top

Obaly na mačky

Obaly na mačky jsou nezbytným doplňkem zimní výbavy každého turisty a horolezce. Obaly na mačky chrání batoh před roztržením nebo poškozením jiného vybavení.
Zobrazení Mřížka Seznam

2 výrobky

na stránce
  1. -15%
    Obal na macky Black Diamond Tool Box

    wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

2 výrobky

na stránce
Vymazat

Obal na mačky je nezbytným doplňkem zimní výbavy

Když jsou horské stezky a svahy pokryty sněhem a ledem, stávají se mačky a cepín základní výbavou každého horského turisty. Umožňují bezpečný pohyb na kluzkém povrchu. Než se však dostaneme na turistickou stezku, musí se veškeré vybavení vejít do batohu a bezpečně se přenést na místo, kde výpravu zahájíme. Nabroušené horolezecké mačky mohou být při přepravě velmi problematickou součástí vybavení. Ostré hroty mohou způsobit pořezání batohu, oblečení a dalšího vybavení uvnitř. Tehdy se hodí obaly na mačky z velmi odolných materiálů. Dokonale chrání ostatní vybavení před ostrými hroty. Navíc umožňují lepší organizaci zavazadel. Mačky v obalu tvoří kompaktní balíček, který lze snadno uložit do batohu i připnout na vnější stranu. To zabraňuje zamotání popruhů nebo náhodným změnám délky maček.

Odolné obaly na mačky od špičkových výrobců

Přestože je obal na mačky velmi jednoduchou konstrukcí, musí být splněno několik podmínek, aby dobře plnil svou funkci. Za prvé musí být celý vyroben z dostatečně pevných materiálů, aby jej nemohly prorazit hroty maček. Nejčastěji se používají velmi silné nylonové tkaniny, které zajišťují vysokou odolnost, takže celá věc může sloužit při dalších horských výletech. Obaly na mačky by se také měly co nejsnadněji otevírat. Není nic horšího, než když se za velmi chladného počasí snažíte otevřít obal na mačky. Proto se nejčastěji používají suché zipy nebo zipy. Díky nim trvá vyzvednutí nebo nasazení maček jen několik vteřin. Mnoho modelů je také vybaveno síťovanými panely, které umožňují rychlejší odpařování vlhkosti z maček. Díky tomu mohou rychleji uschnout, pokud je hned po použití na sněhu vložíme do obalu. To pomáhá udržovat je v dobrém stavu a zabraňuje jejich rychlému zrezivění.

Obaly na mačky v obchodě 8a.cz

Nabízíme široký výběr obalů na mačky od špičkových outdoorových značek. Jejich konstrukce, testovaná mnoha zkušenými horolezci, zajišťuje maximální pohodlí při používání a odolnost. Obaly na mačky od firem Climbing Technology, Petzl nebo Black Diamond jsou zárukou vysoké kvality materiálů a maximální odolnosti. Široká škála modelů umožní dokonalé přizpůsobení každému modelu maček.