top

Pánské ponožky na skialpinismus

Pánské skialpinistické ponožky jsou odpovědí na požadavky fanoušků skialpinismu. Pomáhají chránit nohy před odřeninami způsobenými tvrdými botami a poskytují izolaci proti chladu.
Zobrazení Mřížka Seznam

16 výrobky

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

16 výrobky

na stránce
Vymazat

Pánské ponožky na skialpinismus – dokonalý materiálový základ

Nevhodně zvolené ponožky mohou výrazně snížit pohodlí při skialpových výstupech a sjezdech. Tyto modely mají poskytovat ochranu před tvrdou obuví a zároveň se postarat o izolaci před nízkými teplotami. Pánské skialpové ponožky, které jsou k dispozici v sortimentu našeho obchodu, jsou v těchto oblastech ideální. Jejich základním vláknem je merino vlna. Návrháři se rozhodují pro její použití z několika důvodů. Za prvé, tento přírodní materiál se stará o tepelné vlastnosti. Působí jako bariéra proti chladu, ale také snižuje možnost hromadění nadměrného tepla vedle těla. To je dáno její schopností přizpůsobit se intenzitě prováděného úsilí a převládajícím povětrnostním podmínkám. Díky tomu nebudou nízké teploty ani pocit přehřátí velmi nepříjemné. Díky svým bakteriostatickým vlastnostem navíc vlna nedovoluje, aby se na oděvu rychle vytvořil nepříjemný zápach. Ponožky tak vydrží déle příjemně svěží.

Pánské ponožky na skialpinismus - syntetické materiály

Skialpové ponožky jsou rovněž vyrobeny ze syntetických materiálů. Dominantním materiálem je zde nylon. Díky tomu se zvyšuje odolnost modelů proti mechanickému poškození. Syntetické materiály se nejčastěji používají ke zpevnění prstů a paty, kde nejčastěji dochází k odřeninám. Prodyšnost podporují také syntetická vlákna. Díky odvodu vlhkosti z oblasti pokožky si můžete užívat příjemné klima kolem ní po dlouhou dobu. Správnou roztažitelnost ponožek zase zajišťuje Lycra. Díky elastickým vláknům pánské ponožky na skialpinismus lépe padnou na nohu. Pohodlně sedí při náročných výstupech i technických sjezdech.

Pánské ponožky na skialpinismus - pohodlí, které mohou poskytnout

Protože jsou ponožky v přímém kontaktu s pokožkou, dbají jejich návrháři na to, aby byly měkké na dotek. To zajišťuje pohodlí během celého dne, kdy je nosíte. Pohodlné přizpůsobení profilu chodidla je dáno vhodným střihem tohoto typu modelů a lehkou roztažností. Pružná úprava navíc příliš netlačí na lýtko a zároveň udržuje ponožku na požadovaném místě. Díky tomu nebudou v botě překážet. Mnoho modelů navíc používá ploché švy, zejména v oblasti prstů. Tím se zabrání tvorbě otlaků v této citlivé oblasti.

Pánské ponožky na skialpinismus - konstrukce

Modely dostupné v našem obchodě se vyznačují sportovním provedením. Jejich výška umožňuje tepelnou izolaci i v oblasti lýtek a je vhodná pro použití s vysokými skialpovými botami. Pánské ponožky na skialpinismus poskytují skvělou ochranu proti odřeninám, které taková obuv může způsobit. Tyto modely jsou také stylově navrženy tak, aby zaujaly milovníky aktivit. Design je založen na kombinaci tlumených barev.