top

Příslušenství k mačkám

Příslušenství k mačkám se hodí, když potřebujete vyměnit hroty nebo sněhové podložky nebo si koupit ochranný obal.
Zobrazení Mřížka Seznam

16 výrobky

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

16 výrobky

na stránce
Vymazat

Pohodlně přenášejte své vybavení nebo příslušenství

Správná péče o vybavení je zárukou, že vám bude dobře sloužit po několik sezón. Příslušenství k mačkám vám umožní udržet vaše mačky déle funkční a využívat jejich dobrých vlastností. Náročný terén a drsné podmínky jsou hrozbou, která může způsobit, že se vaše mačky rychle opotřebují a nebudou vám správně sloužit. Prvním krokem ke snížení rizika poškození je použití transportního obalu. Tím se zabrání tomu, aby se model poškrábal, ale také tomu, aby představoval nebezpečí pro ostatní zařízení, která se s ním přepravují. Poměrně tuhá konstrukce z robustního materiálu umožňuje velmi pohodlné balení a bezpečnou přepravu.

Příslušenství k mačkám jako doplněk vybavení

Ať už děláte jakýkoli sport, jistě si uvědomujete, jak důležité je mít správné vybavení. To může mít zásadní vliv na konečný výsledek vašich aktivit. Mačky mohou výrazně zlepšit komfort vaší činnosti a překonat i zdánlivě nedostupné horské oblasti. Příslušenství k mačkám je skvělým způsobem, jak si usnadnit a zpříjemnit horskou turistiku. Pěší turistika s jejich pomocí je méně namáhavá a mnohem efektivnější. Milovníci ledového lezení a lezení po zasněžených a ledových stěnách by měli sáhnout po útočných hrotech. Počet a typ hrotů závisí na přizpůsobení maček různým terénním podmínkám. Návrhy některých výrobců lze použít v konfiguraci mono point, tj. s jedním předním hrotem. Jedná se o nejlepší variantu pro lezení v ledu, protože umožňuje snadnější přechod ledu a stabilnější umístění maček. Konfigurace dual point, tj. s použitím dvou předních hrotů, je zase neocenitelnou pomůckou na různorodých stěnách - poskytuje bezpečnější oporu.

Vyměnitelné příslušenství k mačkám

Vhodně zvolené příslušenství k mačkám vám nejen usnadní dosažení vašich horských cílů, ale také zvýší vaši bezpečnost při pohybu v zasněženém a zledovatělém terénu. Kromě obalu nebo hrotů se vyplatí zvolit náhradní spojovací segmenty, které umožňují nastavit mačky v široké škále velikostí. S jejich pomocí je možné prodloužit životnost maček a rychle je zprovoznit v případě poškození původních částí. Na delších výpravách může být velmi užitečné mít ve výbavě náhradní díly, které vám umožní rychle obnovit funkčnost maček a pokračovat v činnosti. Spojovací segmenty z odolných materiálů jsou zárukou, že nepodlehnou nástrahám náročného terénu.

Další příslušenství k mačkám

Příslušenstvím k mačkám, které by nemělo být opomenuto, jsou také vložky proti nabalováni sněhu. Varianty renomovaných značek určené pro technické mačky fungují dobře jako blokáda proti nabalováni sněhu. To se přímo promítá do vyšší bezpečnosti pohybu v obtížných horských podmínkách. Tyto vložky jsou často nepovšimnutým, ale nesmírně důležitým prvkem. Přilepený a nahromaděný sníh pod mačkami může dokonce vést ke ztrátě kontaktu hrotů maček se zemí. Nedostatečná přilnavost na zasněžených svazích je velmi nebezpečná. Tomuto nebezpečí lze předejít pomocí vložek. Tyto prvky jsou vyrobeny ze speciálního materiálu, který je nejen odolný, ale také si zachovává dostatečnou pružnost při nižších teplotách. Vyměnitelné modely vám poslouží k rychlé výměně poškozené nebo opotřebované vložky a téměř okamžitě obnoví požadovanou funkčnost vašich maček.