top

Dámské rukavice na ocelová lana

Dámské horské rukavice s řetězy se velmi hodí při zdolávání stezek vybavených řetězy, žebříky a dalšími ocelovými madly. Účinně ochrání vaše ruce před odřeninami a zaručí pevný úchop.
4
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

4 položek

na stránce
 1. -21%
  Rukavice Ortovox Mountain Guide Glove - brown

  wish list

 2. -23%
  Rukavice pro jištění Beal Assure Max

  wish list

 3. -25%
  Horolezecké rukavice Petzl Cordex Plus - tan

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

4 položek

na stránce

Na jakých stezkách se budou hodit dámské řetízkové horské rukavice?

Mnoho náročných horských tras je vybaveno dalšími zařízeními, jako jsou řetězy, žebříky a další úchyty trvale upevněné ve skalách. Umožňují efektivněji překonávat nejobtížnější úseky trasy. Použití holýma rukama je možné, ale může vést k odřeninám a puchýřům, zejména na delších trasách. Dámské specializované horské rukavice s řetízkem účinně chrání pokožku rukou. Kromě toho mají velmi dobrou přilnavost, takže poskytují jistý úchop potřebný k jistému zdolávání nejnáročnějších úseků.

Jaký je rozdíl mezi dámskými řetízkovými horskými rukavicemi a běžnými modely?

Rukavice pro ženy zdolávající horské stezky jsou modely speciálně navržené pro tento účel. Proto byl kladen maximální důraz na zajištění co nejvyšší životnosti. Na vnitřní straně dlaně jsou všity další výztuhy, které zabraňují rychlému odření rukavic při túrách, kdy pohybujete zavřenou rukou po řetězu. Materiály použité v rukavicích nejsou bez významu. Dámské řetízkové horské rukavice jsou nejčastěji vyrobeny z kvalitní přírodní kůže, která má skvělé vlastnosti při nošení. K dispozici jsou také modely z moderních syntetických materiálů. Řetězové rukavice se používají v teplejší části roku, proto je u nich důležité správné větrání. Z tohoto důvodu se na svrchní straně často používají extrémně lehké a tenké materiály, které zajišťují vysokou prodyšnost. Dámské horské rukavice s řetízkem tak zůstanou pohodlné i v horkém počasí.

Jaké rukavice zvolit na stezku s řetězy?

V horském obchodě 8a.cz nabízíme široký výběr značkových modelů připravených speciálně pro použití na stezkách. Modely od předních firem, jako jsou Petzl, Black Diamond nebo Climbing Technology, znamenají vysokou kvalitu a spolehlivost na horských stezkách. Dámské řetízkové horské rukavice se vyrábějí v dlouhé a krátké verzi. První poskytují plnou ochranu rukou, zatímco druhé jsou připraveny pro nejvyšší teploty. Hodí se také všude tam, kde potřebujete maximální přesnost při manipulaci s dalším vybavením.