top

Hanwag Horolezecké boty

Vysokohorské boty Hanwag znamenají dokonalou přilnavost a stabilitu při lezení po skalních stěnách. Prohlédněte si dokonale připravené modely a užijte si pohodlí a přesnost pohybu ve výškách.
Zobrazení Mřížka Seznam

7 výrobky

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

7 výrobky

na stránce
Vymazat

Hanwag - vysokohorská bota, která zvládne náročný skalnatý terén

Obuv určená pro výstupy na mírně vyšší vrcholy se musí vyznačovat několika vlastnostmi. Na jedné straně by měl zajistit maximální přesnost pohybu na malých kamenitých schodech. V tom se podobá mnohem lehčí nástupové boty Hanwag Tvar podrážky se těmto modelům do značné míry podobá. Na druhou stranu se musí vyznačovat zvýšenou tuhostí, aby poskytovala noze dostatečnou oporu při stoupání. Obvykle má ještě větší tuhost než trekkingové boty Hanwag. Kombinace těchto vlastností v jednom typu bot dává vzniknout ideálním vysokohorským botám Hanwag, které jsou ideální pro zdolávání vysokohorských a tatranských výzev.

Jak se vyrábí vysokohorská obuv Hanwag

Vysokohorské boty se rozhodně liší od přístupových nebo trekových bot Hanwag. Rozdíly v konstrukci jsou dány především terénem, ve kterém se vysokohorská obuv používá. Strmé skalní stěny, malé kroky, nutnost častého používání maček - to vše ovlivňuje konstrukci tohoto typu obuvi. Alpská obuv Hanwag se vyznačuje tužší podrážkou. Je to nezbytný prvek, aby boty poskytovaly pevnou oporu i při malých krocích. Speciální výztuhy v mezipodešvi nám umožňují bezpečný odpočinek téměř na špičkách. K tomu přispívá i speciálně vyvinutá podrážka. Hladká gumová zóna v přední části zajišťuje velmi dobré tření na kamenitém povrchu. Alpské boty Hanwag jsou vhodné i pro poloautomatické mačky. To zajišťuje speciální panel umístěný v zadní části podrážky. Díky tomuto řešení lze mačky rychle nasadit i sundat. Poskytují také velmi dobrou stabilitu při pohybu na sněhu a ledu.

Vysokohorské boty Hanwag si můžete koupit v obchodě 8a.cz

Nabízíme široký sortiment vysokohorské obuvi této renomované značky. Jsou vynikající volbou pro zkušenější uživatele, kteří hledají spolehlivé boty pro alpské a tatranské lezení. Fungují dobře po většinu roku, zejména pokud si vyberete správné horské ponožky. Vysokohorské boty Hanwag jsou spolehlivou obuví, která vyniká v náročném terénu. Prohlédněte si nejnovější modely a vyberte si ty, které nejlépe padnou vaší noze!