top

Pánské kalhoty na lezení

Pánské kalhoty na lezení jsou nezbytným kouskem oblečení, se kterým se vydáte na lezení po skalách, panelácích nebo boulderingový trénink. Tyto konstrukce vždy nabízejí maximální volnost pohybu, takže vás nebudou omezovat.
Zobrazení Mřížka Seznam

153 výrobky

na stránce
 1. -10%
  Lezecké kalhoty Snap Slim Jean Pants - black denim

  wish list

 2. -10%
  Lezecké kalhoty E9 Rondo Slim - red clay

  wish list

 3. -10%
  Lezecké kalhoty E9 Rondo Story - kingfisher

  wish list

 4. -5%
  Lezecké kalhoty Arcteryx Konseal Pant - jungle

  wish list

 5. -10%
  Kalhoty Marmot Mountain Active Pant - vetiver

  wish list

 6. -10%
  Lezecké kalhoty La Sportiva Cave Jeans - jeans/topaz

  wish list

 7. -10%
  Lezecké kalhoty La Sportiva Talus Pant - carbon/black

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

153 výrobky

na stránce
Vymazat

Pánské kalhoty na lezení - maximální volnost pohybu

Každý model kalhot je založen na pohodlném střihu, který vás nebude nijak omezovat. To je často podpořeno strečovou konstrukcí tkaniny a přídavkem elastanu. Díky tomu můžete provádět ty nejobtížnější horolezecké kousky a dosahovat nových skalních stupňů. Pánské lezecké kalhoty mají také klín v rozkroku, který zvyšuje rozsah pohybu nohou. Klasické modely taková řešení nepoužívají, pouze blokují každý váš krok. Proto lezecké kalhoty, které najdete v obchodě. 8a.cz se vyznačují nejlepšími konstrukčními vlastnostmi, takže jejich volba pro horolezectví se ukazuje jako nejlepší řešení.

Bavlněné pánské lezecké kalhoty - pohodlí z přírodních vláken

Většina modelů lezeckých kalhot je vyrobena z přírodního materiálu v podobě bavlny. Vyznačuje se totiž optimálním větráním, které snižuje přehřívání. Úsilí, které vynaložíte na zdolání dalších metrů stěny, je dostatečně podpořeno, což oceníte v teplých dnech. Díky bavlně jsou pánské lezecké kalhoty také velmi příjemné na dotek. To je dáno měkkostí přírodního vlákna, které nezpůsobuje podráždění ani při provádění těch nejtěžších akrobacií na stěně. Pokožka se o látku tře, takže ochrana před tímto jevem je pro váš pocit pohodlí nesmírně důležitá.

Pánské kalhoty na lezení - odolná syntetika pro náročnější cesty

Konstrukce nošené na obtížnějších lezeckých cestách, kde dochází k častému kontaktu se skálou, jsou vyrobeny ze syntetického materiálu. Obvykle se jedná o tkaninu ze skupiny polyamidů, která se vyznačuje vysokou odolností. To znamená, že kontakt s tvrdými skálami nezpůsobí snadné odření. Díky tomu zůstanou vaše lezecké kalhoty funkční po několik dalších sezón. Syntetické materiály se zároveň vyznačují optimální prodyšností. To znamená, že lépe odvádí vlhkost vznikající při námaze. Díky tomu si můžete déle užívat příjemné suché klima na pokožce.

Prohlédněte si lezecké kalhoty v obchodě 8a.cz - čistá funkčnost

Lezecké modely jsou nejen vyrobeny ze správných materiálů a jsou střiženy tak, aby zajišťovaly volnost pohybu, ale mají také doplňky, které usnadňují lezení. Patří mezi ně kapsy a poutka, do kterých můžete umístit kartáče na čištění chytů. Ty jsou, jak víme, nezbytné, protože nadbytek magnézia a nečistot na skalách nebo na umělé stěně může zhoršit přilnavost rukou. Některé pánské lezecké kalhoty mají připevněný pásek, který je udržuje stabilní na těle. Kapsy těchto modelů jsou přístupné i s nasazeným lezeckým úvazkem. Značkoví návrháři používají také stahovací šňůrky v nohavicích. Po jejich utažení se nemusíte obávat, že se snadno zachytí o skálu, což by mohlo být nebezpečné.