top

Termoizolační fólie

Fólie NRC je nezbytnou součástí každé lékárničky. Lehká a kompaktní tepelná přikrývka poskytne ochranu před rychlým ochlazením nebo přehřátím těla. Je to jedna ze základních součástí nouzového vybavení v každé situaci - v horách, v autě i v sanitce.
Filtry (1)
Filtry
 1. šedý
Zobrazení Mřížka Seznam

1 výrobky

 1. -18%
  Termální fólie NRC Baladeo Emergency Blanket
  Termální fólie NRC Baladeo Emergency Blanket
  včetně DPH 84Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 79Kč +7%
  Doporučená cena výrobce 103Kč -18%

  wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

1 výrobky

Vymazat

Co je termoizolační fólie?

Přikrývka z termoizolační fólie je tenký metalizovaný materiál obvykle ve tvaru velkého obdélníku, který poskytuje vysokou tepelnou izolaci. Je známá pod mnoha názvy, například nouzová přikrývka, záchranářská fólie, tepelná přikrývka nebo tepelně izolační přikrývka. Její hlavní aplikací je ochrana tepelného komfortu obětí nehod vystavených silným povětrnostním podmínkám. V zimě pomůže tepelná přikrývka chránit oběť před rychlým prochladnutím větrem a v létě ji ochrání před horkem, které se na ni snáší z nebe. Tepelně izolační fólie je jednou ze základních součástí každé lékárničky, a to jak té, kterou si berete s sebou na horskou stezku, lyžařský výlet, tak té, kterou používáte v autě.

Kromě mnoha využití při záchranných pracích se záchranná fólie používá také při turistických výpravách. Rozložená na podlaze stanu nebo pod karimatkou zvýší tepelnou izolaci od země a nabídne pohodlnější podmínky pro spánek během chladné noci. V nouzové situaci, při náhlé poruše počasí, vás ochrání před větrem, deštěm nebo sněhem. Větší záchranářskou fólii lze použít i jako provizorní kempingový bivakovací pytel.

Tepelně izolační fólie, jak ji používat

Hlavním účelem tepelně izolační fólie je zabránit rychlému prochladnutí nebo přehřátí těla oběti. Velmi tenký metalizovaný materiál zabraňuje rychlým ztrátám tepla v důsledku ochlazování větrem nebo rychlému vyzařování tepla skrz tělo ven. Je třeba si uvědomit, že záchranná přikrývka sama o sobě oběť nezahřívá ani nechladí, ale pouze tepelně izoluje, a chrání tak před rychlým prochladnutím nebo přehřátím. Aby byla záchranářská fólie účinná, musí zraněného pevně přikrýt. Zakrytí osoby pouze na horní straně znamená, že potenciál izolační fólie není plně využit.

Tepelně izolační fólie, kterým směrem?

Tepelně izolační přikrývka je obvykle dvoubarevná, z jedné strany zlatá a z druhé stříbrná. Aby byla zraněná osoba chráněna před prochladnutím, měla by být přikryta tak, aby zlatá strana byla na vnější straně. Tmavší barva totiž lépe absorbuje sluneční světlo. Pokud chcete zraněného chránit před přehřátím, například na prudkém slunci, měla by být stříbrná strana přikrývky na vnější straně. Tímto způsobem bude záchranářská fólie lépe odrážet sluneční světlo. Je důležité si uvědomit, že aby tepelně izolační fólie plnila svou funkci, musí být oběť ze všech stran pokryta fólií a nesmí být roztržena nebo poškozena.

Původ tepelně izolační fólie Tepelná přikrývka byla vynalezena v 70. letech 20. století v National Research Center pro vesmírné mise NASA. Tehdy se ukázalo, že velmi tenký a lehký materiál s pokoveným povrchem může účinně izolovat od extrémních teplot. Díky svým vlastnostem a kompaktním rozměrům se záchranářská fólie kromě využití při vesmírných misích rychle začala používat při zdravotnické záchranné službě, v turistice a našla si také své stálé místo v každé lékárničce.

Tepelně izolační fólie si můžete zakoupit v obchodě 8a.cz

Nabízíme široký sortiment izolačních fólií. Klasické modely složené do malého obdélníku jsou nejjednodušší volbou a zároveň poskytují všechny potřebné vlastnosti. Jednorázová tepelně izolační přikrývka je velmi lehká, takže byste pro ni vždy měli najít místo ve svém expedičním vybavení. K dispozici jsou také zesílené modely se zvýšenou odolností proti poškození, včetně roztržení. Ať už si vyberete jakoukoli záchranářskou přikrývku, můžete si být jisti, že v nouzové situaci poskytne dodatečnou tepelnou izolaci.