top

Pánské lyžařské ponožky

Pánské lyžařské ponožky nabízejí maximální pohodlí, i když na svahu strávíte celý den. Vysoce výkonné lyžařské ponožky poskytují velmi dobrou izolaci a chrání před otlaky.
Zobrazení Mřížka Seznam

6 výrobky

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

6 výrobky

na stránce
Vymazat

Pánské lyžařské ponožky ideální pro zimní aktivity

Kompatibilní, správně izolující a vlhkost odvádějící lyžařské ponožky jsou základem výbavy při každém zimním výletu na dvou prknech. Proto věnují špičkoví výrobci tolik pozornosti zdokonalování jednotlivých modelů. Nabízíme teplé pánské lyžařské ponožky pro mnoho aktivit. Patří mezi ně modely pro sjezdové lyžování, skitouring, běžecké lyžování a dokonce i snowboarding. Většina z nich je k dispozici v mnoha variantách. Každý milovník lyžování si tak může vybrat ideální model pro svou aktivitu. Nejlepší značky jsou zárukou špičkové kvality zpracování a materiálů, které poskytují nejen izolaci, ale také vysokou odolnost.

Jak vypadají lyžařské ponožky?

Všechny lyžařské ponožky jsou navrženy tak, aby dokonale padly do lyžařských bot. Proto se vyznačují velmi vysokým střihem, který sahá pod kolena. Horní lem ponožky, který přesahuje lyžařskou botu, zajišťuje, že se ponožka neshrnuje a neškrtí, ani když jste celý den na sjezdovce. Pánské lyžařské ponožky mají speciálně zesílené zóny v klíčových oblastech. Dodatečná tloušťka v přední části holeně snižuje tlak vznikající při agresivním lyžování. Díky tomu ponožky poskytují vysoký komfort při lyžování v tuhých botách. To znamená možnost strávit na svahu celý den, aniž byste se cítili nepohodlně. Speciálně upravené panely jsou umístěny také v oblasti kotníků, která je v tvrdých lyžařských botách nejvíce vystavena oděru a tlaku. Pro zajištění vysoké odolnosti jsou pata a špička, kde se materiál opotřebovává nejrychleji, navíc zesíleny. Takové řešení znamená, že lyžařské ponožky lze používat mnoho po sobě jdoucích sezón. To, zda nám více či méně izolované ponožky vyhovují lépe, závisí jak na našem těle, tak na teplotě. Pokud nám rychle prochladnou nohy a jedeme lyžovat v únoru, kdy je na sjezdovkách krutá zima, budou pro naše potřeby určitě vhodnější ty nejteplejší ponožky. Pokud se chystáte na lyžařskou túru s velkým počtem výstupů, bude lepší tenčí, pružná verze, která rychle odvádí vlhkost.

Z čeho jsou vyrobeny pánské lyžařské ponožky?

Při výrobě lyžařských ponožek se používají přírodní i syntetická vlákna. Nejnovější technologie umožňují jejich kombinaci v mnoha konfiguracích. To umožňuje získat verze s velmi odlišnými vlastnostmi. Ty správné ponožky najdou jak muži, kteří se účastní lyžařských závodů, tak lidé trávící celý den na svahu. Pánské lyžařské ponožky z merino vlny jsou velmi oblíbené. Tento přírodní materiál je velmi příjemný na pokožku a zároveň má výjimečné izolační vlastnosti. Ponožky z tohoto materiálu skvěle izolují, takže jsou ideální do zimních podmínek. Další výhodou těchto vláken je, že jsou vysoce odolná proti absorpci nepříjemných pachů. To znamená, že i po dni stráveném v lyžařských botách jsou vaše nohy stále v pohodlí. Všechny pánské ponožky mají ve svém složení také syntetická vlákna. Mohou v pletenině převažovat nebo být jen doplňkem. Nylon dodává ponožkám vysokou odolnost. Je to nezbytné při celodenním používání v tuhých lyžařských botách. Nylon se často objevuje ve výztuhách špičky a paty, které jsou obzvláště vystaveny rychlému oděru. Polyesterová vlákna, jako je například Coolmax®, rychle odvádějí vlhkost. Absorbují pot z nohy a přenášejí ho do vnějších vrstev. Elastan je zodpovědný za pružnost a ideální přilnutí k noze. Díky tomu se ponožka nehýbe ani při nejnáročnějších sjezdech. Celek také nabízí dostatečnou volnost pohybu.

Jaké pánské lyžařské ponožky si vybrat?

Při výběru ponožek je třeba nejprve určit, zda hledáte lyžařské nebo snowboardové ponožky. Pokud jste si vybrali lyže, je stejně důležité určit konkrétní typ lyžování. Existují horské verze pro sjezdové lyžování, lehčí skitouringové modely i zcela lehké ponožky pro běžecké lyžování. Výběr správného typu přímo ovlivní následný komfort jízdy. Za druhé, pokud již přesně víme, na jakém vybavení budeme zdolávat zasněžené svahy, měli bychom vhodně zvolit tloušťku ponožek. To se přímo promítá do jejich izolačních vlastností. Většina výrobců udává stupeň izolace jednotlivých modelů. Některé značky ji uvádějí na bodové stupnici, jiné v názvu verze. V takovém případě se často setkáme s tenkými light nebo lightwieght ponožkami, středně těžkými mid a nejteplejšími - heavy nebo heavyweight. Za třetí bychom měli věnovat pozornost materiálovému složení ponožek. Pokud nám záleží na rychlém odvodu potu, jsou lepší volbou modely s velkým podílem syntetických vláken. Pokud dáváte přednost maximální izolaci, měli byste zvolit varianty s převahou vlny. Posledním dilematem je barva. Většina výrobců nabízí různé barevné varianty, takže najít tu nejlepší by neměl být problém.

Model, barva, velikost lyžařských ponožek, které si můžete zakoupit na 8a.cz

V naší nabídce nabízíme profesionální lyžařské ponožky špičkových horských značek v různých tloušťkách. Široký výběr umožňuje dokonale přizpůsobit izolační vlastnosti teplotě i typu lyžování. V nabídce jsou verze zaručující různé úrovně tepelné izolace. Patří mezi ně nejtenčí verze, které jsou ideální pro teplejší dny i pro běžecké lyžování. Tlustší lyžařské ponožky se nejčastěji volí pro nepříjemnější chladné počasí a také pro sjezdové lyžování, kdy je nezbytná ochrana před nízkými teplotami na vleku a na sjezdovce.