top

Pánské skialpové rukavice

Pánské rukavice pro seskoky padákem vám poskytnou vynikající ochranu před chladem, který vás na lyžích obklopuje. Tyto modely však také velmi dobře dýchají, takže vás ochrání před přehřátím a ochlazením.
Zobrazení Mřížka Seznam

57 výrobky

 1. -20%
  Rukavice Black Diamond MidWeight Softshell - smoke
  Rukavice Black Diamond MidWeight Softshell - smoke
  včetně DPH 869Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 819Kč (+7%)
  Doporučená cena výrobce 1089 Kč (-20%)

  wish list

 2. -20%
  Rukavice Black Diamond HeavyWeight Softshell - smoke
  Rukavice Black Diamond HeavyWeight Softshell - smoke
  včetně DPH 1069 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 1019 Kč (+5%)
  Doporučená cena výrobce 1349 Kč (-20%)

  wish list

 3. -15%
  Rukavice Black Diamond Arc Glove - black
  Rukavice Black Diamond Arc Glove - black
  včetně DPH 1689 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 1489 Kč (+14%)
  Doporučená cena výrobce 1999 Kč (-15%)

  wish list

Stránka
na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

57 výrobky

Vymazat

Pánské skialpové rukavice - vynikající prodyšnost

Tyto modely musí poskytovat ochranu proti prochladnutí i přehřátí. Je to proto, že vyvážená termoregulace v okolí pokožky má pozitivní vliv na účinnost vynaloženého úsilí. Proto mají pánské skialpové rukavice doplňkové vlastnosti. My se však nyní zaměříme na prodyšnost. Je způsobena používáním syntetických materiálů u značek jako Dynafit, Salewa, The North Face, Salomon a dalších. Ve svém modelu pravděpodobně najdete polyamid, polyester nebo polypropylen, které dokonale odvádějí vlhkost. Skialpové rukavice z těchto materiálů snižují riziko přehřátí rukou, které je v zimě stejně nebezpečné jako prochladnutí. To je užitečné zejména při skialpinismu, kdy je fyzická námaha maximální. Pomáhá také udržet příjemné suché klima kolem pokožky po delší dobu.

Pánské skialpové rukavice - vysoká odolnost

Při skialpinismu vaše ruce neustále pracují - jak při výstupu, tak při sjezdu. Proto je nesmírně důležité, aby si zachovaly svou trvanlivost. Toho bylo dosaženo díky materiálům ze skupiny polyamidů. Díky tomu vydrží pánské skialpové rukavice nápor lyžařských aktivit a zůstanou funkční po několik dalších sezón. Kromě nylonu výrobci často používají v úchopové části také kůži. Díky tomu jsou skialpové rukavice pružné a odolné. Kromě toho se kůže i její syntetické protějšky vyznačují dobrou přilnavostí. Díky tomu můžete skialpové hole držet mnohem pevněji a efektivněji je ovládat.

Pánské skialpové rukavice - membránové a softshellové

Některé modely renomovaných značek jako Dynafit, Salewa, The North Face, Salomon používají ve své konstrukci membrány. Pánské skialpové rukavice někdy využívají vysoce ceněná řešení, jako je GORE-TEX® a další technologie. Díky tomu získáte voděodolnost, která se bude hodit při méně dynamických výstupech, kdy může být prodyšnost poněkud omezena. V zimním prostředí se však podpora softshellových technologií ukazuje jako nejdůležitější. Proto jsou skialpové rukavice často vybaveny řešením GORE-TEX® INFINIUM™ Product with WINDSTOPPER® Technology nebo softshelly jiných značek. Pak je důležitá hodnota odolnosti proti větru CFM. Membrána GORE-TEX® INFINIUM™ Product with WINDSTOPPER® Technology má však odolnost proti větru 0 CFM! To znamená, že skialpové rukavice s tímto řešením vás plně ochrání před chladivými účinky větru. Jiná řešení poskytují 6 až 40 CFM, což je stejně praktické. Pro srovnání, klasický fleece má přibližně 200 CFM.

Pánské skialpové rukavice - izolační doplněk

Při výstupu na skialpových lyžích se tělo samo zahřívá, což je spojeno s fyzickou námahou. Při dynamických sjezdech však pomůže podpora izolační vrstvy. Skialpové rukavice s takovým řešením poskytují vysoký stupeň ochrany proti chladu rukou, který je velmi nebezpečný. Výrobci k tomuto účelu používají syntetickou izolační vrstvu, která hřeje a zároveň odvádí vlhkost. To vám umožní vyvážený vyváženou tepelnou rovnováhu kolem rukou, což bude mít pozitivní dopad na vaše pohodlí. Skialpové rukavice s tímto řešením mají velmi přesně rozloženou izolační vrstvu. Její tloušťka reaguje na tepelné potřeby ruky, což se projevuje maximální podporou.

Pánské skialpové rukavice - maximální volnost pohybu

Není nic horšího, než když jsou vaše pohyby během námahy omezeny. Proto jsou skialpinistické rukavice vždy založeny na anatomickém střihu, který vás nebude nijak omezovat. To znamená, že budete mít větší pohodlí a budete moci snadno ovládat skialpové hole. Umožňuje také efektivnější manipulaci se skialpovým vybavením. Pánské skialpové rukavice také umožňují přirozenou polohu rukou. Díky tomu se vaše ruce při odpočinku uvolní. Díky tomu se méně unaví a minimalizuje se riziko bolesti.