top

Nepromokavá ponča

Pláštěnky a ponča poskytují účinnou ochranu před srážkami. Horské pláštěnky s kapucí jsou skvělou volbou pro turistiku na turistických stezkách. V naší nabídce najdete dámské a pánské pláštěnky špičkových značek.
5
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

5 položek

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

5 položek

na stránce

Pláště proti dešti

Pončo nebo pláštěnka je nejjednodušší způsob ochrany před deštěm. Je to skvělá alternativa ke klasickému plášť do deště, který ochrání zbývající oblečení a také váš batoh před rychlým promočením. Pláštěnky proti dešti jsou nejvhodnější pro chůzi, nabízejí velkou volnost pohybu a účinně nás chrání před deštěm. Pláštěnky se velmi snadno oblékají, takže se můžete rychle ochránit před deštěm, aniž byste se museli zdržovat převlékáním bundy.

Dámské a pánské pláštěnky jsou obvykle vyrobeny z velmi tenkých materiálů, takže při balení zabírají velmi málo místa. Většina modelů je dodávána s integrovaným pouzdrem, do kterého se vejde celý přístroj pro přepravu. Takto sbalené pončo se snadno vejde do zákoutí turistický batoh Pokud je počasí nepředvídatelné, je ještě vhodnějším místem vnější kapsa, odkud ji můžete v případě náhlého deště rychle vyjmout. Materiály použité v pončích zajišťují odpovídající úroveň nepromokavosti. Používají se jak ultralehké silikonizované materiály, tak membrány podobné těm, které se používají v pláštěnkách. Všechny pláštěnky mají podlepené švy, aby voda nepronikla do švů. Každá nepromokavá pláštěnka je také vybavena kapucí. Obvykle je nastavitelná na lemu pomocí šňůrky, aby nesklouzla, když fouká trochu silnější vítr. plášť s kapucí je vynikající ochranou i před silnými dešti.

Jaká je nejlepší pláštěnka do hor?

Při výběru vybavení pro použití na stezkách je třeba mít na paměti, že se obvykle používá v poměrně náročných podmínkách. Úzké průchody mezi skalami nebo brodění zarostlou stezkou v lese jsou běžné situace, které by vybavení a oblečení měly bez problémů zvládnout. Proto je důležité, aby trekingové pláštěnky byly vyrobeny z odolného materiálu. Nejčastěji se používají odolné polyesterové nebo nylonové tkaniny. Mnohé z nich mají speciální vazbu z ripstopových vláken, která zabraňuje snadnému roztržení nebo odření. To vše samozřejmě při zachování nízké hmotnosti. Pokud se vydáváte na stezku s batohem, měli byste to zohlednit i při výběru pláštěnky. K dispozici jsou speciální modely, které mají na zádech panel, který poskytuje dostatečný prostor pro batoh. Před deštěm tak ochráníte nejen své oblečení, ale i celé zavazadlo.

Na turistické stezce je také nesmírně důležité, aby pláštěnky správně seděly. Nesmí je odfouknout vítr a nesmí překážet při pochodu v obtížnějším terénu. Za tímto účelem je mnoho modelů vybaveno lisovacími čepy nebo přezkami, které umožňují řádné upevnění celé věci. Dobře navržené dámské a pánské pláštěnky poskytují vysokou míru volnosti pohybu, aniž by byly příliš volné. Posledním prvkem, kterému byste měli věnovat pozornost při výběru pláštěnky do hor, je to, zda je vybavena kapsou. Náprsní kapsa na zip je funkční přihrádka na drobnosti, které potřebujete mít po ruce. Kromě toho obvykle slouží také jako integrovaná kapsa, do které lze celou pláštěnku uložit pro přepravu.

Pláštěnky a pláštěnky si můžete koupit online na adrese 8a.cz

Dobré pláštěnky do deště pro použití při turistice jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů. Nejsou jako jednorázové fóliové pláště, které jsou náchylné k poškození a neposkytují pohodlí při zvýšené fyzické námaze, například při rychlejší túře. Nabízíme pouze pánská a dámská ponča do deště od známých značek, která zajišťují pohodlné podmínky při chůzi v dešti. Jedná se o osvědčené modely, kterým můžete důvěřovat při kratších i delších túrách.