top

Samaya

Samaya je francouzská značka specializující se na navrhování a výrobu špičkových horských a expedičních stanů. Její výrobky fungují perfektně i v těch nejnepříznivějších podmínkách po celý rok. Značka Samaya nabízí všestranné horské kolekce i specializované vysokohorské a polární stany.
8
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

8 položek

na stránce
 1. -5%
  Malá taška Samaya Travel Case - blue

  wish list

 2. -5%
  Malá taška Samaya Travel Case - pink

  wish list

 3. -5%
  Stany pro 2 osoby Samaya 2.0
  Stany pro 2 osoby Samaya 2.0
  25 782 Kč 27 139 Kč

  wish list

 4. -5%
  Stan pro 2 osoby Samaya 2.0
  Stan pro 2 osoby Samaya 2.0
  25 782 Kč 27 139 Kč

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

8 položek

na stránce

Horské stany Samaya

Francouzská značka se specializuje na výrobu ultralehkých horských stanů, které jsou ideální pro rychlé zdolávání nejvyšších vrcholů. Jejich velmi nízká hmotnost ostře kontrastuje s jejich vysokou odolností a všestranností. Jednoduchý design, který však využívá nejmodernější dostupné materiály, je ideální pro vysokohorské expedice. Výrobky Samaya používají milovníci hor i profesionální himálajští a alpští lezci.

Expediční stany francouzské značky jsou vyráběny ve výjimečných podmínkách. Konstrukce navržené v Annecy se testují ve vysoké nadmořské výšce mezi vrcholy v okolí Chamonix. Tím je zajištěno, že každé konstrukční řešení je řádně otestováno, než se stan dostane ke konečnému uživateli. Pouze testy v těch nejnáročnějších horských podmínkách mohou ukázat, jak se stan chová v hurikánovém větru nebo pod náporem hustého sněžení. Značku Samaya založil Ghislain Pipers s cílem vytvořit stan snů. Žádný z modelů na trhu nesplňoval jeho požadavky. Proto vznikl nápad vyvinout zcela nový stan. Od prvního prototypu až po další verze přinesl každý model zcela nové řešení a ještě více funkcí. V roce 2020 získaly stany Samaya své první ocenění ISPO AWARD.

Nejnovější technologie

Značka Samaya používá ve svých výrobcích nejnovější dostupné technologie a materiály, aby mohla nabídnout výrobky s nejlepšími možnými parametry. Extrémně pevné materiály Dyneema jsou ideální pro použití ve velkých nadmořských výškách a v silných poryvech větru. Hliníkové tyče DAC zaručují odolnost a extrémně nízkou hmotnost. Stínicí trubky rámů dokonale odolávají nepříznivým povětrnostním podmínkám a díky dokonalým systémům se snadno montují i v tom nejnáročnějším počasí. Stany Samaya používají vodotěsné zipy YKK, které zaručují vysokou spolehlivost a těsnost. Vysoká přesnost a plynulé otevírání a zavírání těchto stanů jsou neocenitelné při používání stanu ve sněhové bouři nebo v extrémních mrazech.

Různorodé stany Samaya

Ačkoli jsou všechny stany francouzského výrobce určeny pro celoroční použití, jejich konstrukce je předurčuje pro specifické podmínky. Sortiment značky je proto v současnosti rozdělen do tří hlavních kolekcí - Alpine, 8k a Ultra. Nejuniverzálnějšími modely jsou stany Samaya Alpine. Je to návrh pro milovníky horských výletů, dlouhých pěších túr s batohem nebo cyklistických výprav. Nabízejí nejlepší kombinaci vlastností, jako je pohodlí, nízká hmotnost a spolehlivost. Modely Samaya z kolekce 8k jsou určeny do extrémních podmínek v polárních oblastech a nejvyšších částech Himálaje. Tyto stany byly vyvinuty pro použití v nejnižších teplotách, kde kvalita stanu často rozhoduje o tom, zda přežijete poruchu počasí. Kolekce Ultra byla naopak vyvinuta pro profesionály, kteří potřebují co nejlehčí řešení.

Širokou nabídku stanů samozřejmě doplňuje veškeré potřebné příslušenství. Většinu modelů lze vybavit přídavnými předsíňkami, které výrazně zvyšují funkčnost a chrání před nepříznivými venkovními podmínkami. Přídavné podlážky chrání stany Samaya při stavění na skalách nebo kamenech. Vhodné obaly, upínací šňůry a další doplňkové příslušenství umožní doplnit sadu vybavení pro jakékoli podmínky. Mezi nabízenými produkty jsou také horské batohy, které pohodlně pojmou všechny potřebné věci během každé výpravy.

Produkty Samaya v obchodě 8a.cz

Nabízíme široký výběr produktů francouzské značky, které splní požadavky i těch nejzkušenějších milovníků hor a dalekých expedic. Lehké, snadno použitelné a především spolehlivé vybavení je základem každé expedice nebo výpravy. Nabízíme modely, které dokonale splňují všechna tato kritéria. Stany značky Samaya mají stabilní konstrukci, která odolává nepříznivým povětrnostním podmínkám, a extrémně odolné materiály. To vše při velmi nízké hmotnosti a kompaktních rozměrech ve sbaleném stavu. Výrobky tohoto výrobce jsou prostě špičkovým horským vybavením.