top

Turistické batohy Patagonia

Turistické batohy Patagonia byly vytvořeny pro všechny milovníky hor, kteří si vybírají o něco lehčí terén. Jsou ideální pro outdoorová dobrodružství, poskytují pohodlí a prostor pro základní věci.
Zobrazení Mřížka Seznam

5 výrobky

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

5 výrobky

Vymazat

Turistické batohy Patagonia - kvalita a spolehlivost v horách

Americká značka Patagonia působí na trhu s outdoorovým oblečením již od 50. let minulého století. Nejprve vytváří kvalitní a inovativní lezecké vybavení, později oblečení a turistické vybavení. Turistické batohy Patagonia se vyznačují vysokou kvalitou zpracování, skvělými materiály, pohodlím a také... péčí o přírodní prostředí. Ta byla v posledních letech obzvláště silně začleněna do politiky značky. Značka Patagonia je víc než jen vynikající horské vybavení. Jedná se o filozofii udržitelného rozvoje založenou na péči o životní prostředí. Právě tato skutečnost může být pro mnoho lidí rozhodujícím faktorem při výběru ideálního batohu do hor.

Turistické batohy Patagonia a jejich výhody

Značka nás však nepřesvědčí jen kvůli myšlence. Musí následovat vysoká kvalita a pohodlí! A to je přesně tento případ. Turistické batohy Patagonia jsou rozmanité modely s různou kapacitou, které můžete použít jak na horské túry, tak na cestování. V závislosti na velikosti lze batoh použít na jednodenní, víkendové nebo vícedenní výpravy. Nebojí se ostrých kamenů, borovic, prachu na silnici ani špinavých zavazadlových prostorů v dálkových autobusech. Turistické batohy Patagonia jsou vyrobeny z extrémně odolného syntetického materiálu. Jedná se o materiál Cordura®, který není třeba outdoorovým nadšencům představovat. Základem konstrukce tohoto materiálu je nylon tkaný technologií ripstop, díky které je celá konstrukce opravdu odolná.

Turistické batohy Patagonia používají speciální nepromokavou úpravu. Konstruktéři společnosti Patagonia, vědomi si nepředvídatelnosti horských podmínek, použili na vnější vrstvu turistického batohu polyuretan a vodoodpudivou impregnaci DWR. Tyto roztoky výrazně zpomalují smáčení materiálu. Díky tomu nedojde k poškození zavazadel deštěm. Dalším aspektem, kterému je třeba věnovat pozornost, je nosný systém. Je srdcem celého systému a prvkem, na kterém závisí komfort používání našeho batohu. Plně vyvinutý nosný systém využívá pěnu tlumící nárazy na zádech, ramenních popruzích a bederním pásu. Jinými slovy všude tam, kde batoh pevně spočívá na těle. Tato pěna optimálně rozkládá hmotnost batohu. Kromě toho jsou v oblasti zad otvory z prodyšné síťoviny, které zajišťují pohodlnou cirkulaci vzduchu kolem pokožky, což snižuje nepříjemné přehřívání.

Funkčnost

Turistické batohy Patagonia oceníte především pro jejich vysokou funkčnost a pohodlí. Ve většině modelů najdete prostornou hlavní přihrádku, do které se dostanete přes horní klopu a boční zip. Toto řešení vám umožní rychle najít hledanou položku, aniž byste museli vytahovat veškerou výbavu. Otvor přihrádky je poměrně velký a zajišťuje snadné balení a vybalování. Uvnitř jsou organizační kapsy uzavíratelné zipem. Ty se skvěle hodí k uložení důležitých, ale malých předmětů, jako jsou dokumenty, brýle a klíče. Na vnější straně jsou naopak vysoce funkční elastické kapsy, do kterých si můžete dát i láhev s vodou. Přestože jsou velmi pružné, skvěle drží věci, které do nich vložíte. Některé modely mají také velmi praktickou kapsu na bederním pásu. V této kapse můžete mít na dosah fotoaparát nebo mobilní telefon. Batohy Patagonia lze vybavit hydratačním systémem, který je velmi praktický a rozhodně usnadňuje správnou hydrataci během fyzické aktivity.

Turistické batohy Patagonia ve srovnání s jinými značkami

V horském obchodě 8a.cz najdete mnoho modelů horských batohů renomovaných a světoznámých outdoorových značek. Výběr správného modelu však závisí na vašich preferencích, cílové destinaci a způsobu cestování. Turistické batohy Patagonia jsou ideální jak pro jednodenní a vícedenní výlety do hor, tak pro ryze turistické výlety. Zajišťují dokonalé přilnutí k zádům, díky čemuž převážená zavazadla nezatěžují naše záda a nezpůsobují nám nepohodlí.

Viz také ženské a mužské turistické batohy od jiných výrobců >>