top

TEKO

Teko je značka specializující se na výrobu sportovních a turistických ponožek. Nabídka tohoto výrobce zahrnuje běžecké, cyklistické, lyžařské, trekové ponožky a mnoho dalšího.
Zobrazení Mřížka Seznam

16 výrobky

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

16 výrobky

na stránce
Vymazat

Teko - ponožky pro aktivní lidi

Za značkou Teko stojí jedna hlavní postava - její zakladatel Gordon Fraser. Právě díky jeho nadšení a nápadům se podařilo vyvinout inovativní řešení, která zcela změnila způsob navrhování a výroby ponožek. Gordon Fraser je sám vášnivým běžcem, lyžařem, cyklistou a horolezcem. Již 30 let zkoumá tajemství biomechaniky chodidla a své znalosti využívá při tvorbě jedinečných ponožek Teko. Značka byla mimo jiné oceněna jako jedna ze 100 nejinovativnějších značek ve Velké Británii.

Při tvorbě ponožek značky Teko se mimořádně dbá na ekologické aspekty. V každé fázi výroby se zvažují klady a zápory jednotlivých řešení. Neustále jsou přijímána opatření ke snížení negativního dopadu na životní prostředí. Za prvé, značka Teko přepravuje všechny nezpracované materiály pro výrobu ponožek po moři namísto letecky. Tím se výrazně snižují emise oxidu uhličitého. Za druhé, značka používá ve svých výrobcích co nejekologičtější materiály. Patří mezi ně merino vlna z Jižní Afriky, polyester recyklovaný z lahví a ECONYL®, což je nylon získaný z použitých rybářských sítí. Za třetí, společnost Teko na rozdíl od většiny výrobců ponožek nepoužívá při výrobě škodlivý chlór. Celý výrobní proces má certifikaci Bluesign®, což znamená, že je maximálně šetrný k životnímu prostředí. Za čtvrté, barviva, která značka používá, jsou netoxická, nealergická a neobsahují těžké kovy, což má přímý dopad na zdraví uživatelů. Za páté, ponožky Teko se vyrábějí v Itálii, což umožňuje dodržovat nejvyšší standardy a kontrolu kvality. Za šesté, společnost Teko používá minimalistické obaly vyrobené z recyklovaných materiálů. Za sedmé, ponožky Teko se vyznačují velmi vysokou odolností. Díky tomu lze každý pár používat ještě déle bez nutnosti časté výměny.

Ponožky Teko v obchodě 8a.cz

Nabízíme široký sortiment ponožek Teko. Jednotlivé modely jsou určeny pro konkrétní aktivity. Běžecké ponožky chrání nohy před oděrem a zároveň poskytují nadprůměrné odvětrávání. Jsou ideální pro trénink a závody. Trekové ponožky Tego jsou naopak o něco silnější modely, které nabízejí tepelný komfort. Vyšší střih je ideální pro vysoké trekové boty. Lyžařské ponožky Teko poskytují účinnou ochranu před chladem a zajišťují optimální kontrolu lyží na sjezdech. Všestranné sportovní modely zase dobře poslouží všem outdoorovým nadšencům.