top

Expresky Black Diamond

Lezecké bundy BLACK DIAMOND ® jsou proslulé svou inovativností a vynikajícím zpracováním. Jsou k dispozici v několika variantách zámků, na kratších a o něco delších stuhách různých šířek, a představují tak ideální nabídku pro sportovní lezce i horolezce.

Zobrazení Mřížka Seznam

17 výrobky

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

17 výrobky

na stránce
Vymazat

Black Diamond nabízí lezecké exponáty v různých variantách. Jednotlivé modely se liší v detailech, které je dokonale přizpůsobují preferovanému typu činnosti. Ať už se chcete nacvaknout do cepínů na zaplněné sportovní cestě, nebo do kostěného akordu na alpské cestě, v jedné ze tří řad lezeckých expresek BD najdete něco, co vám bude vyhovovat. Sestavte si vlastní sadu nebo si kupte hotové sady 6 expresů.

Vše pro lezení od BD

Značka Black Diamond si mezi horolezci bezpochyby získala kultovní postavení. Tento americký výrobce má ve své nabídce všechny prvky vybavení potřebné pro každého horolezeckého nadšence. Skvělé uvazky Black Diamond, lana, karabiny nebo lezecké přilby BD jsou ideální pro začátečníky i zkušené lezce. Black Diamond Expresses jsou také rozmanité modely určené pro použití na různých trasách a v různých povětrnostních podmínkách. Lidé, kteří vytvářejí produkty BD, jsou spojeni s horami, a proto jejich výrobky přesně odrážejí potřeby všech horolezců. Můžete si tak být jisti, že každý typ konstrukce a použité materiály jsou navrženy tak, aby zvyšovaly komfort a výkonnost zařízení. Výběrem americké značky BD volíte nejvyšší kvalitu.

Lezecké vybavení Black Diamond

Ačkoli na první pohled jsou horolezecké lano pouze dvě karabiny spojené stuhou, jejich rozmanitost je opravdu velká. Díky správnému výběru jednotlivých dílů můžeme upravit jejich vlastnosti a užitečnost na konkrétních trasách. Výrobce na základě vlastností jednotlivých modelů rozděluje svou kolekci Express do 3 řad:

SPORT - určená pro sportovní lezení a skalní lezení na nejvyšší úrovni. Jsou navrženy tak, aby umožňovaly hladký a rychlý výstup, byly odolné a lehké. Plný zámek na horní karabině vlajkových modelů LiveWire a Nitron se hladce zacvakne do cepínu (aniž by se zachytil o jeho hrany) a rozšířené popruhy zlepšují úchop, když se mezi jednotlivými výstupy - při zkoušení nové cesty - chcete trochu vytáhnout z expresky, abyste se dostali blíž k místu, které zkoušíte, nebo jen abyste se vyhnuli bezcílnému pádu. Drátěný zámek na spodní karabině LiveWire je zajištěn patentovanou pojistkou HoodNose (keylock), která zaručuje, že nedojde k zachycení o jiné části vybavení. Tyto exponáty pro sportovní lezení jednak zvyšují komfort desítek pokusů před finálním vedením, jednak vám v rozhodujícím okamžiku umožní soustředit se na záseky a ne na boj s vybavením.

SPECIALITA - najdete zde exponáty pro horské a vícedélkové cesty. Zaměřeno na snížení hmotnosti a usnadnění delších vertikálních vzdáleností. Najdete zde modely s nejmenšími karabinami (Oz a MiniWire), s drátovými zámky (HoodWire), na ultra tenkých dyneema páskách. Pro všestranné použití si vyberte nejen modely na 12 cm popruzích, ale také horské exponenty - na delší nastavitelné smyčce (Alpine).

VŠEOBECNÉ toto jsou exponenty připravené na každou výzvu. Zlatá střední cesta a nejpříznivější volba pro vaši kapsu. Nabízí se v provedení s plným klíčovým zámkem (Positron) a smíšeným zámkem (PosiWire). Používají odolné 18mm popruhy, které jsou ideálním kompromisem mezi ultralehkou hmotností a pohodlím při případném uchopení popruhu. Pro sezónu 2020 je linka obohacena o lezecké expresky s kovanými karabinami. HotForge (2 plné zámky), HotWire (2 x drátěný zámek) a HotForge Hybrid (kombinace 2 typů zámků).

V široké nabídce si můžete vybrat mezi velikostí karabin, délkou a šířkou stuh, stejně jako mezi typy povrchových úprav karabin a jejich různými typy zámků. Exponáty pro sportovní lezení Black Diamond jsou obvykle vybaveny pohodlnými karabinami s klasickým zámkem. Velké karabiny bezpečně padnou do ruky. Poskytují výjimečné pohodlí při dalších náhozech a umožňují vám plně se soustředit na další úchopy. Při lezení na velkých skalách je nejdůležitější hmotnost vybavení. Tehdy se dává přednost exponátům na horolezecké lano založeným na extrémně lehkých, ale zároveň odolných drátěných karabinách. Jsou velmi spolehlivé za všech podmínek, a proto se často používají při lezení v ledu. Mezi mnoha dostupnými verzemi si můžete vybrat i ty, které jsou vybaveny smíšenými karabinami. Lezecké exponáty Black Diamond se liší také použitými popruhy. Úzké popruhy Dynex umožňují ještě větší úsporu hmotnosti. K dispozici jsou také širší stuhy. Mnoho modelů je vybaveno gumovou pláštěnkou StraitJacket. To zabraňuje otáčení horní karabiny vůči popruhu, takže expreska je vždy v optimální poloze.

Lezecké expresy Black Diamond si můžete zakoupit online na adrese 8a.cz

Nabízíme mimořádně široký výběr lezeckých exponátů od amerického výrobce. Můžete je zakoupit jak jednotlivě, tak v sadách, které vám umožní rychle doplnit chybějící vybavení. Díky různým délkám popruhů můžete exponenty dokonale přizpůsobit svým potřebám. Mezi dostupnými modely můžete vždy najít ty správné exponáty Black Diamond. Mnoho modelů se hodí na letní výlety do skal, kdy budete lézt jen krátké cesty. Existují také expresy, které jsou ideální pro horolezectví na vícedélkových trasách. Na své si přijdou i milovníci lezení v ledu. Značka BD je optimální volbou pro téměř všechny horské aktivity.

Podívejte se také na další vybavení Black Diamond!

Přilby Black Diamond Lezecká lana Black Diamond Batohy Black Diamond Celovky Black Diamond Trekkingové hole Black Diamond