top

Pánské boty s možností připnutí automatických maček

Pánské automatické boty s mačkami jsou expediční modely pro nejvyšší vrcholy světa. V nabídce společnosti 8a.cz najdete boty do hor od 1000 m do 8848 m n. m. - Salewa, Montura, Zamberlan, La Sportiva.
Zobrazení Mřížka Seznam

20 výrobky

  1. -25%
    Horské boty AKU Hayatsuki GTX - blue/orange

    wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

20 výrobky

Vymazat

Pánské boty s možností připnutí automatických maček - proč mačky?

Automatické mačky patří mezi nejpokročilejší, takže s nimi můžete zdolávat extrémní výzvy. S tímto řešením můžete lézt v ledu, ve vysokých horských stěnách a provozovat ledovcovou turistiku. Boty s možností připnutí automatických maček jsou určeny pro výstupy v Alpách, Andách, na Kavkaze a v nejvyšších horách - Himálaji. Když si vezmete s sebou mačky, můžete v nepříznivém prostředí dělat velmi přesné kroky a pevně postavit botu na skále nebo ledu. Strmé svahy, žleby, hřebeny, sníh a led jsou podmínky, ve kterých se naplno projeví jejich potenciál. Boty s možností připnutí automatických maček nabízejí nejrychlejší zapínání ze všech dostupných upevnění. Boty musí být vybaveny speciálními panely v přední i zadní části boty. Celá konstrukce musí být velmi tuhá, aby po nasazení maček celá souprava poskytovala maximální přesnost při pohybu po ledu.

Pánské boty s možností připnutí automatických maček - membrána

Drsné vysokohorské prostředí vyžaduje použití technické podpory. Proto mají pánské boty s možností připnutí automatických maček často membránu, nejčastěji GORE-TEX®. Její maximální nepromokavost vás ochrání před chladem spojeným s promočeným sněhem. Bez něj není brodění zasněženou horskou stezkou dobrý nápad a možná vás bude muset zachránit vrtulník. Boty s možností připnutí automatických maček jsou obvykle vybaveny membránou GORE-TEX® Performance Comfort, která je vhodná do středních až extrémních podmínek. Horolezecké boty pro nejvyšší vrcholy však mají také GORE-TEX® Insulated Comfort. Ta má další izolační vrstvu, která izoluje nohy. Vyhnete se tak chladu spojenému s podmínkami na stezce. Každá membrána GORE-TEX® také zajišťuje účinnou prodyšnost. To znamená, že boty s možností připnutí automatických maček poskytnou také dostatečnou ochranu před přehřátím.

Pánské boty s možností připnutí automatických maček - odolnost

Turistika po náročných technických stezkách a lezení v ledu a skále vyžaduje vysokou odolnost konstrukce obuvi. Proto návrháři vytvářejí boty s možností připnutí automatických maček z pokročilých materiálů. Obvykle se jedná o tkaniny ze skupiny polyamidů, jako je nylon nebo Cordura®, které se vyznačují vysokou odolností. Díky tomu se svršek snadno nepoškodí a vydrží zátěž při lezení a trekkingu. To znamená, že boty s možností připnutí automatických maček vydrží každou expedici a zůstanou funkční po další sezóny.

Široký výběr pánských bot s možností připnutí automatických maček v obchodě 8a.cz

V naší nabídce máme pánské boty s možností připnutí automatických maček od předních výrobců. Umožní vám zdolávat nové vrcholy a realizovat ambiciózní horské plány v nepříznivých podmínkách. Boty přizpůsobené automatickým mačkám jsou nezbytným doplňkem výbavy každé vysokohorské expedice, stejně jako při zdolávání obtížnějších tras v nižších horách. Nejpokročilejší horolezecké boty jsou boty s možností připnutí automatických maček. Boty s možností připnutí automatických maček jsou určeny pro výstupy na nejvyšší vrcholy světa. Pokročilá konstrukce umožňuje přesný pohyb v náročném horském terénu.