top

Tenaya

Tenaya je značka specializující se na výrobu lezeček. V nabídce najdete obuv na skalní lezení, bouldering a na umělou stěnu. Podívejte se na lezečky Tenaya a užijte si bezkonkurenční přilnavost bez ohledu na úroveň vašich zkušeností.
Filtry (2)
Filtry
 1. Lezení a Alpinismus
 2. mořský
Zobrazení Mřížka Seznam

4 výrobky

 1. -10%
  Lezečky Tenaya Indalo
  Lezečky Tenaya Indalo
  včetně DPH 4089 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 4339 Kč (-5%)
  Doporučená cena výrobce 4559 Kč (-10%)

  wish list

 2. -8%
  Lezečky Tenaya Tanta Laces
  Lezečky Tenaya Tanta Laces
  včetně DPH 2179 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 2389 Kč (-8%)
  Doporučená cena výrobce 2389 Kč (-8%)

  wish list

 3. -20%
  Lezečky dámské Tenaya Ra Woman
  Lezečky dámské Tenaya Ra Woman
  včetně DPH 2599 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 2479 Kč (+5%)
  Doporučená cena výrobce 3279 Kč (-20%)

  wish list

 4. -20%
  Lezečky Tenaya Arai
  Lezečky Tenaya Arai
  včetně DPH 2199 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 2249 Kč (-2%)
  Doporučená cena výrobce 2779 Kč (-20%)

  wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

4 výrobky

Vymazat

Historie značky Tenaya

Historie značky se podobala kariéře mnoha lezců. Na začátku byla vášeň, odhodlání a snaha dosáhnout cíle, které nakonec dovedly značku Tenaya na místo, kde je teď - jednoho ze světových výrobců lezeckých bot. Vše začalo mnohem dříve, když José Luis často spolupracoval na návrhu nové lezecké obuvi pro špičkové značky. V té době žil v horské oblasti Španělska a ve volném čase se účastnil regat a mnoha horolezeckých výprav. Byl mimo jiné na stěnách El Capitan, Fitz Roy a mnoha dalších panenských stěnách v Jižní Americe. Právě během těchto cest se objevila jeho touha vyvinout dokonalé lezečky, které by poskytovaly bezkonkurenční přilnavost ve skalách. Zkušenosti z moře a z hor měly přinést odvážné projekty nových lezeckých bot Tenaya.

První lezečky

V roce 2000 se na trh dostávají první lezecké boty Tenaya. Modely navržené speciálně pro nejmenší stupy rychle získaly popularitu mezi pokročilými lezci. Brzy se objevily na mnoha nejtěžších lezeckých cestách na světě. V roce 2002 Josune Bereziartu jako první žena na světě vylezla cestu obtížnosti 9a. Samozřejmě to dělá v lezečkách Tenaya. Další roky přinášejí rychlý nárůst popularity bot Tenaya. Roste také nabídka dostupných modelů a další vítězství soutěžících ve sportovním lezení a úspěchy v přelezech nejtěžších horolezeckých cest na světě jen posilují postavení značky ve světě lezení. Vznikají například technologie SXR Dynamic nebo nejefektivnější systém přizpůsobení lezecké boty noze Draxtor. V roce 2011 se v nabídce značky Tenaya objevuje kolekce Aerial Plus, ve které se nacházejí boty s nejvíce zakřiveným profilem. Brzy získávají modely Oasi a Iati uznání mezi lezci, potvrzené například cenou Editors'Chorice časopisu Climbing. Dnes se lezečky Tenaya těší neustále rostoucí popularitě. Mimo jiné i díky nim Alex Megos zdolává cesty obtížnosti 9b+.

Lezečky Tenaya v internetovém obchodě

V naší nabídce najdete lezeckou obuv Tenaya jak pro nejzkušenější lezce, tak pro ty, kteří začínají v lezení. Při výběru konkrétního modelu je velmi důležité věnovat pozornost určení bot a vlastním dovednostem a potřebám. Správně přizpůsobená obuv pro lezení umožní rychlejší pokroky a usnadní překonávání stále obtížnějších cest. Dokonale propracované lezečky Tenaya jsou vynikající volbou pro ty, kteří hledají nová řešení ve světě lezení.