top

Peltonen

Peltonen je finská značka specializující se na výrobu běžeckých lyží. V naší nabídce poskytujeme běžky Peltonen pro začátečníky, kteří milují tento sport a další.
Zobrazení Mřížka Seznam

4 výrobky

 1. -10%
  Lyže Peltonen G-Grip Moveo NIS

  wish list

 2. -10%
  Lyže Peltonen Delta Step Jr - blue

  wish list

 3. -10%
  Lyže Peltonen N-grip Moveo NIS

  wish list

 4. -10%
  Sada Peltonen Delta Step - red

  wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

4 výrobky

Vymazat

Peltonen - pro milovníky běžeckého lyžování

Kdybyste měli jmenovat značku, která je nejvíce spojována s běžeckým lyžováním, Peltonen by se mezi nimi určitě objevil. Tento výrobce běžeckých lyží se od svého založení specializuje na konstrukci a výrobu běžek. Ve své historii prošel všemi etapami výroby lyží, od dřevěných přes kompozitní až po lyže z karbonových vláken. Dnes je značka Peltonen jedním z největších výrobců běžeckých lyží v Evropě a její výrobky jsou známé v mnoha zemích světa. Nabídka značky zahrnuje běžecké lyže pro začátečníky i závodní modely, na kterých ti nejlepší dosahují nejvyšších trofejí v běhu na lyžích.

Historie značky

Značku založil ve finském městě Hartola talentovaný lyžař a řemeslník Toivo Peltonen. Ručně vyráběné lyže si rychle získaly oblibu a tato činnost se stala jeho hlavním zdrojem příjmů. První modely byly vyrobeny výhradně ručně z jednoho kusu dřeva. Brzy se počet vyrobených párů zdvojnásobil. V roce 1955 prošla konstrukce běžeckých lyží malou revolucí. Začaly se vyrábět z tenčích vrstev dřeva slisovaných k sobě. V roce 1967 začala značka Peltonen vyvážet své běžecké lyže do Švédska. O pouhé tři roky později bylo potřeba postavit větší továrnu pro 30-40 pracovníků. Brzy začali sportovci na lyžích Peltonen dosahovat prvních mezinárodních úspěchů. Dvě olympijská zlata ze Sappora 1972 nebo skutečnost, že 26 % účastníků největšího závodu v běhu na lyžích na světě Wasaloppet skutečně používalo lyže Peltonen. ho výrobce jsou oblíbené i u lidí, kteří se běžeckému lyžování věnují rekreačně.

Brzy došlo k další revoluci mezi společnostmi vyrábějícími lyže. Použití laminátové konstrukce se skelnými vlákny a syntetické skluznice zcela změnilo lyžování. Poslední dřevěné běžecké lyže Peltonen opustily továrnu v roce 1974. Následující roky přinesly sportovcům s lyžemi finské značky další úspěchy. V 80. letech 20. století značka rozšiřuje svůj trh do většiny evropských zemí, Spojených států a Kanady. V roce 1984 se Peltonen stává prvním výrobcem na světě, který představuje běžky na bruslení. Je také průkopníkem v oblasti designu lyží, kterému věnuje velkou pozornost. Na začátku 90. let 20. století zájem o běžecké lyže celosvětově poklesl, nikoli však u Peltonena. Značka stále zvyšuje své prodeje. Brzy také otevírá další továrnu, tentokrát v Estonsku. Na začátku 21. století zavádí výrobce inovativní skluznici Hyptonite® nebo karbonové přední a zadní části lyží u soutěžních modelů. Dnes je Peltonen jedním z největších výrobců běžeckých lyží na světě a ročně dodá na trh desítky tisíc párů běžeckých lyží.

Běžecké lyže Peltonen v obchodě 8a.cz

Naše nabídka se zaměřuje především na modely určené pro začínající a středně pokročilé lyžaře. Běžecké lyže Peltonen na klasický styl jsou skvělé pro první výlety a trénink. Kvalitní zpracování nám zajistí, že se budeme moci plně soustředit na techniku běhu a zlepšování našich dovedností. Základní modely finského výrobce jsou oblíbené i u těch, kteří považují běh na lyžích za rekreační aktivitu.