top

On Running

On Running jsou moderní běžecké boty pro náročné běžce. Dobře odpružené boty poskytují dynamické uvolnění při každém kroku. Ideální pro trénink i na závody!

On Running revoluce v běžeckých botách

Společnost byla založena v roce 2010 v Curychu. Navzdory velmi skromným začátkům si okamžitě stanovila velké cíle - revoluci na trhu s běžeckou obuví. V současné době jsou její produkty dostupné téměř 7 milionům běžců ve více než 50 zemích světa. Revoluce v běhání, kterou představila společnost On Running, byla z velké části založena na inovativním designu běžeckých bot. Díky zcela nové podrážce poskytovaly velmi měkký a účinně odpružený dopad. Zároveň byly dostatečně pružné, aby se ihned poté mohl uskutečnit dynamický odraz, navíc podpořený vhodně zvolenými materiály. Tento přístup k běžeckým botám zcela změnil zážitek z běhu.

Značku On Running přivedli k životu tři běžci. Byli to Olivier Bernhard, David Allemann a Caspar Coppetti. Jejich cílem bylo vymyslet obuv, která by poskytovala dokonalý zážitek z běhu. Během tohoto procesu vznikly desítky prototypů. Byly podrobeny různým testům a také zkouškám na asfaltu a v terénu. Díky tomu, že mezi zakladateli značky On Runnning byli nejen profesionální běžci, ale také inženýři, mohl celý projekt nabrat na obrátkách. S využitím nejnovějších dostupných technologií byla vytvořena inovativní obuv, která nabízí zcela nový zážitek z běhu. Koncept inovativní běžecké obuvi se ukázal jako správný, což potvrdilo i ocenění ISPO BrandNew Award udělené společnosti On Running v roce 2010. Brzy byla zahájena sériová výroba a první modely se objevily v prodejnách v mnoha zemích.

Vznik značky On Running

Od samého počátku se švýcarská značka zaměřuje na velmi dynamický vývoj. V roce 2012 je na trh uveden závodní běžecký bot Cloudracer V roce 2013 do vedení společnosti nastoupili noví lidé. Společnost také otevřela pobočku ve Spojených státech, v Portlandu ve státě Oregon. Boty On Running přesvědčí olympijskou vítězku Nicole Spirigovou, která je začíná používat při různých trénincích. Ve stejném roce Frederik Van Lierde vyhrává titul Ironman v nejnovější verzi bot Cloudracer. V roce 2014 byla na trh uvedena nejlehčí plně tlumená běžecká obuv On Cloud. Značky si všiml i časopis Runner's World, který ji zařadil mezi 20 nejlepších výrobců běžeckých bot v USA, Velké Británii a Německu.

V roce 2015 značka On Running opět získala ocenění ISPO Golad Award za model On Cloud. Výrobce zároveň otevírá své pobočky v Japonsku a otevírá se tak asijským trhům. V roce 2016 se k této řadě přidává Cloudventure – ultralehké trailové boty, která se skvěle osvědčí na stezkách a cestách. Robustní konstrukce vyniká ve outdoorových podmínkách a nadprůměrné tlumení vám umožní seběhat strmé horské svahy ještě rychleji. Ve stejném roce rozšiřuje značka On Running svou nabídku o specializované běžecké oblečení, které ještě více zajistí jedinečný zážitek při každém běhu. Kromě toho Nicola Spirigová získala na olympijských hrách stříbro v triatlonu, samozřejmě v botách On Running

On Running se zaměřuje na neustálý vývoj

V roce 2018 přichází Cloud Edge, extrémně pohodlný model s městským určením. Díky svému jedinečnému designu se vyprodává opravdu zběsilým tempem. Současně se vyvíjí nejpokročilejší model v historii značky, Cloudace. Kromě toho se trailové boty konečně dočkaly svých voděodolných ekvivalentů. To znamená, že běhání v těch nejnáročnějších povětrnostních podmínkách nebylo nikdy tak pohodlné. V sortimentu On Running se zároveň objevují ponožky- jedna z nejdůležitějších součástí oblečení každého běžce. Další pobočky v Austrálii, Číně a Brazílii výrazně zvyšují dostupnost obuvi On v těchto zemích. Trailová obuv je navíc vylepšena podrážkou s gumou Missiongrip™, která nabízí vynikající přilnavost v rozmanitém terénu.

Rok 2019 je rozhodně rokem inovací. V produktech On Running se objevují nové technologie. Patří mezi ně dokonale tlumící pěna Helion™ Na trh je uvedena první obuv s dvouvrstvou technologií CloudTec® a také první turistické boty v nabídce značky. Cloudrock Waterproof jsou ideální pro turistiku v horách. Do týmu přichází Roger Federer, který přináší své jedinečné zkušenosti, jež budou neocenitelné při navrhování nových modelů.

Technologie v běžeckých botách švýcarské značky

To, co odlišuje obuv On Running od konkurence, jsou jistě technologie použité v obuvi. Moderní konstrukce a materiálová řešení poskytují zcela nový zážitek z běhu. Nejrevolučnějším řešením byl jistě CloudTec®. Jedná se o speciálně tvarovanou podrážku, která poskytuje zvýšené tlumení při každém kroku. Boty této švýcarské značky se dokonale přizpůsobí každému kroku, aniž by běžci vnucovaly specifickou techniku běhu. Místo toho se přizpůsobují každému kroku a při rychlém pohybu v terénu poskytují jedinečné tlumení. Technologie On Running CloudTec® zároveň nabízí vynikající odraz pro ještě dynamičtější běh. Aby to fungovalo, potřebujeme materiál, který se v jednom okamžiku dobře stlačí a v dalším okamžiku uvolní uloženou energii. To je pěna Helion™. Tuto sadu řešení doplňuje podrážka Missiongrip™ navržená speciálně pro běh v terénu. Perfektně se chová v různých terénech a nabízí bezkonkurenční přilnavost.

Kromě nejznámějších technologií vyvinula značka On Running také mnoho dalších řešení, která se používají pouze ve vybraných typech obuvi. Zero-Gravity Foam je extrémně lehká pěna používaná především v obuvi používané v městských oblastech. Je extrémně lehká, takže boty na nohou téměř neucítíte. Guma Ruber Rebound zase poskytuje jedinečný pocit běhu v oblacích. Toto řešení se používá v obuvi Cloudsurfer. U obuvi On Running je také nesmírně důležitá tuhost celé konstrukce. Důležité je, že boty této švýcarské značky nejsou konstruovány tak, aby nutily k určitému běžeckému stylu. Spíše se snaží poskytnout tlumení a podpořit chodidlo při jeho přirozeném pohybu. Proto jsou boty On Running preferovanou volbou pro trénink i závody Poskytují totiž maximální pohodlí a naprostou volnost při běhu.