top

Mačky a cepíny sady

Pro zimní turistiku ve velehorách (v Tatrách) je naprosto zásadní sada skoba + sekera. Je základem výbavy každého horského turisty, horolezce a skialpinisty, který se hodlá pohybovat na zasněžených svazích a stezkách, kde hrozí vážné nebezpečí uklouznutí.
2
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

2 položek

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

2 položek

na stránce

Hakan a mačky - dokonalá sada

Každý turista, který se chystá vydat za dobrodružstvím do zimních hor, by si měl být vědom reálného nebezpečí uklouznutí a pádu z výšky. Zimní podmínky, tj. všudypřítomný sníh a/nebo led, kladou na zařízení větší nároky. Vhodně teplé a tuhé(!) horské boty by měly být doplněny mačkami a místo trekových holí je třeba mít po ruce sekeru. Kromě samotného vybavení bude nutné pořídit také... dovednosti jejich používání, aby mačky a sekera poskytovaly účinnou oporu v boji se strmými a kluzkými svahy. Jak mačky, tak cepíny se vyrábějí v široké škále modelů, které se liší různými detaily a technickými vlastnostmi. Kromě toho musí být přizpůsobeny výšce uživatele (v případě sekery) a velikosti a typu boty (v případě maček). Existuje prakticky neomezená možnost jejich kombinace do sad, optimálně přizpůsobených potřebám, očekáváním a charakteru zimní aktivity. Právě toto množství možných kombinací je pro mnohé začínající zimní turisty pohromou, kdy strach ze špatné volby přináší zbytečnou dávku stresu.

Soupravy připravené na expedici

Námi připravené sady maček + cepín jsou skvělým návrhem pro lidi, kteří si doplňují zimní výbavu do hor. Jedná se o výběr nejoblíbenějších modelů z nabídky obchodu. 8a.cz jako například CT Nuptse Evo crampons, oblíbená volba pro zimní Tatry. Robustní, všestranná sekera a mačky, které se hodí k většině moderních trekových nebo skokanských bot, vám umožní snadno překonat kilometry trasy a nabídnou nezbytné pohodlí a bezpečnost na ledu a sněhu. Kromě toho se námi vybrané ocelové modely vyznačují vysokou odolností a pevností, díky čemuž je lze používat během četných cest, a to po několik ročních období. Pro ty, kteří počítají každý gram svého zavazadla, jsme připravili také ultralehké sady kramlí se 45cm sekerou. Jsou vyrobeny z lehkých slitin, což znamená minimální hmotnost. Jsou oblíbenou volbou pro kratší vzdálenosti na sněhu a ledu, stejně jako pro milovníky skialpinismu a skialpinismu. Díky jejich nízké hmotnosti je v batohu příliš nepocítíte a v případě potřeby vám poskytnou dostatečnou oporu na zledovatělém nebo zmrzlém povrchu. Nabízíme také pokročilejší sadu poloautomatických technických maček + cepínů typu 2, které jsou připraveny pro náročnější trasy. Bude ideální pro zkušenější a ambicióznější vysokohorské turisty.

V horském obchodě 8a.cz nabízíme sady sekera + mačky sestavené na základě našich dlouholetých zkušeností a prodejních statistik. Ideální pro milovníky zimních horských stezek, kteří si uvědomují nebezpečí, které představují skály pokryté sněhem nebo - pouhým okem sotva viditelné - "sklo" ledu.