top

Pánské ponožky na skialpinismus

Pánské skialpinistické ponožky jsou odpovědí na požadavky fanoušků skialpinismu. Pomáhají chránit nohy před odřeninami způsobenými tvrdými botami a poskytují izolaci proti chladu.
9
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

9 položek

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

9 položek

na stránce

Pánské ponožky pro parašutisty - dokonalý materiálový základ

Nevhodně zvolené ponožky mohou výrazně snížit pohodlí při nástupech a nástupech na lyžích. Tyto modely mají poskytovat ochranu před tvrdou obuví a zároveň se postarat o izolaci před nízkými teplotami. Pánské lyžařské ponožky, které jsou k dispozici v sortimentu našeho obchodu, jsou v těchto oblastech ideální. Jejich základním vláknem je merino vlna. Designéři se rozhodují pro jeho použití z několika důvodů. Za prvé, tento přírodní materiál se stará o tepelné vlastnosti. Působí jako bariéra proti chladu, ale také snižuje možnost hromadění nadměrného tepla vedle těla. To je dáno jeho schopností přizpůsobit se intenzitě prováděného úsilí a převládajícím povětrnostním podmínkám. Díky tomu nebudou nízké teploty ani pocit přehřátí velmi nepříjemné. Díky svým bakteriostatickým vlastnostem navíc vlna nedovoluje, aby se na oděvu rychle vytvořil nepříjemný zápach. Ponožky tak vydrží déle příjemně svěží.

Pánské lyžařské ponožky - syntetické materiály

Ponožky Kitour jsou rovněž vyrobeny ze syntetických materiálů. Dominantním materiálem je zde nylon. Díky tomu se zvyšuje odolnost modelů proti mechanickému poškození. Syntetické materiály se nejčastěji používají ke zpevnění prstů a paty, kde nejčastěji dochází k odřeninám. Prodyšnost podporují také syntetická vlákna. Díky odvádění vlhkosti z pokožky si můžete dlouho užívat příjemné klima kolem pokožky. Správnou roztažitelnost ponožek zase zajišťuje Lycra. Díky elastickým vláknům se pánské skialpinistické ponožky lépe přizpůsobí noze. Pohodlně sedí při náročných výstupech i technických sjezdech.

Pánské lyžařské ponožky - pohodlí, které mohou poskytnout

Protože jsou ponožky v přímém kontaktu s pokožkou, dbají jejich návrháři na to, aby byly měkké na dotek. To zajišťuje pohodlí během celého dne, kdy je nosíte. Pohodlné přizpůsobení profilu chodidla je dáno vhodným střihem těchto modelů a jejich lehkým roztažením. Pružná úprava navíc příliš netlačí na lýtko a zároveň udržuje ponožku na požadovaném místě. Díky tomu se v botě celá neskutálí dolů, což by mohlo způsobit nepříjemný tlak v jednom bodě. Mnoho modelů navíc používá ploché švy, zejména v oblasti prstů. Tím se zabrání tvorbě otlaků v této citlivé oblasti.

Pánské lyžařské ponožky - konstrukce

Modely dostupné v našem obchodě se vyznačují sportovním provedením. Jejich výška umožňuje tepelnou izolaci i v oblasti lýtek a je vhodná pro použití s vysokými lyžařskými botami. Ponožky pro pánský ski-touring poskytují skvělou ochranu proti odřeninám, které taková obuv může způsobit. Tyto modely jsou také stylově navrženy tak, aby zaujaly milovníky aktivit. Design je založen na kombinaci tlumených barev.