top

GPS navigace

GPS navigace se vám bude hodit jak na známých stezkách, tak po sjezdu ze zpevněných cest. Naše nabídka zahrnuje snadno použitelné turistické a cyklistické navigace. Rychle najděte cestu a už nikdy se neztraťte!
Nenašli jsme žádné výrobky odpovídající Vašemu dotazu.
Vymazat

Co je turistická GPS navigace?

Dnes pravděpodobně neexistuje turista, který by se během svých výletů nesetkal s GPS navigací. Pokud ji sami nepoužíváme, určitě jsme se na stezce setkali s jinými turisty, horolezci nebo lyžaři, kteří toto zařízení využívají. Speciálně vyvinuté turistické navigace jsou nyní k dispozici širokému okruhu outdoorových nadšenců. Mnohem širší výběr modelů, dostupnější ceny a větší přesnost ovládání jsou bezpochyby hlavními faktory, které přispívají k výraznému nárůstu počtu uživatelů tohoto typu řešení.

Turistická navigace je nejčastěji založena na americkém satelitním navigačním systému GPS (Global Positioning System). Byl navržen v 70. letech 20. století. Zpočátku byl systém určen pouze pro vojenské použití, ale v následujícím desetiletí byl zpřístupněn i pro civilní projekty. Přestože přesnost signálu GPS byla zpočátku omezená, brzy se začal používat v mnoha navigačních zařízeních. Dnes je jeho přesnost velmi dobrá a lze jej efektivně využívat v nejnovějších turistických a sportovních navigacích. Zařízení využívající signál GPS fungují na základě příjmu signálů ze satelitů na oběžné dráze Země. Pomocí informací z nejméně tří z nich je možné přesně určit naši polohu na zeměkouli. Vysoce kvalitní GPS navigace zajišťuje rychlý, spolehlivý a přesný příjem signálu ze satelitů i za ztížených povětrnostních podmínek.

Jaké funkce by měla mít dobrá GPS navigace pro turistiku?

GPS navigace pro pěší turisty se musí vyznačovat především robustní konstrukcí. Odolné pouzdro, vysoká odolnost displeje proti poškrábání a vodotěsnost jsou základními vlastnostmi elektronického zařízení, které se bude používat na cestách bez ohledu na počasí. Za druhé, turistická GPS navigace musí poskytovat naši polohu s vysokou přesností, abychom mohli snadno lokalizovat i nepříliš širokou cestu, stezku nebo zarostlou silnici. U předních značek vyrábějících tento druh zařízení si můžeme být jisti kvalitou a zpracováním signálu GPS. Za třetí, satelitní navigace pro turisty musí být snadno použitelná. Intuitivní procházení mapou, označování bodů nebo sledování zvolené trasy musí být možné pomocí několika tlačítek nebo dotykového displeje. Díky tomu se v náročném terénu nemusíme soustředit na boj s GPS navigací, ale můžeme pohodlně sledovat vytyčenou trasu. Za čtvrté, turistická navigace by měla poskytovat turistické mapy odpovídající kvality.

Kde lze použít GPS navigaci?

GPS navigace funguje téměř kdekoli na světě. Samozřejmě je nutné, aby zařízení mělo přístup k satelitnímu signálu, takže jej není možné používat například v podzemí nebo ve větších uzavřených prostorech. Je však ideální pro pěší túry a outdoorové výpravy v různorodém terénu. Nejlepší využití turistické GPS navigace je samozřejmě tehdy, když je vybavena také podrobnými mapami navštívené oblasti. To nám umožňuje rychle najít místo, kde se nacházíme, nebo naplánovat trasu. Většina navigací nás může vést po předem naplánované trase, díky čemuž bude nalezení správné cesty velmi snadné. Tato možnost je užitečná zejména v noci nebo za snížené viditelnosti, kdy nevidíte okolní vrcholy, cesty a stezky.

GPS navigace bude do jisté míry užitečná i při použití v nejodlehlejších oblastech světa, kde nejsou k dispozici podrobné mapy okolí. To proto, že kdykoli budeme mít k dispozici přesnou polohu a trasu výpravy lze zaznamenat do přístroje. Díky tomu už nikdy nebude problém vrátit se do výchozího bodu nebo později najít místa, která bychom chtěli v budoucnu navštívit.

Prohlédněte si turistické GPS navigace online!

Nabízíme široký výběr GPS navigací pouze od renomovaných značek. Díky tomu si můžeme být jisti, že poskytují vysoce kvalitní příjem signálu a nabízejí přesnou polohu při použití v terénu. Mezi dostupnými modely jsou jak základní zařízení, která se hodí na víkendové výlety po horských stezkách, tak pokročilejší verze, které poskytují přesnou navigaci v divokém terénu. Různé funkce uspokojí požadavky i těch nejzkušenějších uživatelů.