top

Pánské nepromokavé ponožky

Pánské nepromokavé ponožky dokonale chrání nohy před vodou. Jsou ideální na trekking nebo jízdu na kole v mokrých podmínkách. S nepromokavými ponožkami už nebudou kaluže ani sníh problém.
Nenašli jsme žádné výrobky odpovídající Vašemu dotazu.
Vymazat

Jak jsou konstruovány vodotěsné ponožky?

U ponožek chránících proti vodě je voděodolnou vrstvou nejčastěji membrána. Toto řešení je dobře známé z nepromokavého oblečení. Tenká vrstva vhodně připraveného polyuretanu má otvory optimální velikosti, které na jedné straně brání pronikání kapek vody a na druhé straně umožňují pronikání molekul vodní páry. Díky těmto vlastnostem zůstává voda venku, ale celá konstrukce zajišťuje prodyšnost, díky které se přirozeně vznikající vlhkost při námaze může dostat ven. Díky membráně použité v pánských nepromokavých ponožkách je celá věc o něco tužší než u tradičních modelů, nicméně po nasazení ponožky na nohu je to prakticky neznatelné. Membrána je umístěna mezi vnější vrstvou úpletu, která jej chrání před poškozením, a vnitřní vrstvou materiálu, která účinně odvádí vlhkost od nohy. Z tohoto důvodu, stejně jako u bot, nejsme schopni membránu vidět pouhým okem.

Velmi důležitou vlastností membrán používaných v pánských nepromokavých ponožkách je jejich pružnost. Díky speciálním technologiím si zachovávají vysokou elasticitu, která je nezbytná pro dokonalé přizpůsobení pánských nepromokavých ponožek nohám. Těsné přilnutí k tělu zvyšuje jejich prodyšnost, což se přímo promítá do pohodlí při používání. Díky membráně jsou ponožky také větruodolné a navíc chrání nohy před rychlým prochladnutím. Je třeba si také uvědomit, že pánské nepromokavé ponožky nejsou v horní části nijak utěsněné. Mají klasickou povrchovou úpravu, která zabraňuje jejich sklouzávání a dokonale přiléhá k noze. V případě silného deště však musí být horní část ponožek zakryta kalhotami, aby voda nestékala po noze dovnitř ponožek.

Kde jsou pánské nepromokavé ponožky nejvhodnější?

Nepromokavé ponožky mají mnoho způsobů použití, které jsou omezeny pouze fantazií uživatele. Nejčastěji si je vybírají milovníci trekingu. Jsou ideálním doplňkem k botám bez membrány, pokud víme, že se budeme pohybovat v mokrých terénech a chceme se maximálně chránit před vodou. Při nošení s membránovými botami poskytují dodatečnou ochranu i v těch nejextrémnějších povětrnostních podmínkách. Pánské nepromokavé ponožky se skvěle hodí i jako náhradní pár ponožek na nejdelší výpravy. Pokud si náhodou namočíte trekingové boty a je obtížné je na trase rychle vysušit, můžete si vždy zajistit maximální pohodlí nošením nepromokavých ponožek. Nízké verze ponožek s membránou často volí také běžci, kteří musí čelit blátu nebo sněhu při nízkých teplotách. Pokud nemáte vhodnou obuv s membránou, nepromokavé ponožky vám v této situaci poskytnou základní ochranu proti rychlému ochlazení nohou.

Pánské nepromokavé cyklistické ponožky si milovníci jízdních kol často vybírají na přechodné období. Výborně se osvědčily v podzimním období, kdy jezdíme častěji než obvykle v kalužích a blátě. Díky nim budeme moci účinněji chránit nohy před stříkající vodou zpod předního kola. Pánské nepromokavé ponožky také účinně chrání před větrem. Díky tomu jsou ideálním doplňkem letních cyklistických bot se síťovinou. Větruvzdorné ponožky vám umožní pohodlné používání, i když už teplota začíná klesat, a podzimní vítr efektivně znemožní jízdu v lehkých ponožkách.

Pánské nepromokavé ponožky jsou vhodné i tam, kde se pohybujete po mokrém nebo vlhkém terénu a chcete chránit nohy před kontaktem s vodou. Milovníci přírody, ornitologové, lesníci nebo lidé zkoumající zcela divoké oblasti - ti všichni ocení výhody vysokých nepromokavých ponožek, které zajistí vysoký komfort pohybu v mokrých podmínkách

Pánské nepromokavé ponožky si můžete zakoupit online na 8a.cz!

Nabízíme široký výběr nepromokavých ponožek pro muže. Různé střihy a především výška ponožek zajistí, že si každý milovník aktivního trávení volného času najde model dokonale vyhovující jeho potřebám. Nejnižší verze si s oblibou vybírají cyklisté a také běžci. Středně vysoké pánské nepromokavé ponožky jsou dokonalým návrhem pro milovníky trekingu. Nejvyšší modely jsou ideální pro zimní podmínky, kdy potřebujeme maximální ochranu proti vlhkosti. Renomované značky specializující se na výrobu ponožek, jako je Bridgedale, zaručují nejvyšší kvalitu zpracování a spolehlivost celé konstrukce při intenzivním používání v terénu.