top

Pádla pro kajak

Pádla na kajaky pro rekreační a turistickou jízdu kombinují jednoduchou konstrukci a odolné materiály. V naší nabídce najdete pohodlná skládací pádla pro nafukovací i klasické kajaky.
Nenašli jsme žádné výrobky odpovídající Vašemu dotazu.
Vymazat

Pádlo na kajaky - nezbytná součást vybavení

Bez pádla se na kajaku jezdí jen těžko. Jaký model bychom si měli vybrat, když si kupujeme své první kajakové pádlo? Existuje několik typů pádel, které se liší konstrukcí, materiály, z nichž jsou vyrobeny, nebo dokonce svým účelem.

Za prvé, konstrukce pádla na kajaky. Od předních výrobců jsou k dispozici klasická jednodílná pádla. Vyznačují se vysokou pevností a jednoduchou konstrukcí. Velkou nevýhodou při přepravě je však jejich velikost. Proto jsou častější volbou dvoudílná pádla, zejména pro nafukovací kajaky. Nejčastěji se takové modely skládají ze dvou samostatných dílů spojených západkou. Díky tomu se snadněji přepravují a skladují. Některé modely lze rozložit na ještě více částí, takže se spolu s nafukovacím kajakem vejdou do speciálního batohu.

Pádla na kajak se dříve vyráběla ze dřeva. Dnes se mohou vyrábět z hliníku, skleněných vláken, uhlíkových vláken nebo z kombinace těchto materiálů. Dřevěná pádla na kajak jsou již dávno minulostí. V rekreačním kajaku se často používají pádla vyrobená z hliníku a skelných vláken nebo pevného plastu. Zkušenější kajakáři obvykle volí ultralehká karbonová pádla. Pro ty, kteří se kajaku věnují již delší dobu, může být důležitý tvar listu pádla. Začínajícím kajakářům nejčastěji postačí základní modely; dobré může být kajakářské pádlo s nastavitelnou délkou.