top

La Sportiva Horolezecké boty

Horolezecké boty La Sportiva jsou určeny pro nejvyšší horské vrcholy. Potřebujete boty do Tater, Alp nebo Himálaje? - Podívejte se na boty La Sportiva určené do takového terénu.
Zobrazení Mřížka Seznam

16 výrobky

na stránce
 1. -10%
  Boty La Sportiva Trango Tech GTX - black/yellow

  wish list

 2. -10%
  Horolezecké boty La Sportiva G5 Evo - black/yellow

  wish list

 3. -10%
  Horolezecké boty La Sportiva Nepal Cube GTX - yellow

  wish list

 4. -10%
  Horolezecké boty La Sportiva Nepal Evo GTX - yellow

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

16 výrobky

na stránce
Vymazat

Na horolezecké boty La Sportiva je spolehnutí

Značka je proslulá svou vynikající horskou obuví, která vám umožní zdolávat stále nové výzvy v horském terénu. Mimořádně rozsáhlá kolekce zahrnuje téměř všechny typy obuvi. Počínaje nejlehčími běžeckými botami, přes nastupova obuv La Sportiva až po trekingovou obuv. Vrcholem kolekce jsou bezpochyby nejpokročilejší vysokohorské boty La Sportiva. Tato obuv musí být co nejspolehlivější. Koneckonců se používají v jedněch z nejdrsnějších povětrnostních podmínek na světě. Jsou vystaveny extrémně nízkým teplotám, větru, oděru o ostré kameny a led. Zároveň musí dokonale chránit vaše nohy a zajistit příjemné klima při zdolávání nejvyšších vrcholů. Obuv pro vysokohorskou turistiku nabízejí jen ty nejrenomovanější značky a La Sportiva mezi ně rozhodně patří.

Konstrukce vysokohorských bot La Sportiva

Boty přizpůsobené pro pohyb ve vyšších horách mají mnoho charakteristických rysů, které je odlišují od ostatní obuvi. Prvním prvkem, kterého si lze všimnout na první pohled, je jistě velmi pevná konstrukce svršku. Dodatečná ochrana proti poškození v podobě pevné gumové botičky zajišťuje, že boty La Sportiva Alpine budou dobře fungovat na skalních a ledových stěnách a účinně vás ochrání před četnými odřeninami nebo dokonce pořezáním na svršku. Dalším charakteristickým rysem je možnost montáže poloautomatických nebo automatických krakorců. Nutnost při pohybu na strmých svazích. Bezpečné připevnění maček k botám umožňuje plně využít jejich schopností a také zaručuje okamžité nasazení a sundání. Aby bylo možné používat poloautomatické nebo automatické mačky, musí být celá konstrukce boty dostatečně tuhá. Alpské boty La Sportiva mají také několik patentovaných řešení. Systém Impact Brake je speciální tvar běhounu, který zajišťuje ještě lepší přilnavost při stoupání a klesání. Speciální elastický panel ve svršku se systémem 3D Flex zajišťuje, že bota pracuje v oblasti kotníku, takže se lépe přizpůsobuje terénu a zároveň poskytuje oporu. Díky tomu se zvyšuje přilnavost a pohodlí při stoupání, klesání i překonávání svahu.

Diferencované horolezecké boty La Sportiva

V kolekci horské obuvi je k dispozici celá řada modelů. Nejvyšší z nich se připravují pro použití v Himálaji. Integrované chrániče, dodatečná izolace a často odnímatelné vnitřní botičky vám umožní pohybovat se i při extrémně nízkých teplotách. Jedná se o specializované expediční boty pro nejzkušenější uživatele. V této řadě najdete také mnoho modelů, které jsou ideální do Alp nebo do Tater v zimě. Jedná se o poněkud lehčí boty, které jsou však stále přizpůsobeny pro použití poloautomatických nebo automatických maček. Jsou ideální volbou pro technické horské trasy.

Horské boty La Sportiva si můžete koupit online na adrese 8a.cz

Poskytujeme téměř kompletní sortiment tohoto renomovaného výrobce horské obuvi a oblečení. Zlatým hřebem kolekce jsou rafinované modely Alpine. Nejdokonalejší modely, na které se můžete spolehnout v extrémních podmínkách, vám umožní zdolávat nové horské výzvy. Horolezecké boty La Sportiva jsou ideální volbou pro zdolávání nejvyšších vrcholů.