top

Salomon Nástupové boty

Lezecké boty Salomon jsou perfektní odpovědí pro všechny milovníky hor, kteří hledají spolehlivou obuv na náročnější stezky. Jsou ideální pro skály a kameny.
Nenašli jsme žádné výrobky odpovídající Vašemu dotazu.
Vymazat

Nástupové boty Salomon pro náročné uživatele

Značka Salomon je neodmyslitelně spjata s vybavením pro všechny horolezce. Ikonické běžecké boty a sportovní oblečení jsou jen malou částí sortimentu. Zahrnuje také nástupové boty v náročnějším terénu. Mezi ně určitě patří i dobře vyvinuté nástupové boty Salomon. Jedná se o modely, u kterých můžete i po malých schůdcích překonávat metry - horizontálně a někdy i vertikálně. Díky tomu jsou ideální pro náročné via ferraty nebo náročnější vysokohorské stezky s minimálním zavazadlem. Nabízejí vysokou obratnost a lehkost potřebnou pro zrychlení kroku na jednodušších úsecích.

Výkonnost nástupové obuvi Salomon

Jaký je rozdíl mezi běžeckou a nástupové obuví? Hlavní rozdíly jsou v konstrukci boty. Boty Salomon jsou od základu konstruovány pro použití v kamenitém terénu. Hlavní funkcí boty je zajistit maximální přesnost při pohybu po malých schodech. Bota je navržena tak, aby pevněji přilnula k noze a zajistila maximální cit pro terén. Vázání špičky je řešení převzaté z lezeckých bot, které zajišťuje dokonalé přizpůsobení na obtížnějších úsecích. Podrážky jsou navíc vpředu a vzadu opatřeny hladkými gumovými zónami. To má zaručit maximální přilnavost, i když je v kontaktu se skálou jen malá část podrážky. Na první pohled jsou také patrné rozdíly v konstrukci svršku. Svršek obuvi Salomon je mnohem lépe chráněn před poškozením. Silné gumové panely na přední straně boty chrání svršek před poškozením. Odolá oděrkám a častému kontaktu s kameny. Chrání také prsty před zraněním, když bota narazí na překážku.

Nástupové boty Salomon plná moderných technológií

Nástupové boty značky Salomon je vybavena moderním komfortem a všestrannými funkcemi. Pro rychle se měnící počasí v horách jsou modely vybaveny membránou GORE-TEX®. Tento nepromokavý materiál dokonale zabraňuje snadnému pronikání vody skrz svršek do vnitřní části boty. Můžete tak chodit v dešti bez obav, že rychle zmoknete. Nástupové boty Salomon GTX jsou také prodyšné a umožňují únik vodních par. To je nezbytné pro udržení příjemného klimatu uvnitř i během intenzivnějšího tréninku. Obuv GORE-TEX® se osvědčuje po celý rok, udržuje nohy v suchu a chrání je před nepříznivými vlivy. Přístupovéboty Salomon jsou také vybaveny podrážkou Contagrip®. Optimalizovaná směs pryže a dezén, který odolává kamenům, zajišťují vynikající přilnavost na hladkém povrchu.