top

La Sportiva nástupové boty

Lezecká bota La Sportiva je velmi lehká horská bota, která vyniká na skalních cestách a stezkách. Moderní konstrukce zajišťuje přilnavost a přesnost při malých krocích.
Zobrazení Mřížka Seznam

23 výrobky

na stránce
 1. -10%
  Boty La Sportiva Boulder X Mid - blue/yellow

  wish list

 2. -10%
  Nástupové boty La Sportiva TX Guide - black/yellow

  wish list

 3. -10%
  Boty La Sportiva Boulder X - red

  wish list

 4. -10%
  Nástupové boty La Sportiva TX4 - blue/papaya

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

23 výrobky

na stránce
Vymazat

Nástupové boty La Sportiva pro horolezce a turisty

V širokém sortimentu tohoto výrobce samozřejmě nemůže chybět nástupové boty. Dokonale vyplňují mezeru mezi trekkingovou obuví La Sportiva a běžeckou obuví. Nástupové boty La Sportiva je určena do náročného terénu, ale zároveň je lehká, takže nezatěžuje tolik nohy. Přístupová obuv La Sportiva představuje rozmanitou kolekci pro širokou škálu uživatelů. Jsou to ideální boty pro horolezce a zkušené turisty, kteří chtějí v létě zvládnout náročný terén. Řada polobotek Traverse X je zdaleka nejoblíbenější a je ideální pro teplejší část roku, protože nabízí vynikající ventilaci a volnost pohybu nohy.

Jaké jsou vlastnosti lezeckých bot La Sportiva?

Téměř u všech přístupových bot La Sportiva najdete několik společných prvků. Za prvé je to vysoká úroveň tlumení a pružnost konstrukce. Tyto prvky byly převzaty z běžecké obuvi. To znamená, že bota nabízí velmi vysokou úroveň pohodlí. Za druhé, svršek lezečky je velmi dobře chráněn před poškozením, což znamená, že bota vydrží dlouho na skalních cestách. Za třetí, lezečky La Sportiva mají systém vázání inspirovaný lezeckou obuví. Díky tkaničkám téměř bez prstů se bota dokonale přizpůsobí chodidlu a umožní vám naprostou kontrolu při každém kroku. Za čtvrté, všechny přístupové boty mají podrážky s nadprůměrnou přilnavostí. Často se jedná o model od renomované společnosti Vibram®, který používá pryž MegaGrip. Nabízí vynikající trakci na kamenitém povrchu. V kombinaci s dobře navrženým běhounem je ideální pro horské stezky a cesty.

Diferencovaná nástupová obuv La Sportiva

Nejznámější kolekcí nástupové obuvi této značky je Traverse X. V jejím rámci bylo vytvořeno několik modelů s mírně odlišným designem. Nejlehčí modely TX2 byly vytvořeny především pro lezce, kteří chtějí dosáhnout vzdálených stěn. Tyto boty jsou velmi lehké a lze je snadno složit a připevnit k lezeckému úvazku. Jsou ideálním řešením pro letní výlety do skal. Modely La Sportiva TX4 nabízejí zvýšené tlumení a jsou o něco tužší, takže jsou ideální do náročnějšího terénu. Tento model si často vybírají turisté a ti, kteří zdolávají horské stezky s malým zavazadlem.

Boty La Sportiva si můžete koupit online na adrese 8a.cz

Poskytujeme kompletní sortiment nástupové obuvi La Sportiva. Od lehkých letních modelů až po boty s membránou GORE-TEX® pro přechodná roční období. Díky nepromokavé ochraně nohou můžete pohodlně chodit i za mokra.