top

Pánské palčáky

Pánské kamaše představují dokonalý tepelný komfort, bez něhož nelze zdolávat vrcholky hor. Na stránkách 8a.cz najdete ty nejlepší modely, které vás podpoří i v těch nejextrémnějších situacích.
Zobrazení Mřížka Seznam

14 výrobky

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

14 výrobky

na stránce
Vymazat

Pánské palčáky - do extrémních podmínek

Tento typ rukavic je vhodný pro výstupy na nejtěžší vrcholy, když jsou teploty opravdu nízké. Pánské palčáky nemají tento volný prostor mezi prsty, takže jsou mnohem účinnější při ochraně před chladem. To vám umožní podnikat vysokohorské výstupy nebo zimní polární expedice. V nabídce 8a.cz najdete palčáky od uznávaných výrobců, jako jsou Rab, The North Face, Dynafit, Ziener a mnoho dalších.

Pánské palčáky - dokonalá ochrana proti chladu

Rukavice vyvinuté v této konstrukci kromě své specifičnosti samozřejmě nabízejí i podporu tepelné izolace. Vždy se jedná o syntetickou izolační vrstvu, která dokonale ochrání vaše ruce před chladem, jemuž se v horských a vysokohorských podmínkách nemůžete vystavit. V pánských palčákách se používají syntetické materiály, protože mnohem lépe odolávají vlhkosti. To zahrnuje pot na vnitřní straně rukou i sníh na vnější straně. Tato kombinace izolace a prodyšnosti udržuje vyváženou tepelnou rovnováhu kolem ruky. To výrazně zvyšuje vnímaný tepelný komfort a znamená to, že budete mít lepší oporu v náročných horských podmínkách. Jak všichni víme, palčáky dokonale chrání před prochladnutím. Prochladnutí velmi nebezpečné, protože nás to zbavuje schopnosti ovládat horolezecké vybavení a vystavuje nás to komplikacím. Prodyšnost zároveň usnadní udržení příjemného suchého klimatu kolem rukou, takže se nebudou tak rychle přehřívat.

Pánské palčáky - větru a vodě odolné

Horské rukavice musí kromě izolace odolávat také mrazivému větru. Vítr, jak víme, může silně ochladit vaše ruce, což je o to nebezpečnější. Takovou ochranu poskytují palčáky, které si berete na vysoké vrcholy, kde síla větru může dosahovat opravdu vysokých hodnot. Díky tomu se každý zimní horský trek uskuteční v pohodlných a bezpečných podmínkách. Pánské palčáky s membránou GORE-TEX® nabízejí vynikající voděodolnost. To je nezbytné v zimním zasněženém prostředí, kdy se chcete vyhnout promrzlým rukám kvůli promočené látce. Membrána GORE-TEX® má nejvyšší stupeň voděodolnosti, což se ukáže jako skvělá podpora.

Pánské palčáky - pohodlí

Tím, že jsou tyto rukavice zbaveny klasického střihu s prsty, je přirozeně poněkud omezena svoboda ovládání. I když to není tak nutné, když jste ve vysokých nadmořských výškách nebo na turistice v mrazu, obejde se to bez obětování pohodlí. To je způsobeno tím, že palčáky jsou založeny na speciálních řešeních, která nezpůsobují únavu rukou. Díky anatomickému střihu budou vaše ruce ležet přirozeně, takže budete moci bez obav manipulovat s horským vybavením.

Pánské palčáky - funkčnost

Některé modely mají speciální řešení pro dotykové obrazovky. Ty jsou, jak víme, běžné v telefonech i fotoaparátech. Díky tomu můžete na turistické stezce pořídit fotografii nebo zkontrolovat počasí na chytrém telefonu, aniž byste riskovali, že vám výrazně omrzne ruka. Pánské palčáky mají na vnější vrstvě často také panel na čištění brýlí. Snadněji je tak zbavíte sněhu, což zlepší viditelnost na horské stezce.