top

Pánské outdoorové mikiny

Pánské outdoorové mikiny jsou ideální volbou pro všechny milovníky dlouhých túr. Univerzální pánská outdoorová mikina je skvělou volbou pro každou výpravu.
Zobrazení Mřížka Seznam

113 výrobky

na stránce
  1. -38%
    Pánská mikina bez kapuce Ziener Nirek - black/lime

    wish list

  2. -34%
    Mikina bez kapuce Rab Nexus Pull-On - dark horizon

    wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

113 výrobky

na stránce
Vymazat

Pánské outdoorové mikiny ideální pro pěší turistiku

Moderní outdoorové oblečení by mělo zajišťovat volnost pohybu a maximální pohodlí během túr. K tomu jsou určeny pánské trekové mikiny. Jsou mimořádně univerzálním kusem oblečení, který se skvěle hodí po celý rok. Jsou zodpovědné za udržování správné tělesné teploty, což je skvělé na horských stezkách i při výletech v lehčím terénu. Pánské outdoorové mikiny se mohou výrazně lišit tloušťkou. Nejtenčí modely jsou oblíbené v teplejší části roku a poskytují základní izolaci. Jsou ideální pro chladné večery strávené před stanem, stejně jako v horách ve vyšších nadmořských výškách nebo na stinných místech stezky. Pánské outdoorové mikiny střední tloušťky na zip jsou ideální volbou pro přechodná roční období. Umožňují rychle a přesně přizpůsobit tepelné vlastnosti rychle se měnícímu počasí. Jednoduchým rozepnutím nebo zapnutím zipu můžete zvýšit větrání nebo zabránit úniku teplého vzduchu. Do zimních podmínek se vybírají nejsilnější mikiny. Často se používají společně s membránovou bundou, která zajišťuje izolační vlastnosti.

Trekingové mikiny jak vybírat?

Pánské outdoorové mikiny Salewa, The North Face, Patagonia a dalších špičkových značek jsou navrženy s ohledem na pěší turistiku s batohem. Najdete zde jak modely, které jsou ideální pro několikatýdenní treky, tak i ty, které si raději vyberete pro rychlý jednodenní výlet do hor. První modely jsou obvykle vybaveny přídavnými výztuhami na ramenou, díky nimž dobře chrání bundu při nošení těžkého trekingového batohu naplněného až po okraj. Na druhou stranu jsou pánské outdoorové mikiny na kratší výlety lehčí a jejich vlastnosti zajišťují správné odvětrávání těla při větší námaze.

Outdoorové mikiny s kapucí nebo bez ní?

Pánské outdoorové mikiny se vyrábějí ve verzích s kapucí i bez kapuce. První možnost je ideální pro mikiny, které se často nosí jako svrchní vrstva oblečení místo bundy. V chladnějších obdobích je velmi užitečným doplňkem kapuce, která může úspěšně nahradit čepici nebo čelenku. Pokud zvolíme tenký model, na který budeme často oblékat další vrstvy oblečení, stojí za zvážení varianta bez kapuce. Oblékání tak bude mnohem snazší a pohodlnější. Pánské outdoorové mikiny Columbia, Arcteryx a Salomon zahrnují mnoho modelů s kapucí i bez ní.

Jakou trekingovou mikinu vybrat na zimu?

V chladném počasí je klíčovou vlastností mikiny její tepelný výkon. Moderní pánské zimní trekové mikiny mohou nabídnout vynikající izolaci, i když materiál není příliš silný. Lehká syntetická vlákna jsou ideální pro zahnání chladu venku. Pokud jde o zimní outdoorové mikiny, stojí za to věnovat pozornost použitému materiálu. Je třeba mít na paměti, že i v zimě může při intenzivní námaze příliš silná mikina vést k přehřátí těla. Důležitým prvkem pro chladné dny je také vyšší límec, který lépe chrání krk před chladem.

Pánské outdoorové mikiny - široký výběr v obchodě 8a.cz

V obchodě 8a.cz nabízíme celou řadu pánských outdoorových mikin pro všechna roční období. Jsou skvělou volbou jak pro zkušené milovníky trekingu, tak pro začínající turisty. Skvěle doplňují sadu horského oblečení a poskytují izolaci v chladném počasí. Pánské trekingové mikiny jsou oblíbenou volbou i pro každodenní nošení a vyznačují se mimořádným komfortem při nošení.