top

Sedátka

Podložky pod sedadla jsou všestranným doplňkem výbavy každého člověka, který má rád pohodlí. Můžete si je vzít na pěší túry, kempování a cyklistické výlety. Je to pohodlná základna pro odpočinek kdykoli a kdekoli.
Zobrazení Mřížka Seznam

3 výrobky

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

3 výrobky

na stránce
Vymazat

Sedátka - pohodlí při trekingu a kempování

Tyto konstrukce jsou velmi praktickým doplňkem vašeho turistického vybavení. Díky nim nemusíte sedět na holé zemi, což, jak víme, není pohodlné. Vzhledem ke svému účelu použití nezabírají sedátka při přepravě příliš mnoho místa. To znamená, že je můžete snadno připevnit k batohu na túře nebo je umístit do brašny na dlouhé cestě na kole. Tyto modely jsou skládací nebo nafukovací, takže je lze ve stlačeném stavu snadno přenášet. Některé sedátka poskytují příjemnou izolaci, která se hodí při turistice v chladnějších dnech. Vyhnete se tak prochladnutí od země, které by mohlo být pro vaše bedra velmi nebezpečné. Sedátka se hodí také během přestávky v dlouhé cestě autem, kdy si chcete odpočinout na čerstvém vzduchu. Využijete je také při venkovních koncertech, což je činí mimořádně univerzálními.

Sedátka a'la karimatky

Modely na sezení vyrobené s karimatkovou konstrukcí zaberou o něco více místa. Proto je lepší nosit je připnuté k batohu, než v něm. Tato sedátka jsou obvykle vyrobena ze známé pěny EVA. Jedná se o velmi lehký materiál s tlumicími vlastnostmi. To znamená, že se takový model snadno přizpůsobí nerovnému povrchu a zároveň poskytuje nadprůměrný komfort. Díky tomu můžete velmi pohodlně odpočívat a využívat optimální izolaci tohoto materiálu. Tato sedátka eliminují riziko nepříjemného prochladnutí, což oceníte zejména v chladnějších dnech. Díky tomu si můžete model snadno vzít s sebou na pěší túru či cyklistický výlet nebo ho uložit do zavazadlového prostoru auta. Díky tomu budete mít vždy pohodlné zázemí pro regeneraci nebo společné stravování.

Nafukovací a samonafukovací sedátka

Nafukovací a samonafukovací modely zabírají na rozdíl od karimatek mnohem méně místa. To znamená, že je lze stlačit do malé velikosti a snadno přepravovat v batohu nebo brašně na kole. Takto vyvinuté sedátka mají obvykle vnitřní vzduchové komory. Jejich úkolem je rovnoměrně rozložit hmotnost odpočívající osoby. Díky tomu je takové sedátko mnohem nosnější a zároveň poskytuje nadprůměrné pohodlí. Po aktivním dni si tak můžete v klidu sednout a zotavit se. Nafukovací a samonafukovací sedátka mají vzduchotěsné ventily. Jsou navrženy tak, aby chránily před únikem vzduchu a zároveň usnadňovaly plnění modelu.

Sedátka jsou obvykle potažena nylonem nebo polyesterem s hustou vazbou. Tyto materiály se vyznačují odolností, takže se váš model při používání na zemi jen tak nepoškodí. Syntetika má zároveň rychleschnoucí vlastnosti. To znamená, že přebytečná přirozeně se vyskytující vlhkost bude odváděna pryč. Díky tomu zůstane vaše podložka vždy pohodlně suchá.