top

Nepromokavá ponča

Pláštěnky a ponča poskytují účinnou ochranu před srážkami. Horské pláštěnky s kapucí jsou skvělou volbou pro turistiku na turistických stezkách. V naší nabídce najdete dámské a pánské pláštěnky špičkových značek.
Zobrazení Mřížka Seznam

9 výrobky

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

9 výrobky

Vymazat

Nepromokavá ponča

Nepromokavé pončo nebo pláštěnka je nejjednodušší způsob ochrany před deštěm. Je to skvělá alternativa ke klasické nepromokavé bundě, která ochrání zbývající oblečení a také váš batoh před rychlým promočením. Nepromokavá ponča jsou nejvhodnější pro chůzi, nabízejí velkou volnost pohybu a účinně nás chrání před deštěm. Nepromokavá ponča se velmi snadno oblékají, takže se můžete rychle ochránit před deštěm, aniž byste se museli zdržovat převlékáním bundy.

Dámská a pánská nepromokavá ponča jsou obvykle vyrobena z velmi tenkých materiálů, takže při balení zabírají velmi málo místa. Většina modelů je dodávána s integrovaným obalem, do kterého se celek vejde při přepravě. Takto sbalené pončo se snadno vejde do zákoutí turistického batohu. Pokud je počasí nepředvídatelné, je ještě vhodnějším místem vnější kapsa, odkud jej můžete v případě náhlého deště rychle vyjmout. Materiály použité v pončech zajišťují odpovídající úroveň nepromokavosti. Používají se jak ultralehké silikonizované materiály, tak membrány podobné těm, které se používají v nepromokavých bundách. Všechna nepromokavá ponča mají podlepené švy, aby voda nepronikla dovnitř. Každá nepromokavá pláštěnka je také vybavena kapucí. Obvykle je nastavitelná na lemu pomocí šňůrky, aby nesklouzla, když fouká trochu silnější vítr. Pončo s kapucí je vynikající ochranou i před silnými dešti.

Jaké je nejlepší nepromokavé pončo do hor?

Při výběru vybavení pro použití na turistických stezkách je třeba mít na paměti, že se obvykle používá v poměrně náročných podmínkách. Úzké průchody mezi skalami nebo brodění zarostlou stezkou v lese jsou běžné situace, které by vybavení a oblečení mělo bez problémů zvládnout. Proto je důležité, aby trekingová nepromokavá ponča byla vyrobena z odolného materiálu. Nejčastěji se používají odolné polyesterové nebo nylonové tkaniny. Mnohé z nich mají speciální vazbu z ripstopových vláken, která zabraňuje snadnému roztržení nebo odření. To vše samozřejmě při zachování nízké hmotnosti. Pokud se vydáváte na stezku s batohem, měli byste to zohlednit i při výběru nepromokavého ponča. K dispozici jsou speciální modely, které mají na zádech panel, který poskytuje dostatečný prostor pro batoh. Před deštěm tak ochráníte nejen své oblečení, ale i celé zavazadlo.

Na turistické stezce je také nesmírně důležité, aby ponča správně seděla. Nesmí je odfouknout vítr a nesmí překážet při pochodu v obtížnějším terénu. Za tímto účelem je mnoho modelů vybaveno druky nebo přezkami, které umožňují řádné upevnění celé věci. Dobře navržená dámská a pánská nepromokavá ponča poskytují vysokou míru volnosti pohybu, aniž by byla příliš volná. Posledním prvkem, kterému byste měli věnovat pozornost při výběru nepromokavého ponča do hor, je to, zda je vybaveno kapsou. Náprsní kapsa na zip je funkční přihrádka na drobnosti, které potřebujete mít po ruce. Kromě toho obvykle slouží také jako integrovaná kapsa, do které lze celé pončo uložit pro přepravu.

Nepromokavá ponča a pláštěnky si můžete zakoupit online na 8a.cz

Dobrá nepromokavá ponča pro použití při turistice jsou vyrobena z vysoce kvalitních materiálů. Nejsou jako jednorázové fóliové pláště, které jsou náchylné k poškození a neposkytují pohodlí při zvýšené fyzické námaze, například při rychlejší túře. Nabízíme pouze pánská a dámská nepromokavá ponča od známých značek, která zajišťují pohodlné podmínky při chůzi v dešti. Jedná se o osvědčené modely, kterým můžete důvěřovat při kratších i delších túrách.