top

Trekingové batohy Thule

Trekingové batohy THULE jsou odolné, chytře navržené a bezkonkurenčně pohodlné. Můžete si je nastavit tak, aby se přizpůsobily vašemu tělu, a během pěší túry je můžete dále upravovat - takže ať už jedete do kopce, nebo z kopce, batoh vám bude "šitý na míru". Užívejte si venku, nenoste ho!
Zobrazení Mřížka Seznam

2 výrobky

 1. -20%
  Turistický batoh Thule Topio 40l - black
  Turistický batoh Thule Topio 40l - black
  včetně DPH 3879 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 3679 Kč (+6%)
  Doporučená cena výrobce 4889 Kč (-20%)

  wish list

 2. -22%
  Turistický batoh Thule Topio 30l - black
  Turistický batoh Thule Topio 30l - black
  včetně DPH 3399 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 3499 Kč (-2%)
  Doporučená cena výrobce 4399 Kč (-22%)

  wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

2 výrobky

Vymazat

Jednou z ikonických značek známých po celém světě je švédská společnost Thule. Od roku 1942 pomáhá bezpečně a pohodlně přepravovat jakýkoli náklad. Tím přispívá k podpoře aktivního životního stylu. Trekingové batohy Thule jsou jen špičkou ledovce, pokud tak lze nazvat celý sortiment této značky. U těchto modelů nepochybně oceňujeme vysokou kvalitu zpracování, použití odolných materiálů, ale i estetiku a skandinávský minimalismus. Tento termín se vztahuje jak na design, tak na barevnost. Tlumené barvy a klasická řešení se nám v outdooru líbí! Jejich tělo je minimalistické, ale velmi funkční! Tu a tam jsou skryté kapsy - žaberní nebo elastické - které jsou téměř neviditelné, když se nepoužívají. Když je však chceme použít, ukáže se, že jsou velmi objemné.

Thule trekingové batohy - na co si dát pozor?

Nejprve je třeba zvážit kapacitu batohu, který se chystáte použít na horskou túru. Pokud jej budeme používat hlavně na jednodenní výlety nebo víkendové výlety, postačí batoh s objemem do 40 litrů. Jedná se o optimální řešení, které poskytuje pohodlí při relativně nízké hmotnosti. Nosný systém menších batohů je v závislosti na modelu navržen především tak, aby poskytoval pohodlí a přirozenou cirkulaci vzduchu. Některé trekingové batohy Thule používají síťovanou konstrukci, kde se batoh setkává přímo na zádech. Napnutá, vysoce odolná síťovina umožňuje velmi dobré odvětrávání, a tím i účinný odvod potu vznikajícího při fyzické aktivitě. Trekingové batohy Thule mají pohodlné ramenní popruhy, které jsou profilované tak, aby batoh dokonale přiléhal k postavě.
Pokud plánujeme delší výpravy, včetně expedic do vysokých hor, nebo cestování - třeba i kolem světa - vyplatí se zvolit modely s větší kapacitou. Trekingové batohy Thule jsou vybaveny pohodlnými nosnými systémy, které lze plně přizpůsobit tvaru těla. BioWrap je praktický nosný systém batohu, který se skládá z prodyšného zádového panelu, odvětrávaných ramenních popruhů a polstrovaného bederního pásu. Je dokonale odpružený, aby unesl váhu batohu a přenesl ji z ramen na boky. Správné přizpůsobení je možné díky výškovému nastavení trupu a nastavení bederního pásu.

K čemu se vám bude hodit trekingový batoh Thule?

Trekingové batohy Thule si oblíbíte pro jejich četné a vysoce funkční kapsy. Od malé, ale velmi funkční kapsy na zip na bederním pásu až po prostorné kapsy v klopě batohu. Počet kapes a jejich umístění se může lišit v závislosti na modelu. Je však jisté, že všechny z nich vám umožní udržovat vaše zařízení v pořádku a čistotě. Zejména ty nejmenší, jako jsou doklady, čelovka, brýle, klíče nebo nabíječky. Na horské stezce budou neocenitelné také nejrůznější popruhy a smyčky. Díky nim můžeme na trekový batoh připevnit nejen trekové hole, ale také cepín, mačky, stan, karimatku nebo stativ na fotoaparát.

Thule pánské a dámské trekové batohy

Dělení na pánské a dámské trekingové batohy Thule je velmi důležité, zejména u modelů s větší kapacitou. Batohy, které používáme při větším zatížení, musí být pro nás především pohodlné. To znamená nejen konstrukci batohu, ale především jeho přizpůsobení tvaru našeho těla. V tomto bodě se rozlišuje mezi pánskými a dámskými modely. Dámské trekingové batohy Thule využívají nosný systém, který je přizpůsoben tvaru ženského těla. Mezi ramenními popruhy a dnem batohu je zachována o něco menší vzdálenost. Ramenní popruhy jsou střiženy tak, aby netlačily a nezpůsobovaly nepohodlí. Celek je doplněn barvami a designem, který jistě osloví něžné pohlaví.

Viz také ženské a mužské trekingové batohy od jiných výrobců >>