top

X-Socks

X-SOCKS jsou jedny z technologicky nejvyspělejších ponožek na trhu. Perfektní přizpůsobení noze zaručuje vysoký komfort bez ohledu na druh sportu, kterému se věnujete. Podívejte se na X-Socks online!
17
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

17 položek

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

17 položek

na stránce

X-SOCKS pro maximální pohodlí nohou

X-SOCKS jsou jedinečné ponožky, které se odlišují od termoprádla značky X-BIONIC. Poskytnout nohám vhodné podmínky při horských sportech je natolik důležité, že švýcarská značka vyčlenila ponožky z celé kolekce termoprádla do zcela samostatné řady. V současné době působí X-Socks v povědomí sportovců a outdoorových nadšenců jako samostatná značka, která se specializuje na ponožky nejvyšší kvality. Díky tomu, že se návrháři zaměřili pouze na tento prvek oblečení, bylo možné vytvořit a zdokonalit převratné návrhy, které zcela změnily přístup ke sportovním ponožkám a posunuly je na zcela novou úroveň propracovanosti. Díky rozsáhlým zkušenostem s výrobou moderního termoprádla byla řada nápadů, které se osvědčily u triček, legín nebo mikin, upravena pro moderní ponožky.

Ponožky X-Socks si často vybírají ti nejzkušenější uživatelé, i když jejich výhody mohou při mnoha sportech využívat i začátečníci. Mezi dostupnými modely najdete jak univerzální sportovní ponožky, které jsou ideální pro různé aktivity, tak i specializované modely určené speciálně pro konkrétní disciplínu. Mezi nimi určitě stojí za to rozlišit ponožky pro sjezdové lyžování, skialpinismus, modely určené pro běh nebo cyklistiku. Každý z nich se vyznačuje individuálními konstrukčními vlastnostmi i použitými materiály, které mají přímý vliv na pohodlí a funkčnost ponožek při maximální námaze.

Značka X-SOCKS - více než 20 let inovací

Mnoho lidí si možná říká, co může být na sportovních ponožkách neobvyklého? Švýcarská značka jasně ukazuje, že sportovní ponožky fungují na stejné bázi jako ostatní oblečení a použité materiály, konstrukční řešení nebo dokonce střih se mohou výrazně promítnout do pohodlí při nošení a funkčních vlastností. Sportovní ponožky X-SOCKS, které se dnes vyrábějí, se nepodobají tradičním jednoduchým modelům z jednoho nebo maximálně dvou druhů vláken s jednotnou strukturou. Jedná se o propracované kusy oděvu, které se skládají z mnoha panelů plnících specifické funkce.

Značka X-Socks již více než 20 let představuje mnoho inovativních řešení, z nichž některá byla dokonce patentována. Díky tomu jsou její konstrukce na trhu s outdoorovými ponožkami jedinečné. Mezi novinkami, které se v této době objevily, bylo například zavedení speciálního větracího kanálu na boku ponožky (Air Conditioning-Channel®), který umožňuje rychlejší transport vlhkosti a ohřátého vzduchu na vnější stranu obuvi. Speciální struktura a použitá vlákna tento proces výrazně urychlují. Velký význam se přikládá také ochraně Achillovy šlachy. Přídavné panely snižují riziko její poranění. Pro větší pohodlí jsou ponožky X-Socks navrženy s anatomickou profilací pod chodidlem a s rozlišením pro pravou a levou nohu. Zvýšené stability hlezenního kloubu je dosaženo zavedením jedinečného systému X-Cross® Bandage. Spolu s rostoucí poptávkou po ponožkách, které navíc podporují organismus při námaze, byly vyvinuty kompresní ponožky. Je to ideální řešení nejen pro sportovce. Pro větší pohodlí a maximální ventilaci byly v oblasti kotníků zavedeny další panely - Airflow Ankel Pad.

Ponožky X-SOCKS mají jedinečný design pro lyžování nebo běhání

Mezi dostupnými modely této renomované značky jsou zajímavé zejména lyžařské a skialpové ponožky. Vyšší modely jsou ideální pro lyžařské boty, chrání nohu před otlaky a zároveň zajišťují optimální teplotu. Udržování správné teploty je důležité zejména u ponožek určených pro sjezdové lyžování. Nízké teploty na sjezdovkách a lyžařské boty, které co nejtěsněji přiléhají k noze, znamenají, že noha obzvláště snadno prochladne. Vhodně izolující ponožky hrají významnou roli při prevenci tohoto nebezpečí. To není případ ponožek X-Socks pro skialpinismus, které je třeba přizpůsobit měnící se zátěži. Při výstupu musejí zajistit účinné chlazení, zatímco při sjezdu musejí udržovat správnou teplotu. Důmyslně navržené panely umožňují současný odvod přebytečného tepla a vlhkosti a udržují správný tepelný komfort při sjezdech. Silnější panely také chrání kotníky nebo holeně před odřením a nadměrným tlakem během dne stráveného na horských svazích.

Přestože lyžařské ponožky určitě patří k nejpokročilejším modelům, X-Socks nabízí i modely pro mnoho dalších aktivit. Mezi nimi jsou ponožky pro běžce, které musí být dokonale sladěny s běžeckou obuví, nabízejí správné tlumení a větrání nohy. Kombinace silnějších a tenčích panelů vyrobených téměř ze síťoviny umožňuje zachovat správnou rovnováhu mezi těmito dvěma vlastnostmi. Výsledkem jsou extrémně pohodlné a zároveň dokonale padnoucí ponožky pro intenzivní běh, které budeme rádi nosit nejen na závody, ale i na každodenní trénink.