top

Pánské běžecké boty

Pánská běžecká obuv zahrnuje desítky modelů vhodných pro různé formy běžeckých aktivit. Výběr toho správného pro vás závisí na typu běhu, který provozujete, a na vaší úrovni kondice. Podívejte se na pánskou běžeckou obuv, která byla vytvořena pro trénink, závody a běžecké výlety.
Filtry (1)
Filtry
 1. HOKA
Zobrazení Mřížka Seznam

32 výrobky

 1. -8%
  Trailové boty Hoka Zinal 2 - black/ceramic

  wish list

 2. -5%
  Trailové boty Hoka Tecton X 2 - black/flame

  wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

32 výrobky

Vymazat

Pánské běžecké boty poskytují tlumení a prodyšnost

Pánské běžecké boty nabízejí různou míru tlumení v závislosti na typu trasy, na které svou aktivitu provozujete. Můžete si vybrat úroveň od minimální po vysokou, která bude vyhovovat vašim potřebám. Minimální tlumení bude dobře fungovat na stezkách, kde neočekáváte velké kameny a běží se po zpevněné zemi. Ta se vyznačuje omezenou pružností, protože to není tak nutné. Pánské běžecké boty s větším tlumením se dobře osvědčí na kamenitých stezkách a v proměnlivém terénu. To vám zajistí účinné tlumení nárazů při běhu. Tím se zvýší pružnost každého kroku a zlepší se ochrana před náhodným zraněním.

Vzhledem ke zvýšené fyzické námaze, ke které při běhu dochází, poskytují modely bot pohodlnou prodyšnost. Toho lze dosáhnout dvěma způsoby - pomocí materiálů a speciálních síťových panelů. Pánské běžecké boty používají rychleschnoucí tkaniny, které odvádějí přebytečnou vlhkost vznikající při cvičení. To usnadňuje udržení příjemného suchého klimatu u pokožky a urychluje vysychání obuvi během cvičení. Síťované panely zajistí cirkulaci vzduchu kolem nohou, čímž se sníží riziko příliš rychlého přehřátí. To znamená, že pánské běžecké boty v obchodě 8a.cz poskytnou vám potřebnou podporu na každém kilometru a usnadní vám účast na závodech nebo klasický trénink.

Pánské běžecké boty nabízejí maximální přilnavost

Návrháři běžeckých bot používají moderní podrážky pro maximální přilnavost v proměnlivém horském terénu. V botách od značek Dynafit, Salomon, Columbia, Arcteryx, La Sportiva, The North Face VECTIV™ a dalších najdete podrážky vyvinuté těmito značkami nebo známými konstrukcemi jako Vibram®, Pomoca® nebo Michelin®. Každá z nich má jiné vlastnosti a je určena pro jiné povrchy, takže výběr konkrétní technologie závisí na vašich potřebách. Pánské běžecké boty se však vždy vyznačují zvýšenou přilnavostí k povrchu. To má vliv na vaši bezpečnost, protože snižuje riziko uklouznutí na kamenech nebo blátivých úsecích. Kromě toho návrháři používají také speciální vzorek, který zvyšuje trakční vlastnosti pánské běžecké obuvi. To se vám bude hodit, když jednou poběžíte ve smíšeném terénu a pak budete překonávat blátivé nebo travnaté úseky.

Stabilita při každém kroku v pánských běžeckých botách

Vysoká dynamika běhu po horských stezkách vyžaduje, aby výrobci používali stabilizační řešení. Ty umožňují přirozené odvalování nohy, takže pánské běžecké boty zvládnou i ty nejnáročnější trasy. Za tímto účelem návrháři jako Dynafit, On Running, Salomon, Columbia, Arcteryx, La Sportiva používají speciální struktury obklopující chodidlo. To znamená, že se eliminuje riziko samovolného pohybu chodidla, což je stejně užitečné při běhu do kopce jako při dynamickém běhu z kopce. Speciální anatomicky tvarované vložky jsou však výhodné i pro pánskou běžeckou obuv. Některé mají také částečně vyztuženou mezipodešev. Každé z těchto řešení je navrženo tak, aby se bota ohýbala tam, kde má, takže zvládnete běh i na těch nejnáročnějších tratích.

Pánské membránové běžecké boty

Některé běžecké modely jsou vybaveny membránami. Klasické membrány GORE-TEX® nebo vlastní membrány výrobců jsou navrženy tak, aby vás ochránily před deštěm a promočením při běhu přes kaluže. Pánské běžecké boty s membránou poskytují voděodolnost, kterou potřebujete, když se náhle změní počasí. GORE-TEX® a další membrány samozřejmě nabízejí pohodlnou prodyšnost. Ta zajistí odvádění přebytečné vlhkosti a sníží tak nepříjemné přehřívání.

Pánské běžecké boty - co je to drop?

Drop je rozdíl mezi výškou podrážky na patě a špičkou. Jeho hodnota závisí na vašich potřebách, takže pokud používáte pánské běžecké boty závodně, bude se drop pohybovat kolem 4 mm, nebo dokonce 0 mm. Tyto univerzální modely pro stezky s proměnlivým terénem mají drop mezi 6 a 12 mm. Každý běžec si tak najde něco pro sebe a vždy může očekávat maximální podporu na nadcházejících kilometrech trasy.