top

Pánské palčáky

Pánské kamaše představují dokonalý tepelný komfort, bez něhož nelze zdolávat vrcholky hor. Na stránkách 8a.cz najdete ty nejlepší modely, které vás podpoří i v těch nejextrémnějších situacích.
11
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

11 položek

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

11 položek

na stránce

Pánské lopaty - do extrémních podmínek

Tento typ rukavic je vhodný pro výstupy na nejtěžší vrcholy, když jsou teploty opravdu nízké. Pánské čepice nemají tento volný prostor mezi prsty, takže jsou mnohem účinnější při ochraně před chladem. To vám umožní podnikat vysokohorské výstupy nebo zimní polární expedice. V nabídce 8a.cz V nabídce najdete lavičky od uznávaných výrobců, jako jsou Rab, The North Face, Dynafit, Ziener a mnoho dalších.

Pánské lopaty - dokonalá ochrana proti chladu

Rukavice vyvinuté v této konstrukci kromě své specifičnosti samozřejmě nabízejí i podporu tepelné izolace. Vždy se jedná o syntetickou izolaci, která dokonale ochrání vaše ruce před chladem, jemuž se v horských a vysokohorských podmínkách nemůžete vystavit. V pánských kamaších se používají syntetické materiály, protože mnohem lépe odolávají vlhkosti. To zahrnuje pot na vnitřní straně rukou i sníh na vnější straně. Tato kombinace izolace a prodyšnosti udržuje vyváženou tepelnou správu kolem ruky. To výrazně zvyšuje vnímaný tepelný komfort a znamená to, že budete mít lepší oporu v náročných horských podmínkách. Jak všichni víme, tlapky dokonale chrání před podchlazením. Je to velmi nebezpečné, protože nás to zbavuje schopnosti ovládat horolezecké vybavení a vystavuje nás to komplikacím a operacím. Prodyšnost zároveň usnadní udržení příjemného suchého klimatu kolem rukou, takže se nebudou tak rychle přehřívat.

Pánské lopaty - větru a vodě odolné

Horské rukavice musí kromě izolace odolávat také mrazivému větru. To, jak víme, může silně ochladit vaše ruce, což je o to nebezpečnější. Takovou ochranu poskytují horské rukavice, které si berete na vysoké vrcholy, kde síla větru může dosahovat opravdu vysokých hodnot. Díky tomu se každý zimní horský trek uskuteční v pohodlných a bezpečných podmínkách. Pánské lopaty s membránou GORE-TEX® nabízejí vynikající nepromokavost. To je nezbytné v zimním zasněženém prostředí, kdy se chcete vyhnout promrzlým rukám kvůli promočené látce. Membrána GORE-TEX® má nejvyšší stupeň nepromokavosti, což se ukáže jako skvělá podpora.

Pánské lopaty - pohodlí

Při absenci klasického střihu těchto rukavic s prsty je samozřejmě poněkud omezena volnost pohybu. Je pravda, že to není tak nutné, když jste ve velkých výškách nebo na túře v mrazu, ale je to bez ztráty pohodlí. To je způsobeno tím, že patky jsou založeny na speciálních řešeních, která nezpůsobují únavu rukou. Díky anatomickému střihu budou vaše ruce ležet přirozeně, takže budete moci bez obav manipulovat s horským vybavením.

Pánské lopaty - funkčnost

Některé modely mají speciální řešení pro dotykové obrazovky. Ty jsou, jak víme, běžné v telefonech i fotoaparátech. Díky tomu můžete na stezce pořídit fotografii nebo zkontrolovat počasí na chytrém telefonu, aniž byste riskovali, že vám výrazně omrzne ruka. Pánské kamaše mají na vnější vrstvě často také panel na utírání brýlí. Snadněji je tak zbavíte sněhu, což zlepší vaši viditelnost na horské stezce.