top

Lavinové vybavení

Lavinové vybavení je nezbytné pro horolezectví i skialpinismus. Toto lavinové vybavení výrazně zvyšuje bezpečnost při pohybu v lavinami ohrožených oblastech.
10
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

10 položek

na stránce
 1. -18%
  Lavinová sonda Pieps Probe Carbon 220 Pro

  wish list

 2. -18%
  Lavinová lopata Ortovox Kodiak Saw - safety blue

  wish list

 3. -6%
  Lavinová lopata Climbing Technology Shovel

  wish list

 4. -5%
  Lavinový detektor Pieps Micro BT Sensor

  wish list

 5. -12%
  Lavinovy vyhledávač Black Diamond Guide BT

  wish list

 6. -6%
  Lavinová lopata Climbing Technology Agile Plus Kit

  wish list

 7. -20%
  Lavinová lopata Climbing Technology Agile Kit

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

10 položek

na stránce

Lavinové vybavení

Lavinové vybavení, které je stejně nepostradatelné při horských i skialpinistických výpravách, může výrazně zvýšit bezpečnost při pohybu v lavinami ohroženém terénu. Dobrá lopata na sníh, účinný lavinový detektor a lavinová sonda jsou nezbytným vybavením každého milovníka zimních hor. Nabízíme lavinové vybavení nejlepších značek, jako jsou Ortovox, Pieps, Black Diamond a další, které zaručují vysokou spolehlivost a přesnost. Bezpečnost v horách je k nezaplacení, proto je tak důležité správné vybavení a výcvik.

Základní lavinové vybavení pro každého

Široká nabídka lavinového příslušenství zahrnuje vybavení pro různé účely. Z dostupných modelů nabízíme vybavení pro profesionály, které často používají i horští záchranáři. Extrémně odolné lavinové lopaty a sondy jsou speciálně navrženy pro intenzivní použití. O něco lehčí vybavení je připraveno pro turisty, kteří očekávají vysokou funkčnost, kompaktní rozměry a mírnou hmotnost. V této kategorii je k dispozici také ultralehké lavinové vybavení pro sportovce. Sondy z uhlíkových vláken a ultrakompaktní lopaty z lehkých slitin poskytují základní úroveň bezpečnosti a zároveň váží velmi málo, takže můžete zdolávat horské vrcholy ještě rychleji.

Výkon je klíčový

Životy lidí zasypaných lavinou často závisí na kvalitě tohoto vybavení. Proto horské značky nabízející lavinové vybavení věnují jeho výrobě zvláštní pozornost. Použití nejnovějších dostupných materiálů zajišťuje dostatečnou odolnost v podmínkách horské záchranné akce. Lavinové sondy jsou vybaveny systémem rychlého nasazení, aby se na samém začátku pátrání zbytečně neztrácel čas. Lopaty mají pohodlné rukojeti a vhodně tvarované lopaty umožňují efektivní hrabání v téměř jakémkoli typu sněhu. Lavinové detektory se naopak neustále vylepšují, takže rádiový signál, který vysílají a přijímají, je ještě přesnější. Stále intuitivnější rozhraní umožňují rychle a poměrně přesně určit polohu pohřbené osoby.

8a.cz - obchod s profesionálním vybavením pro seskoky padákem

Značky jako Pieps, Ortovox nebo Black Diamond nabízejí špičkové lavinové vybavení, které si vybírají jak profesionálové, tak turisté, kteří si uvědomují lavinové nebezpečí v horách. Je však třeba mít na paměti, že vybavení je pouze jedním z nezbytných prvků. Stejně důležitý je i řádný výcvik v jeho používání v nouzových situacích. Automatické zahájení vyhledávací akce ušetří spoustu drahocenného času, což výrazně zvýší šance na šťastný konec.

Hledáte specifické lavinové vybavení? Podívejte se na to:

Lavinove sety Lavinové sondy Lavinové lopaty Lavinové detektory Lavinové batohy