top

Primus

Primus je dodavatelem výrobků jako jsou vařiče a cestovní hořáky a také kuchyňské doplňky. Značka poskytuje vše, co byste mohli potřebovat k přípravě chutného jídla v terénu. Prohlédněte si také příbory, hrnky, turistické láhve, termosky Primus!
135
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 135

na stránce
 1. -6%
  Turistický vařič Primus Express
  Turistický vařič Primus Express
  1 024 Kč 1 090 Kč

  wish list

 2. -16%
  Turistický hrnec Primus Lite XL Pot 1,0L

  wish list

 3. -11%
  Pánev Primus Litech Frying Pan Large

  wish list

 4. -15%
  Sada Primus Gravity Multifuel Kit X

  wish list

 5. -20%
  Podstavec pod kartuši Primus Canister Stand

  wish list

 6. -7%
  Hrnek Primus Kasa Mug Stainless Steel 0.2L

  wish list

 7. -7%
  Příbory Primus TrailSpork Ti

  wish list

 8. -16%
  Turistické příbory Primus TrailCutlery Alu

  wish list

 9. -10%
  Lžička Primus Longspoon - black

  wish list

 10. -13%
  Sada na vaření Primus Lite Plus - orange

  wish list

 11. -18%
  Sada na vaření Primus Lite Plus - blue

  wish list

 12. -15%
  Turistická sada Primus Lite Plus - fern

  wish list

 13. -18%
  Hrnec a vařič Primus Lite Plus - black

  wish list

 14. -16%
  Sada na vaření Primus Essential Stove Set 1.3L

  wish list

 15. -7%
  Turistické hrnce Primus Essential Trek Pot Set

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 135

na stránce

Historie značky Primus

Původ značky sahá až do roku 1892 V malé kovodílně ve Stockholmu tehdy F. W. Lindqvist a J. V. Svenson vyvinul první vařič na světě na čištěný petrolej, který nevytvářel saze. Protože se jednalo o první hořák svého druhu, dali mu název Primus Tento název se rychle ujal a brzy se stal synonymem pro spolehlivé přenosné vařiče. A samotné vařiče se staly součástí extrémních expedic a výprav, které se zapsaly do historie světového objevování. Primus vařiče používala expedice Roalda Amundsena, který v roce 1911 jako první člověk dosáhl jižního pólu. Objevily se také ve vybavení slavné expedice Tenzinga Norgaye a Edmunda Hillaryho na Mount Everest v roce 1953.

Historie značky je neodmyslitelně spjata s turistickými hořáky. V letech 1930-50 probíhal intenzivní vývoj vařičů, lamp na plynové kartuše. V roce 1996 byla nabídka rozšířena o vícepalivové modely Primus Mutifuel. Mohou používat petrolejové, benzínové nebo plynové kartuše. Tato všestrannost je ideální pro výpravy na konec světa. V roce 2006 byla v souladu s trendy na trhu uvedena na trh řada vařičů Primus PrimeTech Díky použití tepelných výměníků a speciální konstrukci hořáků nabízejí ještě rychlejší vaření vody a výraznou úsporu plynu. Během dlouholetého vývoje značky se sortiment výrobků výrazně rozšířil a nyní zahrnuje také nádobí a turistické doplňky, které jsou vhodné pro expedice a výpravy i outdoorové výlety. I dnes si můžeme být jisti nejvyšší kvalitou všech výrobků. Každý vařič, který opustí továrnu, je zkušebně odpálen, abychom se ujistili, že funguje správně hned po vybalení z krabice.

Hořáky a vařiče Primus na plynové kartuše a kapalná paliva

Značka švédského původu je skutečným specialistou v oblasti kempingových vařičů. V současné době jsou v její nabídce velmi rozmanité modely, připravené jak pro profesionály, tak pro začátečníky, kteří se chystají na víkendové kempování. Bez ohledu na model je každá kolekce vybavena nejnovějšími technologickými řešeními, která zajišťují skvělý výkon. Turistické vařiče na plynové kartuše značky Primus jsou nejoblíbenější volbou pro trekingové a turistické výlety. Jedná se o velmi jednoduchý a efektivní způsob přípravy jídla v kempingových podmínkách. Kompaktní modely se snadno vejdou společně s kartuší do malého ešusu. Stále oblíbenější jsou rychlovarné systémy Primus Ty kombinují speciálně navržený hořák s hrncem vybaveným tepelným výměníkem. Tento prvek je umístěn na dně hrnce a účinně akumuluje teplo vznikající v plameni. Výrazně snižuje energetické ztráty, a tím i spotřebu plynu. Díky tomu se může snížit počet kartuší, které je nutné mít s sebou na cestě.

Pokročilé hořáky Primus na kapalná paliva jsou častou volbou pro vysokohorské expedice a výpravy do odlehlých oblastí světa. Jejich maximální spolehlivost ve vyšších nadmořských výškách a snadná dostupnost paliva z nich činí nepostradatelnou součást každé expedice. Mezi cestovateli a horolezci jsou oblíbené vícepalivové modely, které mohou fungovat jak na kapalná paliva, tak na plynové kartuše. V závislosti na dostupnosti paliva a potřebách se můžeme rozhodnout na místě. Úplně opačným extrémem jsou kempingové plynové vařiče Primus Jedná se rozhodně o větší modely, které poskytují vysokou úroveň stability při vaření. Když si berete veškeré vybavení na kempování autem, může mít prioritu pohodlí, nikoli nutně hmotnost nebo rozměry balení.

Nejen vařiče - široká nabídka kuchyňského příslušenství Primus v obchodě 8a.cz

Ačkoli je značka proslulá svými hořáky, její nabídku skvěle doplňuje veškeré kuchyňské příslušenství, které se může hodit při kempování, bivakování nebo horské výpravě. Mezi nimi samozřejmě najdeme turistické nádobí Primus Lehké hrnce jsou dokonale přizpůsobeny jednotlivým hořákům. Nabízejí se od klasických hliníkových modelů pro pěší turistiku až po ultralehké profesionální ešusy z titanu. K dispozici jsou i velké nerezové hrnce na vaření na ohni. Velkou část nabídky Primus tvoří termosky, láhve na vodu a hrnky. Jsou perfektní na výlety, ale i na každodenní použití. Kombinují skvělé výkonové vlastnosti s moderním vzhledem. Turistické doplňky Primus doplňují doplňky, jako jsou kempingové lampy, příbory, zapalovače a mnoho dalších drobností. Všechny zajišťují maximální funkčnost na každé cestě. Výsledkem léta vyvíjených konstrukcí je vysoká spolehlivost a pohodlí. Doplňky a turistické vařiče Primus – obchod 8a.cz nabízí kompletní sortiment výrobků Primus.