je to sice klišé, ale žlutá květina, kterou lze použít i jako gumičku do vlasů a která zdobí batoh, se trefí do vkusu žen.

Turistické batohy Deuter v horském obchodě 8a.cz

V obchodě 8a.cz online najdete široký výběr modelů z nejnovější kolekce německé značky. Vyberte si svůj vysněný turistický nebo trekingový batoh Deuter a přesvědčte se sami o mnoha důvodech, proč jsou tak vysoce ceněné. Jedná se o rozmanitou nabídku s objemem od tuctu až po několik desítek litrů. Podle svých potřeb si tak můžete vybrat něco speciálně pro vás. Pokud máte rádi krátké jednodenní nebo víkendové výlety do hor, vyplatí se poohlédnout se po modelech do 40 litrů. Pokud se naopak chystáte na expedici a v batohu nesete další vybavení nebo celý tábor v podobě polní kuchyně, stanu, spacáku a karimatky, pak zvolte turistický batoh Deuter s větší kapacitou. Nabízejí lepší oporu pro vaše záda díky inovativním a propracovaným systémům nošení.

Viz také ženské a mužské turistické batohy od jiných výrobců >>