top

Obaly na mačky

Návleky na mačky jsou nezbytným doplňkem zimní výbavy každého turisty a horolezce. Obaly na cepíny chrání batoh před roztržením nebo poškozením jiného vybavení.
4
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

4 položek

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

4 položek

na stránce

Pouzdro na cepín je nezbytným doplňkem zimní výbavy

Když jsou horské stezky a svahy pokryty sněhem a ledem, stává se základní výbava každého horského turisty mačky a cepin. Umožňují bezpečnou jízdu na kluzkém povrchu. Než se však dostaneme na stezku, musí se veškeré vybavení vejít do batohu a bezpečně se přenést na místo, kde výpravu zahájíme. Nabroušené horské mačky mohou být při přepravě velmi problematickou součástí vybavení. Ostré zuby mohou způsobit pořezání batohu, oblečení a dalšího vybavení uvnitř. Tehdy se hodí návleky na mačky z velmi odolných materiálů. Dokonale chrání ostatní vybavení před ostrými zuby. Navíc umožňují lepší organizaci zavazadel. Mačky ve vaku tvoří kompaktní balíček, který lze snadno uložit do batohu i připnout na vnější stranu. To zabraňuje zamotání popruhů nebo náhodným změnám délky raků.

Odolné kryty raků od špičkových výrobců

Přestože je potah mačky velmi jednoduchou konstrukcí, musí být splněno několik podmínek, aby dobře plnil svou funkci. Zaprvé musí být celá vyrobena z dostatečně pevných materiálů, aby ji nemohly prorazit zuby raků. Nejčastěji se používají velmi silné nylonové tkaniny, které zajišťují vysokou odolnost, takže celá věc může sloužit při dalších horských výletech. Krytky na cepíny by se také měly co nejsnadněji otevírat. Není nic horšího, než když se za velmi chladného počasí snažíte otevřít kryt na cepín. Proto se nejčastěji používají suché zipy nebo zipy. Díky nim trvá vyzvednutí nebo přebalení maček jen několik vteřin. Mnoho modelů je také vybaveno síťovanými panely, které umožňují rychlejší odpařování vlhkosti z bot. Díky tomu mohou rychleji uschnout, pokud je hned po použití na sněhu vložíme do sáčku. To pomáhá udržovat je v dobrém stavu a zabraňuje jejich rychlému zrezivění.

Kryty na spony v obchodě 8a.cz

Nabízíme široký výběr krytů na mačky od špičkových horských značek. Jejich konstrukce, testovaná mnoha zkušenými horolezci, zajišťuje maximální pohodlí při používání a odolnost. Návleky na cepíny od firem Climbing Technology, Petzl nebo Black Diamond jsou zárukou vysoké kvality materiálů a maximální odolnosti. Široká škála modelů umožní dokonalé přizpůsobení každému modelu maček.