top

SUP pádla

SUP pádla pro milovníky stand up paddleboardingu všech úrovní zkušeností. Nabízíme lehká, karbonová pádla pro SUP prkna ideální pro začátky vašeho dobrodružství na stand up paddleboardu.
Zobrazení Mřížka Seznam

3 výrobky

 1. -25%
  SUP pádlo Fanatic Carbon 25 Adj 3-pcs
  SUP pádlo Fanatic Carbon 25 Adj 3-pcs
  včetně DPH 2699 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 2619 Kč (+4%)
  Doporučená cena výrobce 3619 Kč (-25%)

  wish list

 2. -17%
  SUP pádlo Fanatic Carbon 25 Adj
  SUP pádlo Fanatic Carbon 25 Adj
  včetně DPH 2839 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 2879 Kč (-1%)
  Doporučená cena výrobce 3449 Kč (-17%)

  wish list

 3. -24%
  Vak Sea To Summit Lightweight Dry Bag 20 L - olive
  Vak Sea To Summit Lightweight Dry Bag 20 L - olive
  včetně DPH 559Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 539Kč (+4%)
  Doporučená cena výrobce 739Kč (-24%)

  wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

3 výrobky

Vymazat

SUP pádla

Speciálně navržená SUP pádla jsou nezbytná pro pohodlný pohyb na stand-up paddleboardu. Jeho délka a tvar vám umožní zaujmout správné držení těla a umožní vám efektivně padlovat. Existuje několik různých typů SUP pádel, které se liší materiálem a designem.

SUP pádla mohou být vyrobena z různých materiálů, jako je hliník, sklolaminát nebo uhlíková vlákna. Často se také používají různé kombinace těchto materiálů. Uhlíková vlákna jsou nejlehčím a nejodolnějším materiálem, který poskytuje vynikající výkon a pocit ve vodě. Z tohoto materiálu se vyrábějí vysoce kvalitní značková SUP pádla. U pádel pro začátečníky se nejčastěji používá sklolaminát a hliník. Vyznačují se velmi vysokou pevností a odolností. Důležité je, že jsou také cenově dostupnější.

Charakteristika pádel na paddleboardy

Většina SUP pádel má nastavitelnou délku. Díky tomu lze pádlo dokonale přizpůsobit individuálním preferencím uživatele a typu jízdy (např. jízda ve vlnách nebo na řece, rekreační jízda na klidné vodě, účast na závodech). Délku pádla lze nastavit pomocí teleskopického systému s několika možnostmi délky na výběr nebo pomocí plynulého nastavení délky zacvaknutím. Většinu pádel na SUP prkno lze pro snadnější přepravu rozložit na několik segmentů.

Rukojeť SUP pádla je velmi důležitou součástí. Měla by být pohodlná a ergonomická, aby poskytovala pohodlný úchop a kontrolu nad polohou listu pádla ve vodě. Rukojeť, která dobře padne a leží v ruce, zajistí bezpečný úchop a sníží únavu při jízdě.

Pohodlí výrazně ovlivňuje také hmotnost pádla. Nejoblíbenější volbou jsou lehčí karbonová pádla, protože méně zatěžují paže a ruce. Umožňují také snadněji provádět rychlé a přesné manévry.
Méně obvyklou verzí pádel na SUP prkno jsou pádla SUP 2v1. Jedná se o speciální třídílné modely, které lze složit stejně jako klasické pádlo na paddleboard nebo je lze přeměnit na dvoulisté kajakové pádlo. Modely 2v1 šetří místo. Jsou také skvělé, pokud používáte SUP prkno jak pro pádlování vestoje, tak vsedě.