top

Opinel

Značka Opinel má více než stoletou tradici ve výrobě a navrhování vysoce kvalitních nožů. V dnešní době mají zavírací cestovní nože téměř kultovní status. Obchod 8a.cz nabízí široký výběr modelů, které uspokojí i ty nejnáročnější uživatele. Nože Opinel jsou perfektní volbou pro cestovatele, turisty a všechny, kteří hledají vzrušení mimo vyšlapané cesty.
Zobrazení Mřížka Seznam

38 výrobky

na stránce
 1. -12%
  Turistický nůž Opinel Carbon no.7

  wish list

 2. -12%
  Turistický nůž Opinel Carbon no.12

  wish list

 3. -12%
  Turistický nůž Opinel Carbon no.10

  wish list

 4. -3%
  Skládací nůž Opinel Luxury Ebony box No.08

  wish list

 5. -3%
  Nůž Opinel Inox Corkscrew No. 10

  wish list

 6. -3%
  Nůž Opinel No.08 Inox Natural + etui

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

38 výrobky

na stránce
Vymazat

Opinel má jednoduchý design a pečlivě vybrané materiály

Tato francouzská značka je jednoznačně spojována s klasickými zavíracími noži. Dřevěnou rukojeť a čepel charakteristického tvaru znají téměř všichni milovníci turistického vybavení. Přestože nože značky Opinel mají velmi jednoduchou konstrukci, jsou dokonale přizpůsobeny častému používání a zaručují vysokou spolehlivost. Čepele jsou vyrobeny z uhlíkové nebo nerezové oceli a dlouho si zachovávají ostrost. Lze je složit do rukojeti. Dalším prvkem, kterým se tyto nože vyznačují, je otočná pojistka, která umožňuje fixovat čepel v otevřeném i zavřeném stavu. To zajišťuje větší bezpečnost při používání a přenášení nože. Rukojeť je obvykle vyrobena ze dřeva, i když u modernějších modelů se používají i syntetické materiály. V současné době má značka ve své nabídce kromě tradičních zavíracích modelů mnoho různých nožů

Nože Opinel nabízejí maximální rozmanitost

Historie značky se začala psát již v roce 1890 roku, kdy Joseph Opinel přišel s nápadem vyrábět zavírací nože. Okamžitě se rozhodl je vyrábět v několika velikostech. Takto je lze vybrat podle velikosti ruky a zamýšleného použití. Ty byly číslovány od 1 do 12. Nejmenší nože, velké jen několik centimetrů, měly číslo 1 a největší měly číslo 12. Kromě toho byly nabízeny všechny meziverze nožů Opinel. Tyto nože se dodnes vyrábějí stejným systémem. Myšlenka funkčních a dobře vyrobených zavíracích nožů se stávala stále populárnější. Již v roce 1901 musel Joseph přesunout výrobu z otcovy továrny do nových budov. Aby bylo možné uspokojit požadavky trhu, bylo nutné zvýšit výrobu. Opinel, známý svou vášní pro technické inovace, instaloval ve své továrně turbínu na výrobu elektřiny. Tím se stala prvním elektrifikovaným závodem v Pont du Gevoudaz.

Inovace Virobloc® pro maximální bezpečnost

V roce 1909 byl vytvořen znak značky Opinel, který se skládá z korunky a charakteristické ručičky. Od té doby se tento symbol nachází na všech nožích této značky, což zaručuje jejich vysokou kvalitu a dokonalost zpracování. V následujících letech se společnost dále rychle rozvíjela, což znamenalo stěhování a zvětšování továren. V roce 1955 se zrodil průlomový vynález Virobloc® Speciální otočná pojistka navržená pro zvýšení bezpečnosti zavíracího nože Opinel. Během používání nůž fixuje na místě, čímž se minimalizuje riziko, že se nůž sám sklopí.

Po mnoho let se toto řešení používalo pouze u vybraných nožů značky Opinel, ale od roku 2000 se používá téměř u všech zavíracích modelů. V roce 2006 se do nabídky značky vrátily kuchyňské nože nejvyšší kvality. V roce 2012 zase výrobce představil svůj první nůž s rukojetí ze syntetického materiálu. Polymerová rukojeť byla speciálně vyvinuta pro použití v těch nejnáročnějších podmínkách. Díky vysoké odolnosti vůči vlhkosti a teplu je tento typ nože ideální pro použití v extrémních situacích.

Produkty Opinel v obchodě 8a.cz

V našem obchodě nabízíme široký sortiment nožů značky Opinel Každý outdoorový nadšenec by si mezi nimi měl najít model, který se dokonale hodí pro činnost, kterou provozuje. Ať už se vydáte na túru do hor, na jachtu nebo o víkendu kempovat, praktický zavírací nůž vám pomůže v mnoha situacích. Mezi milovníky turistiky a outdoorových aktivit jsou nejoblíbenější klasické nože Opinel 8, které díky své kompaktní velikosti dobře padnou do ruky a skvěle se vejdou do kapsy kalhot nebo batohu.

Nože francouzské značky, nabízené v mnoha variantách, jsou dokonalým doplňkem výbavy každého turisty a také skvělým nápadem na dárek pro všechny milovníky dobrodružství. Nůž s vývrtkou, nouzovou píšťalkou, šroubovákem, mini nůž v podobě přívěsku na klíče nebo klasická verze s masivní dřevěnou rukojetí - to vše si můžete koupit online na našich webových stránkách! Zjistěte, který z nich bude pro vaše cesty nejvhodnější, a důvěřujte nejvyšší kvalitě, kterou značka Opinel nabízí. V nabídce internetového obchodu 8a.cz najdete mnoho modelů nožů Opinel z různých řad: Opinel Multifunction, czy Opinel Kids! Široká nabídka produktů zajistí, že si každý z vás najde něco pro sebe!