top

Dámské lyžařské ponožky

Dámské lyžařské ponožky zajišťují vysoký tepelný komfort při lyžování na svahu. Chrání také před odřením způsobeným tuhou lyžařskou botou a jsou příjemné na kůži.
Zobrazení Mřížka Seznam

18 výrobky

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

18 výrobky

na stránce
Vymazat

Dámské lyžařské ponožky jsou ideální volbou pro zábavu na svahu

Lyžování na různých sjezdovkách je velmi obohacující. Je však důležité zvolit funkční a pohodlné oblečení. Ponožky jsou sice malou součástí oblečení, ale hrají velkou roli při zajišťování pohodlí na sjezdovce. Chrání vaše nohy před prochladnutím, které může být v chladném počasí obzvlášť nepříjemné. Poskytují také ochrannou vrstvu proti odřeninám, které mohou lyžařské boty způsobit díky své tuhosti. Dámské lyžařské ponožky jsou navrženy tak, aby byly měkkou bariérou proti tvrdé konstrukci obuvi. Díky nim vás podráždění kůže na chodidlech nepřinutí opustit sjezdovku před plánovaným časem.

Materiály používané v dámských lyžařských ponožkách

Návrháři tohoto typu oděvů sázejí na různé typy materiálů. Často se jedná o syntetická vlákna, která ponožkám dodávají řadu požadovaných vlastností. Zajišťují například prodyšnost, která je při námaze nesmírně důležitá. Dámské lyžařské ponožky zajišťují, aby zvýšené pocení v oblasti nohou během aktivity nezpůsobovalo nepohodlí. Udržují klima u pokožky dlouho příjemně suché. Výrobci ve svých modelech často používají polyester a nylon. Ten se používá zejména v oblasti prstů a paty, takže se tyto citlivé oblasti vyznačují zvýšenou odolností. Díky tomu vám lyžařské modely vydrží po mnoho dalších sezón. Dalším velmi důležitým materiálem je elastan, díky němuž jsou ponožky pružnější. Přizpůsobí se profilu ženského chodidla a pohodlně ho obepínají. Pružná úprava horního okraje umožňuje stabilní přizpůsobení modelu lýtku, takže se nesjíždí.

Dámské lyžařské ponožky - výhody merino vlny

Velká část ponožek určených pro lyžování na sjezdovce je vyrobena z merino vlny. Tato přírodní vlákna mají řadu mimořádně prospěšných vlastností. Jejich výhodou je jistě termoregulace. Merino vlna se přizpůsobuje povětrnostním podmínkám, takže izoluje od chladu, aniž by způsobovala pocit přehřátí. Chlad může také způsobit nepříjemné pocity v oblasti nohou. Navíc je příjemný na dotek, takže se výrazně snižuje riziko podráždění pokožky. Tento přírodní materiál také zpomaluje množení bakterií, které jsou zodpovědné za vznik nepříjemných pachů. Dámské lyžařské ponožky proto zůstávají dlouho příjemně svěží. Merino vlna je vlákno, které rádi používají špičkoví výrobci outdoorového oblečení. Najdete ji v ponožkách Bridgedale nebo Icebreaker. Návrháři těchto značek mají značné zkušenosti s vytvářením modelů se správnou konstrukcí, která zajišťuje vysokou úroveň pohodlí.