top

Dámské palčáky

Dámské lopaty jsou skvělým doplňkem vašeho technického oblečení. Výborně izolují od chladu, což je nesmírně důležité pro pocit vysokého komfortu při zimních aktivitách.
Zobrazení Mřížka Seznam

14 výrobky

na stránce
 1. -40%
  Lyžařské rukavice Marmot Moraine Mitt - black

  wish list

 2. -40%
  Dámské palčáky Marmot Warmest Mitt - black

  wish list

 3. -42%
  Palčáky Black Diamond Mercury Mitt - dark curry

  wish list

 4. -31%
  Palčáky Marmot Minimalist Shell Mitt - black

  wish list

 5. -30%
  Palčáky Extremities Paradox Mitt - black

  wish list

 6. -28%
  Palčáky Extremities Tuff Bags GTX - black

  wish list

 7. -10%
  Péřové palčáky Pajak Mittens - black

  wish list

 8. -34%
  Dámské palčáky Black Diamond Recon Mitts - black

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

14 výrobky

na stránce
Vymazat

Dámské palčáky - univerzální konstrukce

Jednoprsté rukavice jsou navrženy tak, aby poskytovaly vysokou úroveň ochrany proti chladu. Důvodem je nejen použité zateplení, ale také možnost spojení prstů. Často jsou vyrobeny tak, aby byly dokonale vhodné do náročných horských podmínek. Díky nim se dlouho nemusíte bát pocitu ochlazení při tréninku snowboardových nebo lyžařských dovedností. Některé modely jsou ideální i pro turistiku v horách, kdy potřebujete nadprůměrnou ochranu před nízkými teplotami.

Dámské palčáky - pokročilá izolační vrstva

Izolační vlastnosti palčáků jsou často dány použitím vysoce kvalitní izolační vrstvy. Díky tomu jsou ruce dobře chráněny před mrazem, který je pro ně obzvláště nepříjemný. Návrháři sázejí na různé izolační materiály, které na jedné straně zajišťují tepelný komfort a na druhé straně zajišťují správnou prodyšnost. Dámské palčáky odvádějí vlhkost od pokožky do dalších vrstev materiálu, takže si můžete užívat příjemné klima v oblasti rukou i během dlouhých hodin aktivity. Kromě syntetických existují také přírodní izolační vrstvy. U některých modelů se designéři rozhodli použít vlnu, jejíž izolační vlastnosti jsou oceňovány po celém světě. Některé druhy vlny mají také termoregulační vlastnosti. Přizpůsobují se převládajícímu počasí a intenzitě námahy, čímž snižují riziko přehřátí.

Dámské palčáky - víc než jen izolace proti chladu

V nabídce obchodu najdete modely, které kromě ochrany před nízkými teplotami nabízejí také ochranu před promočením. Je výsledkem použití membrány, jejíž konstrukce je dlouhodobou bariérou pro molekuly vody. Modely, u nichž je tento konstrukční prvek použit, nepropouštějí vlhkost do pokožky. Membrána zároveň nebrání prodyšnosti, což je důležité pro udržení správného klimatu u pokožky. Některé rukavice mají také softshellovou konstrukci. Díky speciálnímu vláknovému úpletu poskytují dobrou ochranu před větrem. Nejen zima, ale také vítr může způsobit pocit chladu. Softshellové modely před ním chrání a zvyšují tepelný komfort.

Dámské palčáky - pohodlí při používání

Technické aspekty jsou při výběru správných rukavic nesmírně důležité. Při jejich používání je však neméně důležité pohodlí. Návrháři se o to postarali několika různými způsoby. Zvláštní pozornost je věnována například vnitřnímu materiálu, který musí být dostatečně měkký. To zaručuje, že při dalším sjezdu nebo cestě na vrchol nebude dráždit vaši citlivou pokožku. Mnoho dámských rukavic je navíc navrženo se stahovací šňůrkou nebo páskem na suchý zip, takže dokonale padnou na ženské zápěstí. Důležitý je také profil rukavic. Jejich tvar byl navržen tak, aby co nejlépe vyhovoval ženským rukám. Návrháři také velmi často věnují pozornost oblasti úchopu. Materiál zde má obvykle specifickou strukturu, díky které se pohodlněji drží lyžařské nebo trekingové hole.