top

Pánské rukavice na hory

Pánské horské rukavice jsou odolné modely, které udrží vaše ruce v teple při nízkých teplotách. Pánské horolezecké rukavice, trekingové rukavice a turistické rukavice na stezky.
Zobrazení Mřížka Seznam

112 výrobky

 1. -21%
  Rukavice Kanfor Fit Screen - black
  Rukavice Kanfor Fit Screen - black
  včetně DPH 349Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 329Kč (+7%)
  Doporučená cena výrobce 445Kč (-21%)

  wish list

 2. -15%
  Rukavice Black Diamond Arc Glove - black
  Rukavice Black Diamond Arc Glove - black
  včetně DPH 1689 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 1489 Kč (+14%)
  Doporučená cena výrobce 1999 Kč (-15%)

  wish list

 3. -22%
  Softshellové rukavice Kanfor Berg Pro - black
  Softshellové rukavice Kanfor Berg Pro - black
  včetně DPH 449Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 429Kč (+5%)
  Doporučená cena výrobce 576Kč (-22%)

  wish list

 4. -23%
  Rukavice Kanfor Fit - black
  Rukavice Kanfor Fit - black
  včetně DPH 279Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 269Kč (+4%)
  Doporučená cena výrobce 367Kč (-23%)

  wish list

Stránka
na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

112 výrobky

Vymazat

Pánské rukavice na hory - široký výběr modelů

Rukavice určené pro použití v horách představují velmi rozmanitou skupinu modelů. Podmínky v horách a činnosti, které v nich provozujeme, se mohou výrazně lišit. Zcela jiné modely se osvědčí při vysokohorském lezení, při extrémně nízkých teplotách a jiné při podzimním trekingu, kdy stačí jen mírně zahřát ruce držící hole. V obchodě 8a.cz najdete pánské rukavice na hory pro všechny tyto účely. Naše nabídka zahrnuje silné a dokonale izolované vysokohorské rukavice, odolné trekové rukavice a lehké turistické modely. Abychom zajistili co největší spolehlivost rukavic, spoléháme pouze na osvědčené horské a outdoorové značky. Špičkoví výrobci, často s dlouholetými zkušenostmi, zaručují vysokou kvalitu zpracování. To se následně promítá do spolehlivosti, která je klíčem k úspěchu při horských expedicích a výletech v chladnější části roku. Pánské rukavice na hory pro podzim, zimu a jaro znamenají tepelný komfort pro ruce i při nízkých teplotách.

Vlastnosti pánských rukavic na hory

Přes velkou rozmanitost této skupiny rukavic zůstává několik konstrukčních prvků stejných. Pánské rukavice na hory se musí vyznačovat velmi vysokou odolností. Častý kontakt s kameny nebo rukojetí cepínu či trekingových holí vyžaduje dostatečně odolné rukavice. I když mají být rukavice co nejlehčí, používají se tenké, ale velmi pevné materiály. Kromě toho se na úchopové části často používají další výztuhy, aby byly chráněny před rychlým odřením při používání zařízení. To je důležité zejména při výběru trekingových rukavic. Použití silné přírodní kůže zajišťuje správné úchopové vlastnosti a zároveň chrání celek před snadným poškozením. Pánské rukavice na hory musí také poskytovat dostatečný komfort úchopu. Modely určené zejména pro horolezectví nebo pro použití s trekingovými holemi mají speciální střih, ve kterém jsou prsty mírně ohnuté. To zajišťuje větší pohodlí při dlouhodobém používání cepínu nebo trekingových holí.

Vybrané pánské rukavice na hory nabízejí také další řešení, která ovlivní komfort jejich používání. Vysoké manžety najdete na typických zimních rukavicích. Jsou navrženy tak, aby snižovaly tepelné ztráty a zabraňovaly pronikání sněhu pod rukavice a rukávy bundy. Mnoho modelů je také vybaveno speciálními poutky na zápěstí, která zabraňují náhodnému upuštění rukavic při jejich sundávání, což může mít ve vysokých horách vážné následky. Díky jejich upevnění pomocí nastavitelného poutka je budete mít vždy po ruce. Většina pánských trekingových rukavic je navíc přizpůsobena pro používání dotykových displejů. To znamená, že je nemusíte sundávat, abyste se vyfotili nebo přijali hovor.

Pánské rukavice na hory pro zdolávání nejvyšších vrcholů

Ve vysoké nadmořské výšce jsou největšími problémy nízké teploty a nárazový vítr. Proto musí být rukavice připravené na zdolávání nejvyšších vrcholů dokonale izolované a prodyšné. První vlastnost je zajištěna přírodním prachovým peřím nebo syntetickou výplní. Díky silné izolační vrstvě jsou ruce účinně chráněny před chladem. Pro extrémní podmínky se často volí palčáky s přídavnými vnitřními rukavicemi. Takové řešení lze nalézt v modelech určených pro himálajské expedice. Pánské rukavice na hory také nabízejí plnou ochranu proti větru, která je zajištěna použitím vhodného vnějšího materiálu nebo membrány.

Pánské turistické rukavice

Modely určené pro treking se obvykle vyznačují střední tloušťkou. Jsou však dobře chráněny proti oděru rukojetí holí. Díky přídavným panelům z pevných materiálů jsou tyto modely ideální pro dlouhé trasy. Pánské trekingové rukavice jsou často vyrobeny ze softshellových materiálů, které nabízejí vysokou prodyšnost. Zároveň účinně chrání ruce před rychlým ochlazením, zejména při silném větru. Do teplejšího počasí se hodí lehčí pánské turistické rukavice z fleecu nebo jiných elastických úpletů. Jsou ideální volbou pro jarní a podzimní chladné počasí na stezkách. Dobře padnoucí modely se často používají také jako vnitřní rukavice v zimních modelech palčáků. Díky tomu si můžete natáhnout teplejší pánské rukavice, když potřebujete obsluhovat své vybavení, aniž byste se museli obávat, že vám rychle prochladnou ruce. Zároveň zajišťujeme, že můžeme manipulovat s přezkami, řemínky a dalšími zapínacími prvky.